Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem vissza a dokihoz? Még...

Vigyem vissza a dokihoz? Még mindig sokat vakarózik a kiskutyám.

Figyelt kérdés
Elvittem hétfőn az új kutyám állatorvoshoz mert nagyon vakarózott, de a bundájában nem volt semmi, kapott egy szurit meg egy adag sampont amivel itthon rögtön meg is mostuk, de még mindig eléggé vakarózik. Már hatnia kellett volna a dolgoknak, vagy még várjak vele?
2009. máj. 13. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vakaródzni nagyon sok mindentő vakaródzhat a kutya. Lehet bolha, atka, de lehet allergia, bőrszárazság.... stb.

Hogy mitől van ahhoz rendes kivizsgálás kell (bőrkaparékvizsgálat, vérvétel) ha kiderült, hogy mitől van, akkor lehet kezelni. (a legritkább esetben samponnal)

2009. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de magyarul akkor vigyem vissza, mert ha hatott volna amit adott neki a doki, akkor már használni kellett volna?
2009. máj. 13. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ugyanúgy vakaródzik, akkor én visszavinném, de kérnék egy kivizsgálást is. Az úgysem árt, ha új a kutya, legalább rendesen megnézik a vérképét..stb, hogy minden rendben van e.
2009. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ezzel a tünetegyüttessel kevés doki tud mit kezdeni. Nekünk is volt azonnal mindig mindenre injekciózó dokink. Most a harmadik dokinál érzem úgy, hogy megtaláltuk az "igazit". Neki is elmondtam a tüneteket, mint az előző kettőnek és húsz percig vizsgálta a kutya összes alkatrészét, majd felsorolta a lehetőségeket. Ezek alapján pedig szűkítjük a kört. Szóval szerintem eg kell találni a jó dokit!
2009. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz, köszönöm. Még nem tudom, hogy ő e az igazi:)

Visszavittem és azt mondta, hogy várjunk még hétfőig. Kíváncsi leszek. Olyan rossz nézni, hogy hiába vakarja magát egyfolytában, mert nem lesz jobb. :(

2009. máj. 13. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnézte-e egyáltalán az állat bőrét, szőrét a doki? Vett-e bőrkaparékot,h megnézze mikroszkóp alatt? Megnézte-e a kutya általános állapotát - a szemeit, a füleit, a bűzmirigyét? Volt-e nyomva a bűzmirigye? Le van-e kezelve valamilyen kullancs, bolha elleni szerrel az eb? Ha ezek közül szinte egyiket sem csinálta, ajánlotta a doki, akkor sürgősen keressetek másik dokit.

Lehet,h csak bolhás az eb, vagy ezzel együtt lehet bolha ekcémája. Lehet,h tele van a bűzmirigye. Lehet allergia, atka.

Milyen injekciót adott a doki az ebnek?

2009. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Neked is beírom a dokim honlapját, az ő kutatási területe az allergiák. Az én állataimnál sokadik orvos volt és végre minden kezelve van.

[link]

2009. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy meg. Legelőször megnézte a bundáját, aztán kinyomta a bűzmirigyét, megtisztította a fülét (elég rendesen, oda sem mertem nézni) levágta a körmeit, kapott a vakarózásra egy injekciót, meg egy sampont amit rajta kellett hagyni a kutyán 10 percig (gondolom ez volt külsö élősködők elleni szer) és mikor ma viszavittem megint mondta, hogy szép a szőre, meg a bőre, úgyhogy még várjunk. Jah és szerinte a bűzmirigy a gond, csakhogy azt már kinyomta neki.

Igaz bőrkaparékot nem vett, de ez alatt a 3 nap alatt mindent megtett amit tudott. Nem fogom leírni őt amiatt, hogy nem csinál mindenféle dolgot. Mondta, hogy hétfőig várunk, és szerintem ez elég ésszerű dolog, ha addig sem változik semmi, a nyakamat rá, hogy csinálni fog valamit.

Utolsónak köszönöm a linket, ha nem jön rá a doki, hogy mi van, szükségem lesz rá. :)

2009. máj. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!