Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie jó választás lenne?

Border collie jó választás lenne?

Figyelt kérdés

-Lakásba

-egésznap velem lenne (egy üzletben dolgozom, ahol velem lehet)

-munka után kb.2órát mozoghatna kint(frizbi, dog dancing, játék...)

-napközben ha nincs vásárló akkor tanulnánk trükköket

-hétvégén pedig kutyasuli, kutyás rendezvényekre járnánk és nagyokat túráznánk

Magamról egy kicsit: nem vagyok az az otthon ülő típus amúgy sem de ha lenne kivel kimozdulnom akkor csak kint lennék, szeretek futni reggelente, imádok túrázni, ha tehetem elmegyek hegyekbe kirándulni, imádom a kutyákot amióta csak megláttam a border colliet és megtudtam milyen egy nagyszerű kutya ilyenre vágyom.Nagyon megtetszett a dog dancing ezt mindenképp szeretném verseny szinten űzni, valamint a freestile frisbeet is, de kutyasuliban az agilityt is csinálnám vele és reggel egy kis canicross.

Szeretném ha olyanok írnának akiknek van vagy nagyon jól ért a border colliehoz és leírná hogy ő mennyit mozog borderjával, hogy enyi mozgás amit én írtam elég lenne-e neki.


2011. nov. 26. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Border collie tulajdonos vagyok, és bevallom nem mozgok vele napi 5-6 órát, mint azt sokan írják. A kutya reggel sokat mozog a nagy kerünkben, pakol rohan a többi kutyámmal. Napközben nem mindig vagyok itthon, ilyenkor nem tudom mit csinál (csak tippelek a virágágyásból :) Minden nap többször tanítom, vagy gyakorolok vele, természetesen megsétáltatom és aktív mozgásként apportos játékokat játszik, hetente suliban van. Alkalmanként nagy túrák vannak. Még nincs egy éves ezért nem merem túlerőltetni, ugráltatni. Nagyon szeretném terelni is vinni, csak nehéz birkákat találni :D


Egyébként olyan lesz, amilyenre neveled, amihez fiatalon hozzászokik. Kitapasztalod mennyi mozgás kell neki. A lényeg, az agyát is le kell fárasztani.


Szerintem nyugodtan vedd meg, jó gazdi leszel, és a kutyasuliban is segítenek. Okos és mozgékony fajta, de nem kezelhetetlen! Sok sikert!

2011. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Hidd el, te a lehető legalkalmasabb vagy Border colli-hoz, mozgásigényes kutya, ezért jó ha nem vagy otthonülős típus. Ennek ellenére persze lakásban is tartható.

Juhászkutya révén szeret játszani, és mivel a világ legokosabb kutyafajtájának nyilvánították, (komolyan, nézd meg!)ezért nagyon jól, és könnyen tanítható. Az jó ha 2 órát mozoghat, de ugye gondolom ez azt is jelenti, hogy játszol is vele. Mert ez esetben a 2 óra bőven elég. Az etetését ne vidd túlzásba, de ha véletlenül megtörténne, ne aggódj, játékos kutya, könnyen ledolgozza.

Sok sikert az új kutyusodhoz!

2011. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes :)

A kutyaoviban az òvònéninknek 2 bordere van, napi 2-3 òràt mozgatja őket + logikai jàtékokkal is fàrasztja az agyukat. Erre is fektess majd hangsùlyt!

Hétvégèn pedig agilityznek.

2011. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Aki ezt kérdezi, annak biztosan nem :) A border olyan kutya, amiről saját tapasztalat alapján tudnod kell, hogy be akarod-e vállalni. Ha nem ismered, csak elmondás alapján, pofára eshetsz, ami egyikőtöknek sem jó :) Egy agilisabb menhelyi keverékkel is jó lehetsz ezekben a sportokban, nem kell rögtön a top kategóriába beleugrani, mert esetleg nagyot esel vele.
2011. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!