Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak az emberek az...

Miért akarnak az emberek az amstaffot meg a pitbullt? (vagy nincs ok a félelemre? )

Figyelt kérdés
Egyre jobban felkapottabbak lettek, főleg a tinik és a magukat "kemény csávóknak" tartott emberek között az amstaff és a pitbull. Hogy kinek mi a szép, az már nagyon is ízlés dolga. Azért egy pit bull nem való mindenkinek, főleg egy olyannak nem, aki csak okoskodni akar, meg másokat ezzel megfélemlíteni, vagy a beképzelt, valós, vagy valótlan félelme miatti túlreagálásból vesz egy ilyen fajtát (amire amúgy egy német juhász is megtenné őrző-védőként, például). Az amstaff se túlzottan különb, hiszen egy pit bullból kitenyésztett fajta. Nem akarok senki dolgába beleszólni, de azért néhányan még a csivavájukkal is "háborúznak", nem hogy még egy harci kutyával. Volt szerencsém egy pit bullt ismerni, a szomszédomé volt. A kutya viszonylag "normális" volt, sokat foglalkoztak vele, tanították, és kajával tömték, mert ha éhes volt, akkor mindenkire morgott... többek között. Azért megvannak benne a harci hajlamok, hiába a következetes nevelés. Nem tudom ki hogy van vele, de engem aggodalommal tölt el, ha ilyen kutyák közelében kell lennem. Pit bullt sem tarthat mindenki, de mégis sokan kijátszák a törvényeket. Akkor nem beszélve még az olyan szaporítókról, akik csak termelik a harci kutya kölyköket mindenféle értelem nélkül. Mert hogy van rájuk kereslet, az már biztos, de attól tartok szakértelem az már kevésbé.
2011. dec. 1. 03:10
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
És ti olyan kutyákat istenítetek, aki a fajtársaikra támadnak? Szégyelhetnétek magatokat! Nem való nektek kutya!
2011. dec. 1. 14:34
 22/37 anonim ***** válasza:
97%

Te meg elítélsz két fajtát az összes egyedével együtt, mert láttál már életedben morgós kutyát? Te is szégyelld össze-vissza magad....

(mellesleg még mindig az ember nevű állat az aki olyan kegyetlen, hogy eszébe jut nála gyengébbeket életre halálra harcoltatni és örömét leli ebben)

2011. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
69%

nem, nem 50kg-os pitt, hanem 50kg-os pit (próbáljuk már meg helyesen írni a nevét).


ha nem hiszed nézegesd az eredményeket a www.sulyhuzas.hu honlapon... ráadásul a konkrét kutya ADBA papíros, ahogy az összes Bullydozer és XXL Bull's kutya. és ezek versenysúlyban mért eredmények pontos mérleggel, hisz a súlycsoportokat nem oszthatják be egy versenyen blintre...


a pit egy heterogén fajta - mondom újra - mind formára, mind méretre.

íme, egy 20kg alatti kan: [link]

és egy 50kg-os: [link]


mindkettő tiszta papíros, kifejlett kan és a versenysúlyát írtam.


de hogy kellőképp összezavarjalak, íme egy stafford, szuka ugyan, de FCI papíros, és simán elmennek pitnek, ha csak a formáját nézem (vagy a temperamentumát): [link]

2011. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
59%

"És ti olyan kutyákat istenítetek, aki a fajtársaikra támadnak?"


hát hol érdekel engem, hogy a kutyám mennyire bírja a többi kutyát?! nincs arra igényem, hogy a sok lakótelepi fifigazdival sétálgassak körbe-körbe a kutyafuttatón, komoly szinten sportolok a kutyáimmal, akik nagyon jól teljesítenek abban, amiben kell. és ehhez vastagon hozzájárult az is, hogy ők pit bullok!


de pl. kevés olyan versenyszinten kiemelkedő malinois van, amelyik csak úgy be lehetne engedni a parkba póráz-szájkosár nélkül... vannak sportok, amik megkövetelik a keménységet, ami viszont azt eredményezi, hogy nincs társas andalgás. akinek az kell, az vegyen vizslát, vagy retrievert. de nekem - és még sok más embernek - nem elég az, amire egy átlagos kutya képes. nekünk a LEGJOBB kell!

2011. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Amstaff-om van. Hogy miért szerettem volna ilyen fajtát?Mert semmitől se különb mint egy kétszínű sumák német juhász,vagy egy akár milyen más fajta kutya.


Szeretetre méltó fajta,imádja a gyerekeket.Pontosabban bezsong ha meglát vagy hall egy gyereket,mert egyből puszilgatná.Itt látszik,hogy nem féltem majd tőle a gyerekemet,ha lesz,mert ez csak egy rossz régi beidegződés ,hogy harci kutya.


