Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak az emberek az...

Miért akarnak az emberek az amstaffot meg a pitbullt? (vagy nincs ok a félelemre? )

Figyelt kérdés
Egyre jobban felkapottabbak lettek, főleg a tinik és a magukat "kemény csávóknak" tartott emberek között az amstaff és a pitbull. Hogy kinek mi a szép, az már nagyon is ízlés dolga. Azért egy pit bull nem való mindenkinek, főleg egy olyannak nem, aki csak okoskodni akar, meg másokat ezzel megfélemlíteni, vagy a beképzelt, valós, vagy valótlan félelme miatti túlreagálásból vesz egy ilyen fajtát (amire amúgy egy német juhász is megtenné őrző-védőként, például). Az amstaff se túlzottan különb, hiszen egy pit bullból kitenyésztett fajta. Nem akarok senki dolgába beleszólni, de azért néhányan még a csivavájukkal is "háborúznak", nem hogy még egy harci kutyával. Volt szerencsém egy pit bullt ismerni, a szomszédomé volt. A kutya viszonylag "normális" volt, sokat foglalkoztak vele, tanították, és kajával tömték, mert ha éhes volt, akkor mindenkire morgott... többek között. Azért megvannak benne a harci hajlamok, hiába a következetes nevelés. Nem tudom ki hogy van vele, de engem aggodalommal tölt el, ha ilyen kutyák közelében kell lennem. Pit bullt sem tarthat mindenki, de mégis sokan kijátszák a törvényeket. Akkor nem beszélve még az olyan szaporítókról, akik csak termelik a harci kutya kölyköket mindenféle értelem nélkül. Mert hogy van rájuk kereslet, az már biztos, de attól tartok szakértelem az már kevésbé.
2011. dec. 1. 03:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Észrevettem én is, hogy valóban nagy rájuk a kereslet, csak sajnos a többsége menhelyen vagy az utcán végzi. Nekem is van 1 de megfelelő nevelés esetén semmi gond nem lehet... őszintén megmondom egy rottweilertől vagy egy német juhásztól hamarabb fogok félni, mint ettől a fajtától.. harci kutya, harci kutya én utálom ha ezt mondják rá... embert hamarabb támad meg bármi más mint ez a fajta szerintem.. nem ember ellen tenyésztették, hanem kutyák ellen, amelyik emberre ment azt szelektálták...

Az enyémtől is félnek az utcán mert nagy sötét és persze "harci kutya"... de nem szeretem ezt hallgatni.. a gyerekeknek puszit ad, a többi emberből megválogatja ki tetszik neki, aki nem ahhoz nme megy oda de megtámadni csakis akkor fog valakit ha engem vagy őt bántani akarják...

2011. dec. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%

először is, a félreértések elkerülése végett tisztázzuk: a pit bull terriert, mint harci kutyát ÁLLATOK ELLENI harcra szelektálták! nagyon kevés az olyan pit bull, vagy amstaff, amelyik ösztönösen "emberes" lenne, általában célirányos (nem) nevelés eredménye. nem véletlen, hogy az "eredeti" sportban tevékenykedők a győztes kutyáikat őrzik, mint a kincset, mert akárki el tudná őket lopni! és el is szokták, ha tehetik... az igazi harcos pit az emberrel teljesen barátságos. (az ok az, hogy ezek a fajta kutyák gyakran cseréltek gazdát, sokszor más edzette őket, illetve meccsen is szét kellett tudni választani őket) az évtizedek során szigorúan szelektálták az emberre támadó kutyákat.


másik helyreigazítás: 2010. szeptemberével a "PIT BULL TÖRVÉNYT" ELTÖRÖLTÉK! alkotmányellenesnek nyilvánították, és semmissé vált. nem tilos a fajta tartása, vagy tenyésztése!


a kérdésre is hogy válaszoljak, azért tartok pit bullt, mert a legjobb fajtára vágytam :)

ezt a fajtát arra szelektálták, hogy a legjobb legyen mind közül, hogy sose adja fel. nem csalódtam bennük, a legeslegjobb kutyák, akiket sportra el tudok képzelni!

két hátrányuk van: nem bírják a telet, és csak ritka esetben lehet őket kutyatársaságba vinni (szájkosár nélkül). de én ezzel speciel együtt tudok élni, és minden percét élvezni tudom a pitjeinkkel való foglalkozásnak. tökéletes kutyák, nem tudok rájuk rosszat mondani!


viszont nem is ajánlgatom másnak, mert tudom, hogy gyenge kézben, hülye gazdánál csúnya dolgokra képesek... köszönhetően cézármilánnak meg a többi hittérítőnek, aki azzal hiteget boldog-boldogtalant, hogy bármilyen kutyából labradort lehet nevelni. helyette inkább el kéne fogadni, hogy a pit attól pit, hogy buzog benne a harci vér, és ha nem lehet kutyák közé engedni, akkor nem engedni kutyák közé. attól még, hogy egy ilyen kutya kutyázik, még nem dilis, vagy félrenevelt, csak pit.

2011. dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
45%

Mielőt hülyeséget irkálsz az amstaff nem a pit bull bol lett kitenyésztve ,vedd a fáradsádot és olvass utánna tudod google a barátod ,ja és nem is harci kutya hanem munka kutya.

Az ilyen előitéletek miat van rossz hirük ezeknek a fajtáknak ,inkább olvas picit utánna , melyik kutya fajták támadnak meg legtöbb embert és utánna kezdj el félni!

