Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hámot vagy pórázt?

Szerintetek hámot vagy pórázt?

Figyelt kérdés
A stafordom betegesen húz séta közben,és pórázt tettem rá,de megöli magát,erre apám csak aztmondja hogy majd megtanul sétálni,de szerintem inkább hám kéne rá nem?
2011. nov. 28. 19:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De az a gond hogy fojtó van rajta,és annyira húz hogy már megöli magát...
2011. nov. 29. 13:59
 12/18 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek az egyetlen, aki a hámot mondja. Gondolom majd jól lepontoztok. :)

Nekünk is staffink van, most 6 hónapos. Volt nyakörve, aztán fojtója is. Egyik sem volt jó. Hallgat rám utcán, lakásban, parkban, de a húzott. Ne mondjátok már, hogy minden kutya úgy születik, hogy rögtön tud tökéletesen láb mellett sétálni. Na ugye. Idő kell, hogy megtanulja.


Azért kapott hámot, mert ha fojtó volt rajta és valamiért megindult (nem rángatott egész séta alatt) képes lett volna addig küszködni amíg bírja levegővel. Én meg nem fogom megfojtani a saját kutyámat. Mellesleg a párom mondta, hogy ilyen erőlködésnél ő attól tart, hogy elpattan egy ér a fejében.

Szóval kapott egy csinos hámot. :) És láss csodát, azzal tanult meg rendesen sétálni mellettünk. Nem azt mondom, hogy mindig bejön, de nekünk használt. Ha van rá lehetőséged próbáld ki azt is.

Végül is kutya, nem tárgy, hogy mindegyikhez ez vagy az a módszer a jó. Ki kell kísérletezni.

Sok sikert :)

2011. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Énis attól félek hogy valami baja lesz,egy idő után már nemkap levegőt,annyira húz hogy egy párszor már hányt is,és folytóst is próbáltam,mindent,kivéve a hámot,meg ugy elkezd ,,morogni,,mintha egy disznó lenne,ami néha erőteljes röfögésnek hallatszódik.
2011. nov. 29. 15:47
 14/18 anonim ***** válasza:
Vékony a nyakörv. Vegyetek szélesebbet!
2011. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul használod a fojtót. Nem az a lényege, hogy fojtogassa magát a kutya, hanem hogy a rántások, amikkel megakadályozod a húzást, hatásosabbak legyenek. Akárhányszor megfeszül a póráz, egy jó erőset és gyorsat rántasz rajta, hogy a kutya hátrébb lépjen. Lehet, hogy először csak három métert fogtok menni tíz perc alatt, de előbb-utóbb rájön a kutya, hogy nincs húzás.
2011. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De amúgy meghallottad a többi lehetőséget is, vagy csak a fojtó elleni tiltakozásig jutottál?
2011. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Amikor én a fojtó nyakörvet adom rá(városi séta) tudja hogy ez most munka. Olyan lazán megy mellettem, hogy gyakorlatilag a középső újjammmal irányitom, apró pici mozdulatok.Nem is lehet észrevenni, annyira finoman adom a jelzést.

Amikor Te használod a nyakörvet és húzni kezd, álj meg, mondd hogy nem, és hídv vissza magad mellé.- Amikor megnyugszik, induljatok ujra. Aztán újra és újra, ahányszor csak rángatni kezd. Ha kell 10x is.

2011. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Vagy lesz abból 100is xD
2011. nov. 30. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!