Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak az emberek az...

Miért akarnak az emberek az amstaffot meg a pitbullt? (vagy nincs ok a félelemre? )

Figyelt kérdés
Egyre jobban felkapottabbak lettek, főleg a tinik és a magukat "kemény csávóknak" tartott emberek között az amstaff és a pitbull. Hogy kinek mi a szép, az már nagyon is ízlés dolga. Azért egy pit bull nem való mindenkinek, főleg egy olyannak nem, aki csak okoskodni akar, meg másokat ezzel megfélemlíteni, vagy a beképzelt, valós, vagy valótlan félelme miatti túlreagálásból vesz egy ilyen fajtát (amire amúgy egy német juhász is megtenné őrző-védőként, például). Az amstaff se túlzottan különb, hiszen egy pit bullból kitenyésztett fajta. Nem akarok senki dolgába beleszólni, de azért néhányan még a csivavájukkal is "háborúznak", nem hogy még egy harci kutyával. Volt szerencsém egy pit bullt ismerni, a szomszédomé volt. A kutya viszonylag "normális" volt, sokat foglalkoztak vele, tanították, és kajával tömték, mert ha éhes volt, akkor mindenkire morgott... többek között. Azért megvannak benne a harci hajlamok, hiába a következetes nevelés. Nem tudom ki hogy van vele, de engem aggodalommal tölt el, ha ilyen kutyák közelében kell lennem. Pit bullt sem tarthat mindenki, de mégis sokan kijátszák a törvényeket. Akkor nem beszélve még az olyan szaporítókról, akik csak termelik a harci kutya kölyköket mindenféle értelem nélkül. Mert hogy van rájuk kereslet, az már biztos, de attól tartok szakértelem az már kevésbé.
2011. dec. 1. 03:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek az ilyen típusú kutyák jönnek be, akkor nem fog juhászkutyát venni. Az megint tény, hogy rengeteg ember kezébe nem való. Rengeteg cigánynak van pit bull keveréke, staff keveréke, vagy bármi ilyesmi kaliberű kutya. NA az ő kezükbe semmiképpen nem való. Hogy miért? Azért tartják a kutyát, hogy verekedtessék, menőzzenek vele, úgy ahogy írtad. Tisztelet a kivételnek. Hozzáteszem nem vagyok fajgyűlölő, csak utálom az ilyen embereket, akik azt élvezik, hogy az állatok ölik egymást. Őket kellene megölni... na mindegy, ez másik téma.

DE egy olyan embernek, aki felelősségteljes, nem a legelső kutyája, tud bánni vele, jól neveli, szocializálja, gondozza, annak semmi baja nem lehet sem egy pit bull-lal, sem egy staffordshire-rel. Hidd el nekem, MINDEN a nevelés kérdése. A szomszédodnak egyáltalán nem való ilyen kutya, sőt... semmilyen. Morgott rájuk ha éhes volt? Ilyenről még csak nem is hallottam. El volt b@szv@ a kutya, a gazdája által. Az állat nem tehet semmiről, az emberek a bűnösek. Egyébként nem olyan rossz kutyák ezek, mint ahogyan sokan ismerik őket. Ez a tévhit azért alakult ki, mert a médiában csak arról lehetett hallani, hogyha bármiféle kutyatámadás volt, hogy pit bull tépett szét embereket. Közben elég sok esetben nem pit, hanem harci stílusú eb volt...

Félreismeri az emberiség nagy része ezeket a kutyákat. Tisztelem becsülöm őket, pont ez a két fajta a kedvencem.


Nem hasamra ütöttem és írtam, hanem ezek valós dolgok, mind tapasztalat. Sokat foglalkoztam/ok ezzel a két fajtával.


Üdvözlettel, két staff tulajdonosa.

2011. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Ha elolvasod amit írtam, akkor abból következtetni lehet elég tisztán, hogy azok miatt aggódom, akik menőzésből, és mások megfélemlítéséből vesznek ilyen kutyákat. Azért azt mégsem mondhatjátok nekem, hogy ebből nem lehet baj. Hiszen már egy nagyobb testű keverék is problémás lehet, nem hogy még egy harci vakarcs.
2011. dec. 2. 18:28
 33/37 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértettem amit írtál, és egyet is értek veled ebben. Menőzésnek nem kell kutyát venni...semmilyent, nem hogy pit bullt.

,

2011. dec. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 compactegon ***** válasza:
dehogynem lehet belőle baj, ebben nem is vitatkoztunk sztem. a baj a félreneveléssel van, nem a kutya fajtájával.
2011. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 compactegon ***** válasza:

amúgy (és most természetesen nem a szanaszét szaporított rossz idegrendszerű kutyákról beszélek mert az akármilyen fajtánál veszélyes, hanem a TK-es, leinformálható eredettel rendelkező kutyákról):

Temperamentum: Az Amerikai Temperamentumot Tesztelő Társaság (American Temperament Test Society) minden évben több ezer kutya vérmérsékletét teszteli le. Az amerikai staffordshire terrier a legtöbb népszerű kutyafajtánál jobb eredményt ért el. A 83.9%-ával megelőzi a beaglet, bollie-t, dobermant és a cocker spánielt. - Wiki

2011. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek valamennyire felhígult a vérvonala, de kinézetre az amstaff dominál. Hogy temperamentumra mi nem tudom, mert nem volt hasonló kutyám sosem, előtte pincsim volt, meg mindenféle térd alá érő kis keverék, akiket az utcáról szedtem össze.

Még egy ilyen bájos, lelkes, szeretetéhes kutyával nem találkoztam, mint Masni (már volt neve). Úgy bújik hozzánk, mint egy öleb. 5 hónapja megmentette a család életét amikor felébresztett minket, hogy ég a ház. Ha jönnek rokongyerekek, velük is kedves, csak kicsit lelkes, ők még kicsik, ezért óvatosnak kell lennünk. A törpenyulam ketrecébe is bedugja a fejét puszira. Azért lett ilyen kutyám, mert valaki okos megvette úgy, hogy azt sem tudta milyen fajta és 6 hónapos korára már el akarta altatni, hogy neki ez mégse kell. Akkor vettük magunkhoz.


Nem kéne a fajtát utálnod, csak mert sok hülye csinált sok baromságot. Nem a kutya választotta, hogy viadalozni akar. A legtöbb embert emberek ölték meg, de feltételezem nem lettél mizantróp.

2012. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Ez van amikor két tudatlan ember beszélget mindenféle zöldségeket. ( kérdező, első válaszoló) Először is hogy lehet egyáltalán ilyen kérdést feltenni? Lehet tul nagy otthon az unalom. Ilyen az ingerszegény környezet. Mintha megkérdezném '' miért vesznek az emberek Németjuhászt'' :) Xd

1. A kutya mint FAJ az kutya

2. Az amstaff, pitbull, németjuhász az FAJTA (jelmez)

3. Végére marad a személyisége.

Minden csak nevelés kérdése.

Nem pedig cigány meg pitbull

Na ez az igazi diszkrimináció- negatív mint pitbull negativ mint cigány.

Az ilyen embereket csak sajnálni tudom. Sőt még azt sem. Erre nem találok azavakat. A Németeknek sem mondom hogy ne sörözzenek mert olyan jó söröket csinálnak. :)

2014. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!