Nekem is volt szerencsém harapós csivavával ,mégsem általánositok ,pedig az öleb tartók nagy százaléka egyáltalán nem neveli a kutyáját ,mert ugye azt nem kell hisz az kiskutya ;)

2011. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Nem az a baj, hogy ilyen fajta kutyát vesz valaki, hanem az, hogy nem megfelelően kezeli. Barátnőm vett egy amstaff kölyköt, gyönyörű volt és kedves. Mondtuk neki, hogy nem a legjobb ötlet, de ő már a lelki szemei előtt látta, ahogy az izmos kutya nyakán fénylik az egysoros lánc... A kölyök felnőtt, értelmes kutya lett belőle, de mindennek nekiment (kutyának-macskának) ezért nem lehetett társaságba vinni. Most egy kennelbe él.


Jó, mikor leírják, hogy tökéletes családi kutya a pit és az amstaff is és tényleg szereti az embert, de a fajtatiszta állatok nem fognak más kutyákkal haverkodni a futtatón. A fajta jellegű keverékekről nem tudok nyilatkozni.

2011. dec. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
9%
A "pitbulltörvény" annak idején nem véletlenül lett megalkotva. Mese az ,hogy nem támad emberre az ilyen kutya, nagyon sok sérülést és halálos támadást okoztak ezek a kutyák és keverékeik jellemzően a 90es évek elején.Csak vissza kell nézni a híreket. De ugye nem csak ők harapnak és ezért eltörölték ezt a törvényt mert ha már elismert fajta akkor hülyeség tiltani. Viszont a legtöbb ember pont azért vesz pitet vagy stafit ,hogy keménykedjen vagánykodjon, befenyítse a többi kutyást stb. Persze tisztelet a kivételnek,de sajnos ezt látom.A kisebbség is sajnos ilyen kutyákkal rajoskodik és uszítja rá a többi kutyára őket.Ezért van rossz híre a fajtának.
2011. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
3%
Lehet azzal jönni hogy a spániel meg a tacskó ,csivava gyakrabban harap ,de az csak kis odakapás elmúlik hamar. A pitbull meg amstaff ami között alig van különbség (hiszen minden pitbull amstaff lett hirtelen mikor bejött a pit törvény)viszont ha támad akkor marcangolja rázza áldozatát alig lehet leszedni róla,sokkal komolyabb és súlyosabb sérülést okoz ha bekattan.
2011. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%

Egy spániel is tud sérülést okozni egy kisgyereknek,ugy hogy ebbe ne nagyon menyünk bele. Hányszor hallani hogy némethuhász ölt embert ,velük mért nem vagytok előitéletek? ja mert a filmekbe őket pozitvan állitják be mig a pitt ,amstaff ölőgépnek van beállitva.

Nekem amstaffom van kijön más kutyákka gyerekekel , biztos vagyok benne hogy olyan emberek irnak ilyet akinek sosem volt ilyen kutyája, csak a fotelböl magyaráz .

2011. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

több ország, több évi harapási statisztikáját is átnyálaztam az utóbbi egy évben, a listákon az első tízben sem szerepelt pit bull, amstaff, vagy akár bull-típusú terrier! sem a halálos támadásokban, sem a többiben... az általános 1# a német juhászkutya (gondolom azért is, mert rettentő sok van belőle) volt. mégsem tiltották be sehol ezt a fajtát...


a pit tiltásának fő oka is a viadalokban keresendő. egyrészt állatkínzás, másrészt hatalmas pénzek forognak benne, és olyan emberek űzik, akik másban is sárosak. Mo-n jött egy gyermek haláleset, amit éppen pont pit okozott (vagy talán nem is halt meg, csak csúnyán megsérült? már nem emlékszem), és a nagy felháborodásra reagálva jól betiltották az egész fajtát.


igen, ezek a kutyák komoly károkat tudnak okozni, ha akarnak. de ez ugyanúgy igaz egy kaukázusira, egy rottweilerre, német juhászkutyára, malinoisra, stb... a lista folytatható még kb. 200 kutyafajtával. a fő különbség viszont a pitek és a német juhászok, rotik, kauk között (hogy csak hármat említsek a rengetegből), hogy a pit bull genetikusan emberbarátnak van "programozva"! kevés példányuk van, amelyik zsigerből nem bírja az idegen embereket, az állomány 10%-a... míg a kaukázusiknál például az állomány 90%-ra igaz ugyanez!


teljesen fölösleges egyetlen fajtát kipécézni, és utálni nagyon meg félni tőle. rengeteg olyan kutya szaladgál az utcákon, amelyik komoly károkat tudna okozni az embereknek. a gazdájuk felelősségén múlik az, hogy meg is teszik-e!

2011. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
3%

Nem ,tényleg nem volt és nem lesz ilyen kutyám,nekem nem kellene olyan eb amit csak azért tenyésztettek ki hogy saját fajtársait elpusztítsa nemre korra fajtára való tekintet nélkül.Az már egy teljesen degenerált természetellenes viselkedés.

Biztos ki lehet nevelni belőle kb 3x annyi energiával és szakértelemmel mint egy átlag kutyából.Csakhogy akik veszik ezeket azoknak a nagy része nem rendelkezik ezekkel.És ilyenkor jönnek a bajok.

2011. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 compactegon ***** válasza:
100%
én sem rajongok a sok cigóért, akik sajna itt a közelben is verekedtetik a kutyákat. agyuk sajna nincs, gyereket sem tudnak nevelni, pláne egy ilyen fajtát. én alap engedelmességi vizsgához kötném a tartásukat, de beszélhetnénk itt a cane corso-ról, vagy a kau-káj párosról is. őket alapban is veszélyesebbenk tartom, hisz 3-4x akkorák, és egyáltalán nem rajonganak az emberekért.
2011. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!