Minden kutya lehet harci ha úgy nevelik.


Egyáltalán nem fogott el aggodalom mikor mellém jött régebben is egy pit vagy egy staff,mert velük még nem volt rossz élményem,pár nj és keverékkel ellentétben.Akiket a kedves gazdi elengedett mellém jött és már vicsorgott.


Míg a nagy HARCI kutyák odajöttek és pusziltak.

2011. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

ma 15:04


megköveteli a keménységet? Hol? A harci viadalokon?

Látod kedves kérdező, nem is az ilyen fajta kutyával van a baj, hanem az ilyen gazdival, mint te. Hogy miért? Mert téged nem érdekel semmi, mert neked egy kemény kutya kell. És mire kell a kemény kutya? Azt inkább ne is kérdezzem, ugye? Az ilyenek szégyenítik, és teszik rossz hírűvé ezt a fajtát. Aztán még csodálkoztok, hogy számomra meg még sok ember számára nem szimpatikus a fajta?

2011. dec. 1. 15:35
 27/37 anonim ***** válasza:
96%

"megköveteli a keménységet? Hol? A harci viadalokon?

Látod kedves kérdező, nem is az ilyen fajta kutyával van a baj, hanem az ilyen gazdival, mint te. Hogy miért? Mert téged nem érdekel semmi, mert neked egy kemény kutya kell. És mire kell a kemény kutya? Azt inkább ne is kérdezzem, ugye?"


miért vagyok én Kérdező...?


amúgy meg egy IPO verseny szintjén, vagy egy mondioring versenyszintjén már bizony kell keménység. valószínűleg az egészről halvány löveted sincs, ha egyszer ez a kérdés felmerül benned...


és nyugodtan kérdezheted, hogy mire kell nekem a kemény kutya, megmondom: súlyhúzásra. merthogy tonnák megmozgatásához már bizony kell az erő és az akarat, az a bizonyos "tökösség", ami nincs meg minden kutyában.


az olvasás értelmezés látom nem igazán megy, úgyhogy próbálom lassan írni... :D

nem érdekel engem a sokkutyás kutyafuttatós andalgás. bocsásd ezt meg nekem... sportolok a kutyáimmal, komolyan vesszük a felkészülést és a versenyeket, aminek meg is van az eredménye. hogy ezzel mégis miért ártanánk a fajtám hírnevének, arról fogalmam sincs, a kutyáink soha nem ártottak senkinek, felelősen tartjuk őket, nem okoztunk még semmilyen balesetet. de ha TE mondod, biztos így van...


ellenben rengeteg olyan embernek sikerült már eltörölni velük a félelmeit, aki korábban félt ezektől a kutyáktól. megismerték, hogy mennyire lelkes, értelmes, kedves kutyák.

2011. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 compactegon ***** válasza:
93%

egyetértek teljesen pit-essel...bocs, nincs neved :D

nekünk egy amstaff szukánk van. nem menőzésből vettük (34-30-as pár vagyunk) vagy verekedtetni, esetleg keménykedni. egyszerűen ilyen fajta kellett, mert a barátságossága és szeretete megkockáztatom, (bár sokan le fognak hurrogni) szinte minden kutyánál erősebb. talán azért, mert amelyik bármikor emberre támadt (harc közben, mikor elborul az agyuk!) kivonták a tenyésztésből. az, hogy harca lett szelektálva nem ami hibánk, ugyanúgy elítéljük azokat az embereket, akiknek ez még csak meg is fordul a fejében. abban igazad van, hogy a neveléssel többet kell szórakozni, mint a többi fajtánál, bár ez is egyedfüggő. 1000-szeresen megérte a nevelésébe befektetett energia. és igen, előfordul dominanciaharc amit csírájában el kell folytani néha játék közben, de az messze nem vérre menő halálmenet. ez van.

2011. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Jogos pit egy t val örülhetsz . Sulyhuzásrol meg ne irj nekem az orsszág 2 legjobb sulyhuzó kutyája az ismmrőseim közt van ;) Az 50 kg példányok fajtatisztaságárol vitatkozhatnánk de ebbe most ne menjünk bele nem ez a téma, Tudok olyan törzskönyves kutyát amelyik felmenői közt amstaff is van sőt , a szerb import kutyáktol ne is beszéljünk ;)
2011. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudsz össze kavarni ,ebben a körben mozgok 1000 éve :D de próbálkozz csak nekem ujjat nem nagyon tudsz mondani ezekkel a kutyákkal kapcsolatban ,de vitatkozhatunk ha szeretnél :D
2011. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!