Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kiskutyához milyen...

Első kiskutyához milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és a párommal élünk egy panellakásban. Egész életemben vágytam kiskutyára, de mindig panelban laktam és a szüleim nem díjazták az ötletet. Most, hogy elköltöztem, egy éve érlelődik bennem a gondolat, hogy szeretnék egy kutyust. Viszont szeretném felkészülten várni, nem akarom, hogy valamit rosszul csináljak és ebből problémája legyen a kutyusnak. Már nézegettem eladó/ajándékba adó kutyákat és több, mint valószínű, hogy egy kistermetű keverék kutyám lesz.

Eddig őket válogattam össze:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. nov. 28. 13:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit megsérteni, csak szólok, hogy az "úgy neveltük mintha a gyerekünk lenne" eset a lehető legnagyobb hiba amit a kiskutya nevelése kapcsán el lehet követni.

Én nagyon ajánlom neked a Hogyan neveljünk tökéletes kutyát című könyvet Cesar Millantól, nemrég jelent meg és éppen arról szól, hogyan kell egy kölyökkutyát kiválasztani, milyen legyen az első napja, stb. Nagyon hasznos kiskutyásoknak.

Nekem ugyan már felnőtt kutyám van, de én is elolvastam és sokat okultam belőle, meg rájöttem miket hibáztam annak idején.

Ezen kívül én is ajánlom Jan Fennel könyveit, meg Cesar Millan másik könyvét is (A csodálatos kutyadoki a címe) szerintem ők napjaink legjobb kutyás szakemberei. Cesar Millannak van egy sorozata is ami a national geographicon megy Csodálatos kutyadoki címen, abból is sokat lehet tanulni.

Ha ezeknek utána nézel te már biztos nem fogsz hibázni! Boldog kutyázást kívánok!

2011. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

előszőr is vedd figyelmbe hogy mekkora testű, ha panelbe veszed ,akkor inkább kis vagy közepes testűt vegyél, és a lényeg hogy szeresd nagyon, de ne kényesztesd el ,mert a fejedre nő és azt fogja hinni h ő a góré!

A kezdetekkor meg kell neki tanitani, h ki a főnök, de ezt nem veréssel hanem fegyelemmel kell elérni.

Egy kutya a legjobb társ a világon, nagyon tud szeretni. A menhelyen is találhatsz neked valót! :)

De ha tudni akarod nagyjából a kutya jellemét, akkor olvass utána a kutyafajtáknak és kiválaszthatod a neked valót.

De egy fajtatiszta kutya nem biztos hogy ugyanolyan lesz mint a többi lehet elüt néhány jellemében ,de lényegében a fajtájához képpen fog viselekdni.

Pl egy jack russel terrier nagyon aktiv, úgy egy mopsz nem fog annyi köröket futni mint egy terrier! :)

2011. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A 4. kutyusról mit gondoltok? Nekem még ő is nagyon tetszik és az ő gazdiját már el tudtam érni. Ő egy Bichon keverék, az anya fajtatiszta, az apja szintén keverék. És lehet csak nekem érdekes, de elég furcsa, hogy ő milyen rövid szőrűre sikerült.:) Még megvan, úgyhogy el tudnám hozni, de ez olyan nagy döntés!!:S Félek, hogy rosszul választok. Mit kérdezzek meg vele kapcsolatban? Nagyra tuti nem fog nőni és a rövid szőre is külön jó szerintem. Mit kell még tudnom róla szerintetek?
2011. nov. 28. 19:24
 14/20 anonim ***** válasza:
A 4. kutyussal kapcsolatban először is engem érdekelne miért van egyedül? A testvéreit már elvitték? Ha igen, ő miért nem kellett senkinek? Csak peches vagy van valami fizikai/szellemi baja? Ezen kívül lényeges kérdés, hogy milyen a jelleme. Egy nagyobb alomban jobb eséllyel találsz megfelelő vérmérsékletű kiskutyát, ennél nincs választási lehetőség. Ha sportos típusok vagytok, sokat tudnátok mozgatni a kutyát, akkor azt a kölyköt kell választani, amelyik izeg-mozog, ölbe mászik. Ha csak egy nyugis családi kedvencre vágytok, akkor érdemes egy közepes energiájú kiskutyát választani. (Első kutyásoknak inkább ilyet ajánlok.) Őt onnan lehet megismerni, hogy a magasabb energiájú kiskutyák esetleg háttérbe szorítják, nem ugri-bugri, viszont fontos, hogy mindemellett érdeklődő és barátságos is legyen, mert ha félénk, az megint nem jelent jót. Szóval igen lényeges kérdés, hogy ez a bizonyos 4. kiskutya milyen vérmérsékletű.
2011. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt egyáltalán kiskutyát választanátok és elhoznátok, nyomatékosan ajánlom elolvasni a Hogyan neveljünk tökéletes kutyát könyvet, mert bár az igaz, hogy a hibákon később is lehet korrigálni, de mégiscsak egyszerűbb ha egyáltalán nincsenek is hibák.

[link]

Az is lényeges kérdés, hogy a kiskutyának vannak-e már oltásai és ha igen mennyi és milyenek? Jó esetben egy 8 hetes kölyöknek már 2 oltással kell rendelkeznie, de minimum 1el, érdemes számolni vele, hogy ha oltás nélkül hozzátok el, nagyobb eséllyel elkap valami kölyökbetegséget és elpusztul. Azt ugye tudjátok, hogy egy kiskutyát 4 hónapos koráig kb. 2 hetente kell oltatni? Ez nem kis pénz, összesen kijön vagy húszezer forintra.

2011. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én a helyeben a kistestűek közül választanék. Én azt ajánlom hogy menj el több helyre (de csak a kistestűekhez) és nézd meg hogy melyik megfelelő neked, neked kell választani mi csak tanácsokat adunk. Írta már valaki előttem hogy nem érti miért van egyedül a negyedik, ezt én se értem ha őt választod feltétlenül kérdezz rá!
2011. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem miért van egyedül a kutyus! 7 testvére volt, de mindet elvitték. Kaptam képet is a testvéreivel együtt és arra tippelnék, hogy azért pont ő maradt meg, mert ő volt az egyedüli rövid szőrű. Nekem meg pont azért tetszik!:)
2011. nov. 29. 20:53
 18/20 anonim ***** válasza:
akkor miért vársz vedd meg neveld fel és legyetek boldogak! Jó gazdi leszel!
2011. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mégsem hozom el a kutyust.:( Már több, mint 3 hónapos és még egy oltása sincs, ráadásul a gazdája sem kompromisszum kész és nem tudok annyit utazni érte.:( Nagyon sajnálom, mert ő tökéletes lett volna nekem. De nem baj, körbenézek a menhelyeken.:)
2011. nov. 30. 20:55
 20/20 anonim ***** válasza:
Ok akk értem. Csak kölyköt szeretnél?
2011. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!