Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van! Ilyenkor ki a...

Elegem van! Ilyenkor ki a hibás? Nagyon bunkó voltam? A kislányom rendszeresen belelép a kutyapiszokba.

Figyelt kérdés

A ház körül ahol lakunk van 1park,és mellette a játszótér,ami nincs elkerítve, a homokba és a hintánál is áll a kutyasz@r!


A kislányom rendszerességgel belemegy,nem tudom mindig észrevenni,főleg ha kicsit eltávolodik tőlem. Most is ez történt,és elöntötte az agyamat a köd. Pont akkor piszkított oda nem messze tőlünk egy nagy kutya,én meg az idegtől rákiabáltam a gazdájára hogy szedje fel,és megmutattam neki a lányom bakancsát.


Unom már hogy majdnem minden áldott nap,kutyasz@re súrolok a lányom cipőjéről. Gusztustalan és hányingerem van tőle!


2011. nov. 28. 17:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nem szép dolog játszótéren szaratni a kutyát, oltári nagy parasztság... DE: belegondoltál abba, hogy mégha nincs is kutya a játszótéren, mégis mi van abban a homokban? Mert a csövesek is arra járnak, a cigiző, üveget eldobáló fiatalok is arra bandáznak éjszaka, nem beszélve a macskákról, galambokról, esetleg rágcsálókról éjszaka... szóval kutya ide vagy oda, én alapvetően meggondolnám, hogy viszem-e a gyereket köztéri játszótérre vagy sem. Legalábbis a bacik miatt. Mert az kutya nélkül is van bőven, csak az nem annyira feltűnő, mint a kutyaszar.
2011. nov. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Igen ebben igazad van,ezért nem is engedem a gyereket a homokba játszani,csak hintázni szokott!

De mivel a környékünkön ez az egyetlen játszótér,itt tud a gyerek egy kicsit szaladgálni,az utcára vagy a járdára mégsem vihetem!

2011. nov. 28. 23:49
 23/31 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen igazad van. A gyerek biztonsága az első ... én még a közterületest is rájuk hívnám, ha a játszótéren sz@aratják a kutyát. Az ilyen felelötlen emberek a kutyások szégyenei.

Mondom ezt gyerek nélkül, fanatikus kutyás létemre. Amikor mi sétálunk, pont utba esik a játszótér, de kikerüljük.

2011. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Én mindenkire haragszok, aki nem szedi össze, legyen az park, járda, akármi. Persze erdőn-mezőn nem olyan gáz otthagyni, na de egy lakott területen...Az meg totál felháborító, h játszóterre belép a kutyával, az már csak hab a tortán, h a kutty ott végzi a dolgát. Én minden játszóteret messze elkerülök, kutyának ott semmi keresnivalója sincs!
2011. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

teljesen megértelek kedves kérdező. és ezt kutyás gazdiként mondom (nincs gyerekem )

soha nem viszem a kutyámat még a játszótér közelébe sem, de hálistennek , nálunk el van kerítve a játszótér, tehát ha elvan engedve a kutyám , akkor se tud bemenni , nem mintha beakarna :) szóval , én parkokban , járdáról felszedem a kakit, csak a rétről nem.

én is mérges voltam a múltkor, mikor a kutyám tappancsáról moshattam le a sz@rt... plusz az én cipőm talpáról is...

2011. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én megértelek, én is robbantam már, amikor a gyerekek sokadjára léptek kutyakakába.


De nálunk olyan is volt, hogy a póráz nélkül sétáltatott kutya gazdája odaszólt egy anyukának aki mellett totyogott a gyereke, hogy fogja meg a gyerekét, mert a kutyája harap!

Normális?????


Anyukámat megrugdosta egy nő, akinek a kutyája nekirontott a gyerekekre (játszani akart a dán dogocska - a mellemig ért amúgy - a 2 évesemmel meg a babakocsiban fekvő picivel), anyukám meg elhúzta a gyerekeket. Na akkor volt üvöltés, torkom szakadtából. Bocsánatot is kért a nő utána.


De lökte már bele a sárba a gyerekemet kutya: mellettem állt, meg se moccant, várta hogy a kicsit bekössem a babakocsiba. Erre nekirohant egy kutya, a gyerek pedig repült a sárba, tiszta mocsok lett. Na és nem a játszótérre készültünk, ahol eleve koszos lehetett volna, alig tudtam letisztogatni.


A másik, amit nem értek: miért jó az, ha a gazdik engedik, hogy a gyerek felé kétszázzal nekirontson egy kutya (nem támadásról beszélek, hanem játékról), a gyerek megrémül, erre azt mondják nekem, hogy nem kéne a gyereket arra nevelni, hogy féljen az állatoktól. Basszus, mit csináljak, a gyerek ott fossa össze magát a rémülettől, ő csak azt látja, hogy egy hatalmas állat szalad felé, amelyik akkora vagy nagyobb mint ő maga??? Épp ettől fognak félni. A nagyobbnak volt egy időszaka kb 1,5-2 évesen, amikor ha messziről meglátott egy kutyát, sikoltozni kezdett. Hiába nyugattam, meg mondtam, hogy nem bánt a kuytus, messze is van és pórázon, csak félt... Végül egy olyan gazdi segített, akinek volt hasonló korú gyereke és két nagyon jól nevelt nagytestű kutyája, hogy a lányom ne rettegjen végre.

2012. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Nekem az nem fér a fejembe hogy a kutyának miért lehet szerte széjjel sz@rni,a gyerekek meg "el vannak kerítve" a játszótéren! Persze nem a kutya tehet róla,de a kedves gazda annál inkább mivel nem szedi össze a végterméket! És nem erdőről-mezőről beszélek,hanem lakott területről,játszótérről. A gyereknek,de akár egy felnőttnek is nincs lehetősége fűre menni,lelépni a betonról,mert rögtön belelép a fosba?! Tegyük fel ha a 2éves lányom odasz@rna a járda közepére,azt biztos megjegyeznék páran,de ha egy kutya teszi ezt az majdhogynem természetes!
2012. febr. 9. 18:29
 28/31 anonim ***** válasza:

Azért ne hasonlítsuk már össze egy kutya és egy ember ürítési dolgait, egy állat nem nézi hova kakál, viszont egy gyereken pelenka van, vagy ha nincs, akkor a wc-be kakil. :-)

(utolsó kérdező komment nyomán)


Egyébként meg igazad van, kedves kérdező, de az összehasonlításodon jót mosolyogtam. :-)))

2012. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Igen az állat nem nézi,de azért van a gazdája hogy "rendet tegyen utána"!

Én is megtehetném hogy a járda közepén legugoltatom a lányomat,oszt otthagyom a "produktumot"! Miben más a kettő? A pelenka meg olyan drága! (:-)

2012. márc. 19. 01:10
 30/31 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok: Minap a Duna-parton egy mopsz piszkitot, elég finyás ürge sétáltatta.szinte felháborodott h a kutyája piszkit...hát gondoltuk ő is ott hagyja...de felszedte. nagoyn meglepődtünk...de ennek alapnak kéne lennie!


Belvárosban sokszor a járda kellős közepén kell kerülgetni! de amikor a parton egy bokor tövéből is kiszedik akkor a járda közepéről miért lenne nehéz..pedig kötelező.


Én is összeszedem a kutyám után...Nem szeretem csinálni, dehogy egy gyerek tapicskoljon benne, vagy fogdossa...Gyerekkoromba hugom szinte vadászta a kutyapiszkokat:D szerencsére hamar kinőtte...

2012. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!