Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak az emberek az...

Miért akarnak az emberek az amstaffot meg a pitbullt? (vagy nincs ok a félelemre? )

Figyelt kérdés
Egyre jobban felkapottabbak lettek, főleg a tinik és a magukat "kemény csávóknak" tartott emberek között az amstaff és a pitbull. Hogy kinek mi a szép, az már nagyon is ízlés dolga. Azért egy pit bull nem való mindenkinek, főleg egy olyannak nem, aki csak okoskodni akar, meg másokat ezzel megfélemlíteni, vagy a beképzelt, valós, vagy valótlan félelme miatti túlreagálásból vesz egy ilyen fajtát (amire amúgy egy német juhász is megtenné őrző-védőként, például). Az amstaff se túlzottan különb, hiszen egy pit bullból kitenyésztett fajta. Nem akarok senki dolgába beleszólni, de azért néhányan még a csivavájukkal is "háborúznak", nem hogy még egy harci kutyával. Volt szerencsém egy pit bullt ismerni, a szomszédomé volt. A kutya viszonylag "normális" volt, sokat foglalkoztak vele, tanították, és kajával tömték, mert ha éhes volt, akkor mindenkire morgott... többek között. Azért megvannak benne a harci hajlamok, hiába a következetes nevelés. Nem tudom ki hogy van vele, de engem aggodalommal tölt el, ha ilyen kutyák közelében kell lennem. Pit bullt sem tarthat mindenki, de mégis sokan kijátszák a törvényeket. Akkor nem beszélve még az olyan szaporítókról, akik csak termelik a harci kutya kölyköket mindenféle értelem nélkül. Mert hogy van rájuk kereslet, az már biztos, de attól tartok szakértelem az már kevésbé.
2011. dec. 1. 03:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%

9/9


arra szelektálták, hogy a legjobb legyen, a legjobbak között, és sose adja fel. legalábbis én, mint a fajta kedvelője ezt az oldalát nézem, és örülök neki, hogy ilyen kutyám lehet. bármi is a fajta múltja...


tudom, hogy a kutyám bátor, energikus, lelkes, fáradhatatlan, és bármikor számíthatok rá. sportcélra a legjobb választás! de családba is a legnagyszerűbb kutyák, sosem kell attól tartanunk, hogy ártanak valakinek, vendégek, rokonok, mindenkit szeretnek.


a "rossz tulajdonság" amit a múltjából magával hozott csupán annyi, hogy a falkaösztönei a kutyákkal szemben gyengébbek. ennyi és nem több. ismerek pitet, akit simán össze lehet engedni akármilyen kutyával, és olyat is, aki semmilyen más ebet nem visel el. és aki ilyen, azt fölösleges is nevelgetni, ez ösztönszintű viselkedés, együtt kell vele élni, és használni a szájkosarat a kutyafuttatón. ha valakinek abból áll a kutyázás, hogy kijár a parkba és padon ücsörögve dumál a többi gazdával, annak nem való pit.


mi őrző-védőzni járunk, bringázunk, túrázunk, engedelmesmunkát gyakorlunk, súlyt húzunk, frizbizünk, de nem 94365 másik kutya között, hanem kinn a mezőn, vagy a versenypályán.

2011. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
89%
Az amstaffot nem azért tenyésztették ki,mielőtt hülyeségeket irsz olvas utánna :D Ne is legyen neked ilyen kutyát ,csak szégyent hoznál ránk bull tipusu kutya kerdvelőkre a butaságoddal . Vegyél csivavát,de vigyázz az is harap :D ugy hogy marad a macska !
2011. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
64%
A két fajtát még szakértők is nehezen különítik el ,nemhogy laikusok.Meg mint említettem rengeteg pit változott papíron staffordá a törvény hatására idehaza.
2011. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
Hát az nagyon komoly szakértő aki nem tudja megkülömböztettni ne viccelj már nem értesz hozzá ennyi
2011. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Lusta vagyok linkeket berakni ide,de rengeteget tudnék.Csak írja be bárki a google képkeresőbe a pitbull és utána a staffordshire szavakat és nézze meg a képeket...sokféle színváltozat mindkét esetben de a kinézet ugyanaz.
2011. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
37%
Kedves okoskodó ! a Fejük ha figyelnél rájönnél nem egyforma ,sőt a testalkatuk sem ,mondom ne okoskodj nem értesz hozzá :D
2011. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
Persze mert egy fajtán belül sincs egyezés .Két németjuhász sem tök egyforma.
2011. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem olvastam végig a válaszokat, mert úgy érzem csak felment volna bennem a pumpa.

