Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre elég 15 kg...

Mennyi időre elég 15 kg kutyatáp egy kölyök huskynak?

Figyelt kérdés
És mit kell még mellé adni neki? Melyik fajta táp a legjobb, mondjuk a Rolyal Canintól?

2011. dec. 4. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A tenyésztő milyen táppal etette, ő mit javasolt?


Én a helyedben prémium vagy szuper prémium tápot adnék neki (emellé nem kell semmit adni neki)..

Royal is prémiumtáp, de a fehérjetartalma miatt én váltottam (nagyon magas volt)...

Én most Happy Dog táppal etetek, ez is kiváló minőség, a fehérjetartalma is teljesen rendben van...

Azt hogy mennyi kell belőle, nem tudom megmondani, mert függ a kutyus életkorától és az aktuális testsúlyától.

De hogy mondjak egy példát neked az én kutyusom most 22 kg, 22 hetes és 375 grammot kell adnom neki naponta...

2011. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kölyöknek mindig az életkorának, méretének megfelelő tápot kell adni. Ha prémium kategóriából vásárolsz, akkor túl nagyot nem tévedhetsz, biztos recept nincs, hogy melyik a legmegfelelőbb táp, és melyikből mennyit kell adni.


Különböző nézetek vannak: egyesek a tápon lévő táblázatot használva alakítják ki a kutyának adott mennyiséget, mások igény szerint adnak a kutyának enni, de hallottam már olyan állatorvost, aki azt ajánlotta, hogy a táblázatban szereplő mennyiségi határ alsó határát kell kimérni, hogy ne legyen túletetve a kutya.


Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy az ő kutyájának mi a jó. Nem biztos, hogy ez első táp, amit veszel teljesen meg fog felelni az elvárásaidnak, mert minden kutya másképp reagál a tápfajtára, a mennyiségre.


Valamelyik már akkor is hízik, ha rá gondol a kajára, mások pedig az előírt adag kétszeresét is képesek megenni. A kölyökkutyák gyorsan fejlődnek. Az én véleményem szerint, ha azt látod, hogy a kutyád az előírt mennyiségtől esetleg sovány, vagy nem fejlődik, akkor emelj egy kicsit, ha úgy látod, hogy kis pufi, akkor picit csökkents az adagon. Pár nap, pár hét alatt már szemre fogod adni a kutyának a tápot.


Ha adsz neki mellé mást is (pl. húst, rizst, zöldséget, gyümölcsöt, vagy tanítás alatt jutalomfalatot) azt is bele kell számítani a napi adagban.


Az én tapasztalatom szerint (nem huskym van, hanem magyar vizslám) ha csak tápot adsz neki, akkor egy 15 kilós zsák kb. 1-1,5 hónapra elegendő).


Nagyon kell figyelned a kutya megfelelő növekedésére. Nem jó, ha hirtelen nő, mert az csonthártyagyulladáshoz, és rendellenességhez vezet. Én személy szerint nem szeretek túl magas fehérjetartalmú tápot adni a kutyámnak (kb. 27-28 %-os fehérjetartalom ideális), de biztos lesz itt olyan, aki arra esküszik.

2011. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek az alacsonyabb fehérjetartalmú kölyöktáppal az utolsó hozzászólóval! :)

A Royalé pl. 34%! Ezért váltottunk mi is!

2011. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen royal,orijen,acanának nagyon magas fehérje tartalma

josera,arion is prémium tápok,kicsit olcsóbbak is,de prémium és jó minőségű tápok

de pl brit,happy dog,pro pac van még jó.

Mindegyik táphoz van etetési útmutató,milyen idős kutyának és milyen súlyúnak mennyi grammot kell adni.

2011. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Még sajnos nincs kutyám, talán majd jövő ősszel. Azért tettem fel a kérdést, hogy ne tudatlanul vágjak bele. Még egyszer köszönöm mindenkinek.
2011. dec. 4. 12:36
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Royal Caninből egy kölyök napi 3x 15 dekát eszik. Tehát egy 15 kilós zsák egy hónapra elég.

Később már tovább is, mert 4-5 hónapos korától már csak napi 2x kap, 8 hónapos kora után pedig napi 1x 20 dekát. Így a felnőtt kutyának a 15 kiló 2 hónapra elég.

2011. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!