Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie? Mit tudsz...

Border collie? Mit tudsz róla, a tartásáról?

Figyelt kérdés
12 éves lánynak megfelelő? Minden érdekel a colliekkal kapcsolatban.:)
2011. nov. 24. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem megfelelő.

A border collie egy nagyon nagy mozgásigényű, nem első kutyának való fajta.

Nagyon okosak,és ezt egy tapasztalatlan gazdánál ki is használják,ott verik át és játszák ki,ahol csak lehet.

Ezen kívül ha nem mozgatják le eléggé,ha nem fárasztják le agyilag,akkor tombolni és rombolni fog az állat.

Valamint mi lesz,amikor jobban fognak érdekelni a bulik?Ha egyetemre mész? Mi lesz a kutyával,marad a szüleidnél?


De ha mindennek eleget tudsz tenni,akkor remek kutyád lesz. Sokakat ismerek,akiknek első kutyájuk fitalon border lett,és jobb kutyát nem is akarhatnának. Csak megfelelő foglalkozás,elég idő,kitartás és következetesség kell hozzá.

2011. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A border collie egy hiperaktív fajta. Napi több óra foglalkozás, játék, séta, tanítás, feladatok szükségesek neki (és a vesszők helyére nem "vagy", hanem "és" értendő), szóval csak rutinos és elvetemült kutyásoknak való, akik kimondottan sportolási (agility, frizbi, bármi) céllal veszik. 12 évesen meg az utána következő 5-10 évben egyszerűen nem érsz rá a kutyára a tanulástól, a haveroktól, a buliktól, a pasiktól. És ha nem adsz feladatot egy bordernek, akkor keres magának, annak pedig sosincs jó vége. Szóval én mindenképpen azt mondanám, hogy kezdd egy kevésbé foglalkozásigényes fajtával.
2011. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy borderem, ő a negyedik kutyám, de sajnos már egy nincs velünk. Elmondható, hogy a másik két kutya együtt kevesebb energiát/időt igényel mint a border önmagában. Remélhetőleg terápiás kutya lesz belőle, egyébként játszik/tanul/mozog és kiválóan dolgozik. Okos és kedves állat, de nagyon érzékeny és ha lát egy kis esélyt, megpróbál átverni.


Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot, akkor most keresel egy fiatal kutyát (a menhelyi keverék a legjobb ♥ nekem is van belőle :) ) és egy nagyon jó kutyát nevelsz. Pár év múlva pedig kiderül mi is lesz veled, középiskola stb, és ha belefér az életedbe akkor jöhet a Border Collie. Azért jobb így, mert sokkal tapasztaltabb leszel egy kutya után, mert már sok mindent meg tudsz tanulni egy remélhetőleg kevésbé aktív kutyával. Másrészt nagyon sokat jelent a bordernek, ha nincs egyedül és van kivel játszania, így ő sem rombol. Nem tudom hogy bírnék az enyémmel, ha a másik két kutya nem segítene lefárasztani.

2011. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szszszigazi ***** válasza:
Hát.. Nekem is 11-12 évesen lett Borderem és hát.. Nem kellett volna még akkor. Bár volt előtte két kutyám,de nem én láttam el őket maximálisan,így első kutyának számított és ezért nem tudtam mivel állok szemben. Először nagyon elszúrtam,mert nem vezettem le a mozgásigényét csak agyilag fárasztottam le,mert rengeteg mindent tanítottam meg neki 1,5-2 hónapos korában már. Utána letépte a tapétát,szétrágta a bútorokat,a telefonomat,az ágyat... mindent amit tudott.. És aztán észhez kaptam és egy Boxer gazdi segített.. Utána órákat voltam vele sétálni naponta,minden kutyával játszani engedtem,ugyanúgy tanítottam trükkökre meg minden.. És azóta is így megy.. :) Meglepő,de helyre tudtam hozni a hibámat. Most itt fekszik mellettem az okos,engedelmes,aranyszívű gyönyörű Borderem.. :) De megszenvedtem érte.. Keményen! Azóta már másnak sem ajánlom.. Most itt a tapasztalatom,használd fel.. De előbb szerintem kezd Labradorral,Máltai Selyemmel stb.-vel.. Akár menhelyivel is,mert csodát tennél.. :) Egy életet mentenél.. :)
2011. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!