Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örök kérdés, de nálunk úgy...

Örök kérdés, de nálunk úgy érzem, most jött el az idő, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

14 és fél hónapos a babám, nagyon rövid ideig (3,5 hó) tudtam szoptatni sajnos, úgyhogy tápszert kapott.

Viszont lassan fél éve szenvedünk a tápszerrel, nagyon sok félét kipróbáltunk, de egyiket sem issza szívesen. Van, hogy olyan a hangulata, hogy szerencsénk van, és megiszik 180 ml-t, de ez a ritkább, mostanában leginkább semennyit.

Nem akartam elkezdeni 2-3 éves korig a tehéntejet, de most egyre inkább gondolkodom rajta. Csak nem tudom, azt meginná-e, meg nem ártanék-e vele neki (tejtermékeket kap, krémtúrót, túrót, joghurtot, sajtot, ezektől nincs baja.)

És érdemesebb felforralt házi tejjel kezdeni bolti tej helyett?

Vagy van más megoldás a tejen kívűl?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 1. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A tápszert is tehéntejből készítik. Szerintem nyugodtan adhatsz már neki.
2011. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Tejitalt próbáltatok már? Abban azért mégis csak több vitamin van, mint a tehéntejben (és teljesen mindegy, hogy háziról vagy boltiról beszélünk a vitaminok szempontjából). Az én kisfiam 15 hónapos múlt, tavaszig tutira a tejitalt fogom adni neki (Bebivita, Müllerben veszem, 1090 Ft).
2011. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Azért az nem ugyanaz. A tejtermékek is tejből készülnek, mégis adhatóak 7-8 hónapos kortól, míg a tehéntej 1 éves kor alatt tilos.
2011. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mármint az elsőre értettem.
2011. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Igen a tápszer is tehéntejből készül, csak átalakítják, ami a baba számára is emészthető lesz. Engem mindig meghajt a tehéntej(akkor egy kisbabát?), a boltival nincs baj, csak annak semmi köze a tejhez.

Én még nem adok neki bolti és tehéntejet, addig húzom ameddig csak tudom.

Babatejet próbáltátok már? Vannak ízesítettek is.

2011. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem ugyanaz (első vagyok). Csak írtam, hogy az is abból van, nem lesz totál idegen anyag neki ha nem anyatejes.
2011. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Mildibé Junior tejitalt próbáltuk, meg Humana vaníliás tejitalt (ami már eleve elkészített, folyékony), de sajnos ezeket se itta jobban, mint a tápszert:-(

Most jelenleg Bebivita tápszert kap, 200 ml-t szoktam csinálni, olyan 50-60 ml-t iszik meg belőle.

2011. jan. 1. 15:54
 8/19 anonim ***** válasza:
Ki lehet próbálni, de én még nem adnám.
2011. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
ha téged meghajt a tehéntej, akkor laktózérzékeny vagy. Tudod, nem mindenki az a Földön..
2011. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi a logika abban,hogy egy gyerek nem ihat tejet, ha tejtermékeket kaphat? A túró,sajt,joghurt is tejből készül,kémiai beavatkozás nélkül. A tápszerben a benne levő tehéntejet módosítják vegyi úton.

Ha lehet,inkább házitejet adj neki,jobb felforralni.

2011. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!