Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rosszul gondolkozok?

Szerintetek rosszul gondolkozok?

Figyelt kérdés

Egyik álmom egy komolyabb őrző-védő kutya, és remélem hamarosan teljesülni is fog. Azonban amikor nézelődök, akkor észreveszem, hogy a vélemények egy jelentős hányada eltér az enyémtől. Én úgy gondolom, hogy egy kutya nézzen ki, viselkedjen a feladataihoz és a jelleméhez megfelelően és ne akarják átalakítani. Én igenis élvezni akarom, hogy "kemény" kutyám van. Nem fogok felháborodni, ha az anyukák átviszik a gyereket túloldalra, vagy a kiskutyás felkapja az ebét. Nem fogok rá rózsaszín kendőt rakni, sőt az is lehet hogy még egy (dísz)szegecses nyakörvet is veszek neki. Biztos nem én leszek az aki majd a kutyaiskolájával népszerűsítő bemutatókra megy a közeli oviba meg ilyenek, és örülni fogok neki ha tisztelik a kutyám, tartanak tőle és nem mászik rá minden ember ha kilépünk az utcára.

Igazából nem gondolom hogy valami rosszat tennék, hisz nem arról van szó hogy keménykednék vele vagy uszítanám, veszélyeztetnék másokat, iskolába fogok vele járni, sportolni és versenyezni. Most akkor ezzel én rontani fogom a fajta hírnevét tovább?


2011. nov. 27. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mindenkinek joga van úgy gondolkodni, ahogy akar..


itt az a lényeg, miután nagytestű kutyáról van szó, hogy érts (viszonylag magas szinten) a kutya neveléshez, különben bajok lehetnek

2011. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam, sportos céljaim vannak vele, már rég tartok kutyákat, szóval remélem ezzel nem lesz baj. :)
2011. nov. 27. 23:17
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Ha te így érzed jól magad, ezt szereted a kutyában akkor tégy így. Unalmas lenne, ha mindenki egyforma lenne!


Én nem tudnék így kutyázni. Nekem szükségem van kutyás társaságra, el akarom engedni a kutyámat séta közben, nem vagyok hajlandó szájkosarat rátenni és nem tűrök el tőle még minimális agressziót sem. Engem az tesz büszkévé, hogy jólnevelt, megbízható, kedves kutyám van, akivel nyugodtan bemutatózhatok tömegben emberek és kutyák között póráz nélkül.

2011. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem az a lényeg, hogy hogyan néz ki a kutyád, hanem hogy milyen viselkedésre neveled. Nézhet ki vérengző macsónak, felőlem bekötheted a fél szemét is kalóznak, de amíg emberek közé mész vele, addig kutya kötelességed úgy nevelni, hogy más embereknek és kutyáknak ne árthasson.
2011. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom a kutyaiskolás és versenyzős sort senki sem olvasta :) Én bátor és normális kutyát akarok és egy vadállat nem bátor csak zavarodott. Majd barátkozunk mi, ha én akarom, itt arról van szó, hogy nem mindenkivel és hogy egy kemény kutyából ne csináljanak cukit, ha az kell nekik vegyenek igazi "cuki" kutyát.
2011. nov. 27. 23:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem veszélyeztetsz senkit, beleértve a kutyádtól kezdve a szomszéd kisgyereken át a járókeretes Julcsi néniig mindenkit, addig senkinek nem lehet egy szava sem, hogy szegecses nyakörv van rajta vagy rózsaszín kendőcske. Amíg a Te kezedben van az irányítás, és az irányok jók, addig mindent jól csinálsz. Minden plusz, amit leírtál (kutyaiskola, simogató...), csak külsőség és egyéb kategória. Nem ez számít.
2011. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szíved joga. Ha kézben tudod tartani rendesen és nem keménykedésre kell, akkor miért rontanád a fajta hírnevét?
2011. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként majd meglátod, ha meglesz a kutyád, hogy minden egyes kutyusnak megvan a saját természete még azonos fajtán belül is. Az egyik tartózkodóbb, a másik farkcsóválva nyal végig minden idegent. Ez nem feltétlenül rajtad múlik, mint ahogy a gyerekeidet sem formálhatod a saját elképzelésed szerint. Minden állat külön egyéniség.
2011. nov. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Természetesen azt a kutyát fogom választani az alomból amelyik legjobban megfelel a fajtának és az elvárásaimnak, plusz a tenyésztő is jól ismeri a fajtát, az igényeimet és az almot, úgyhogy ettől nem félek annyira.
2011. nov. 27. 23:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor rontod a fajta hírnevét, ha okkal mennek át az emberek az utca túloldalára, és okkal kerülnek el a kutyások is, tehát ha valami módon irányíthatatlan és kiszámíthatatlan lesz a kutya. Egyébként rohadtul nem mondta senki, hogy csivavát kéne csinálni a pitbullokból, szerintem valamit félreértettél :D
2011. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!