Ezt a "harci kutyázást" beszüntethetnénk már. Pont az ilyen tájékozatlan emberek miatt fosnak a fajtától.

Az meg hogy fajtiszta staff nem marad meg más kutyákkal szintén nem túl nagy igazság. Jól kell szocializálni. A miénk a törpe tacsimmal együtt lakik és összebújva alszanak. Más kutyákkal sem agresszív.

Az olyan gazdáról meg megvan a véleményem, aki azért zabáltatja a kutyáját (mert az ilyen nem eteti szerencsétlent) hogy ne támadjon másra. Ott valamit nagyon elb.szarintottak szerencsétlen kutyával.

Az amstaff és a pitbill között is elég nagy különbség van, ne mondja senki, hogy nincs. kb. olyan, mint hogy én nem ismerem túl jól az autó márkákat, úgyhogy szerintem az opel meg a suzuki az tul.képpen ugyan az. (és nem a kutyákat akartam tárgyiasítani, csak hogy megértsék a "harci kutyázó" barátaink)


Bármilyen kutyából lehet elmebeteg, harapós vérebet nevelni (igen a csivavából ugyan úgy, mint a német juhászból), csak attól nem félnek, mert max. felrúgják ha bokán akarja harapni őket. De aki barom, az egy komondort is tud vadállattá tenni, attól is azért "kell" félni, mert nagy. Sajnos sokan vannak, akikre egy kaktuszt nem bíznék, nem hogy kutyát, de mégis tarthatnak és mivel az értelmi szintjük megreked a "ki a f.szább csávó" szinten, még a saját édesanyjukhoz sem tudnak kettő kedveset szólni, a kutyáikat meg jobbára veréssel, ordibálással akarják "megnevelni". Meg is van az eredménye. (és sajnos az ilyen tuskók nem akarnak kis testű kutyát tartani, ahogy arany láncból is a legnagyobb kell, egyfajta státusz szimbólum a köreikben)


Úgyhogy lehet leszólni, de akkor is fenntartom az álláspontom, miszerint egy normális gazda nem csinál vadállatot a kutyájából. És továbbra is hiszem, hogy a tacskóm előbb harapna meg, mint az amstaffunk, aki olyan galambepével tűr mindenféle huzigálást, hogy akár fát hasogathatnék a hátán akkor is bociszemekkel nézne, hogy "ugye most büszke vagy gazdi, ugye milyen ügyesen fekszem?"

2011. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
96%

vannak tipikus kutyák staffből és pitből is. de rengeteg olyan kutyát láttam, ahol rá kellett kérdezni, hogy ő akkor most mi is...? mert a szálkás fekete staff is simán benézhető pitnek és az elhízott, sárga foltos pit is staffordnak. nagy az átfedés a két fajta között, lévén nincs még olyan régen, hogy szétváltak volna, ráadásul a pit bull terrier, mivel NEM küllemtenyésztett fajta, ezért nagyon heterogén a küllemét tekintve. lehet 15 vagy 55kg-os is! nekünk van itthon 18kg-os szukánk, és versenyen láttam már 54kg-val mérlegelt pit kant. mindkettő papíros kutya egyébként, tisztavérűek.


további bonyolító tényező, hogy a génállományuk is annyira hasonló még, hogy DNS teszttel sem állapítható meg egyértelműen, hogy melyik kutya melyik. no de majd persze a legszakértőbb szakértő szemre megmondja :D


+ 1 dolog: Mo-n dívik a putriszaporított kutyák között, hogy keverik a szezont a fazonnal, tehát adott expresszes "pitbú" tartalmaz staffordot, bullterriert, vagy még ki tudja mit... a tisztapapíros kutyákat leszámítva sosem tudhatod, hogy amit megvettél, az pontosan micsoda (és a papírt is lehet hamisítani, így ott sem 100%).

2011. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
34%

50 kg pitt na neeeeee. Amiröl te irsz hogy hasonló azok a keverékek ,a fajtatiszta amstaffot igen is meg lehet külömböztetni , ne a keverékekről beszélgessünk nem arrol volt szó!

PErsze rengeteg amstaff pitt keverék van de aki ért hozzá arrol simán vágja hogy keverék ,na de ebbe ne menjünk bele...

2011. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!