Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kinti kutyáknak hányszor...

Ti kinti kutyáknak hányszor adtok enni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos golden keverékünk. Szerintem kövér. Kétszer kap enni, reggel és este + nassol. Hiába szólok otthon, hogy elég lesz már egyszer adni enni neki, anyám leszrja, azt mondja, hogy még kicsi.. Orvos is azt mondta, hogy kövér, sőt előző nagytestű kutyánkat is elhízlalták a szüleim, orvos mondta, hogy elég egyszer adni neki.

Ti mit gondoltok?


2011. dec. 1. 16:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja anyám orrba-szájba veszi neki ezeket a Pedigree jutalomfalatokat, csak úgy (nem jutalmazás képpen). Egyébként ezeket szokott kapni: amíg nőtt Happy dog száraztápot, most már olcsóbbat kap (Csepi stb), néha van főzve neki, oké de marha sok rizst főz mellé anyám (járatom a szám, hogy ne, meg fölösleges megfűszerezni neki-nem érti meg), szerti a tejet a kutya, plusz ha otthon van anyám ad neki süteményeket, kiflit. Plusz a macskák elől feleszi a maradékot (megint nem jó, mert fölösleges anyagok vannak a macskakonzervbe a számára)
2011. dec. 1. 16:10
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mond meg nekik hogy ha nem adtok neki napi egyszer enni, akkor beteges, kövér kutya lesz! Az én kutyám is kinti, 10 hónapos, nagytestű szuka, mi még reggel s este adunk neki enni, de mindkétszer csak kevesebbet...Állj ki a kutyátok mellett, mert neki így jobb lessz!
2011. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 8 hónapos kortól 3 éves korig javasolt a napi kétszeri etetés...


Nálatok inkább azzal van a gond, hogy mit kap a kutyus, nem az, hogy hányszor. Teljesen igazad van, hogy a nasit le kéne csökkenteni, plusz szerintem kéne nézni valami jobb száraztápot neki. Josera mondjuk? Az középktegóriás táp, de mégis jó.


Egyébként mennyit van mozgatva a kutyus?

Napi séta megvan?

2011. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Napi mozgás megvan, nagy kerben van, egész délelőtt szöszöl a kerben meg átrendezi. Délutáán játszás, rongyhúzás labda, frizbi, bot, + este séta.
2011. dec. 1. 16:18
 5/24 A kérdező kommentje:
Ebből a Josera tápből milyet vegyünk neki? Nagytestűnek valót vagy közepesnek valót? és kb mennyit adjak neki ?
2011. dec. 1. 16:20
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Fú, megnyugodtam, hogy ilyen sokat foglalkozol/foglalkoztok a kutyussal!:)


Na a tápnál kell kérdeznem pár dolgot:

Goldi keverék ugye a kutyud, méretben kisebb/nagyobb mint a standard golden? Ha mondjuk olyan 35 kg körül van, akkor nagytestű kutyáknak való táp kell neki.


Fontos, hogy van-e ételérzékenysége a kutyusnak. Ha van, akkor sensitive táp kell neki.


Ha válaszolsz, utána tudok adni neked linket, milyen tápot rendelj szerintem!:)

2011. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kan, és kb akkor mint egy kan golden, talán egy picit nagyobb csak tippelek de 35-40 körül lehet.
2011. dec. 1. 16:31
 8/24 A kérdező kommentje:
Majd ma megpróbálom ráállítani a mérlegre. Ha 40 fölött van akkor fogyókúra már most? vagy tavasszal?
2011. dec. 1. 16:35
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Mivel még 10 hónapos, talán még mehet neki a kölyöktáp:

[link]


Ha nem érzékeny a csirkére, akkor ez jó lesz.


Ha érzékeny, akkor felnőtt tápot tudok neked mutatni, legalábbis én csak arról tudok:

[link]



Egyébként megkérdezhetem, havonta mennyit költ el az anyukád jutalomfalatokra?

Mert ha sokat, akkor inkább tegyétek azt a pénzt a táp árához és vegyetek egy még jobb, prémiumtápot!

2011. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, most tél van,a fűtéshez kell neki a táp rendesen... Meg még kölyökkutya..

Szerintem a nasit hagyjátok el, a tápot viszont ne csökkentsétek, maximum egy nagyon picivel!

2011. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!