Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát fürdetni télen?

Kutyát fürdetni télen?

Figyelt kérdés
Foxi kutyám nagyon piszkos és büdös, télen lehet fürdetni? Természetesen nem a szabadban, hanem a lakásban. De mivel ő nem lakásban tartott kutya, nem betegedne meg ha fürdene egyet?
2011. dec. 2. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Fürdés után megszárítod hajszárítóval és kész is :)
2011. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
persze én is ugy gondoltam h megszárítom , meg kicsit még a lakásban lenne, de ha utána kimenne a mínuszra nem lenne baja tőle?
2011. dec. 2. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:

az én kutyám fél a hajszárítótól nála nem működik.


lavór meleg víz - mosdókesztyű, hab, kutyasampon- én így át szoktam dörzsölni a bundáját és leöblítem, majd gyorsan megtörlöm a törölközjével mielőtt megrűzza magát és elszalad.viszont addig nem megy ki amíg nem csontszáraz, nehogy megfázzon. jó pár órát, a biztonság kedvéért

2011. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megfürdetheted, megfürdeted és utána hajszárítóval megszárítod , 1-2 órát bent kell lennie mindenféleképpen..utána kiengedheted...
2011. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szárítás után maradjon sokat a lakásban, hogy lehűljön a hajszárítóval felforrósított bőre. Az sem baj, ha egész nap bent tartod. Ha kimegy, tüdőgyulladást kaphat, ha nem hűl ki eléggé még a lakásban.
2011. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha este megfürdeted, csak másnap engedd ki és alaposan szárítsd meg, ha után hirtelen kiengeded, akkor megfázhat.


Az én kutyusom benti kutyus és ha este megfürdetem, mivel elég hideg van nálunk éjszaka, estére még egy kis ruhácskát is húzok rá és betakargatom, hogy nehogy meghűljön.

2011. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bent meg lehet de utána szárítsd meg hajszárítóval jó alaposan. És utána még vagy 1 órát hosszáig ne engedd ki a alkásból. Had száradjon meg 100%-osan. Vagy minumim még 1 fél óra fürdetés után odabent.



Nekem is Foxim van mikor télen koszos/büdös lehet kapni Biogance No Rinse Lotion Dog nevezetű (rövis és hosszút szőrű kutyákra is van) tisztító oldatot. Nagyon hatékony én is használom. De ha nem megoldható hogy ilyet vegyél akkor behintőporozod és utána megfésülöd. Ettől is nagyon jó illata lesz és kitisztítja a szőrt. (de ezt csak akkor ha sima szőrű Foxid van drót szőrűnél nem igazán nyerő a hintőporozás.


Itt van amúgy a link tisztító oldatról szzú és rövis szőrű kutyáknak. (videó)


Hitelfedezeti igazolást kérnék végtörlesztési hitelhez,


CIB BANK ZRT 1027 Budapest Medve u.4-14


Hitel szerz.száma:JJX-44034455


Hitel összege:1.100.000 Ft


Időtartam:2011-12-06-2017.02.15-ig


Legkésőbb dec.3-ig küldje meg,


Köszönettel:Kerkuska Lajos Tel:20-5207317

2011. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja bocsánat itt van



[link]

2011. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!