Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az elektromos kutyaidomító...

Ashes2Ashes kérdése:

Az elektromos kutyaidomító nyakörvek általában milyen feszültséget adnak le, mi lehet az a feszültség, amellyel konkrétan megütik az állatot?

Figyelt kérdés
Hány volt lehet egy átlagos nyakörv teljesítménye? Az én nyakörvem teljesítményét nem merem lemérni, mivel félek, hogy az eredmény tönkreteszi a mérőmet... Villanyszerelő kutyatulajdonosok esetleg? Esetleg hol tudnék utánanézni ennek az adatnak?
2011. dec. 4. 17:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
22%
Akkor se tennék a kutyámra semmiféle elektromos feszültséges dolgot! Így is tudom nevelni, nem kell hozzá ilyen kütyü!
2011. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
18%
Hát én biztosan nem tennék ilyet a kutyáimra! Aki e nélkül nem tudja megnevelni/betanítani a kutyját az inkább ne tartson kutyát! Sőt inkább semmilyen állatot. Ez kínzás a kutyának. Tedd a nyakadra és rázasd magad vele!!
2011. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%
Alapból 6 voltos fotóelem van benne. Nem üt ki, kopogtasd meg tedd rá a tenyered. Olyan érzés, mintha megnyalnál egy kilenc voltos elemet. Szóval kellemetlen. De arra elég, hogy a kutyát kizökkentse a tevékenységéből. Mondjuk kutyája válogatja. Van amelyik le se sz..ja, van amelyik úgy meglepődik tőle, mintha egy vonat zakatolna felette. Ha gondolod, fáraszd le egy kicsit azt az elemet, mielőtt beleteszed. Amúgy két-három nap alatt teljesen lemerül. Ba..tatnak a szomszédok mi?
2011. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%

"Alapból 6 voltos fotóelem van benne"


Tökmindegy milyen elem van benne, egy baromi egyszerű, kondikból és diódákból álló feszültség sokszorozó áramkörrel több tízezer volt készíthető belőle. És kell is, mert a 6V nem ráz bőrön keresztül. Ki lehet próbálni egy egyszerű piezoelektromos öngyújtóval, hogy a nagyfeszültség sem vészes, ha nincs mellette számottevő áramerősség.

2011. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%

tegnap 18:44


majd ha lesz egy olyan igazi agyas ,belevaló tökös kankutyád, lehet, hogy elgondolkozol az elektromoson. és üzenem azoknak akik negativ véleménnyel vannak, hogy egyszer nézzék már meg, milyen a használatban. És mennyivel hatékonyabb bizonyos helyzetekben. ha veszel egy példát. nem ereszt a kutya. melyik a jobb? lefojtani a karról, vagy kap egy impulzust, és ereszt?

2011. dec. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
Volt nekem "igazi tökös" nagy kankutyám, érdekes módon mégis meg tudtam nevelni áram nélkül.
2011. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Öhm... köszönöm a válaszokat, volt közöttük, amelyik segített (a 25-1000 V és 0,01-0,02 A már jó támpont).


Nálunk egyébként vadászathoz van szükség az elektromos nyakörvre. Ha a kutya nem akar dolgozni, elcsámborog, nem hozza a vadat, másként nem tudjuk noszogatni (nincs ütéstávolságban, a kiabálással nem foglalkozik, és mégsem dobálhatjuk meg társas vadászaton).


Nem gondoltam, hogy ekkora felháborodást vált ki a kérdésem, bocsesz...

2011. dec. 5. 10:47
 18/25 anonim ***** válasza:
24%
Ezekszerint arra már nem veszed a fáradtságot, hogy megismerd a kutya lényét és helyes neveléssel meg tanítással érd el nála, hogy szófogadó legyen. Durr egy kis áram és máris megérti mit akarok. Nem ám, hogy én megtanulom a kutya nyelvét, dehogy! Esetleg kutyaiskola? Ugyanmár!
2011. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%
azokban vált csak ki felháborodást, akiknek fogalmuk sincs róla. Ugytudom a vadászkutyáknál szinte elengedhetetlen kiképzőeszköz. Azok sipákolnak, akik egy kutyával elvannak, annak elklikkerezgetnek, ebből levonják a konzekvenciát, hogy minden kutya egyforma. én olyan kutyákkal dolgozom, akik éles helyzetekre vannak , és ott bizony néha szükség van rá.
2011. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%

5. válaszoló vagyok. Érdekelne, hogy miért pontozott le mindenki, ha a kérdésre válaszoltam? Nem úgy, mint az előttem írók... Nem írtam, hogy "igen, ez az, csapd agyon árammal a kutyád", vagy hogy "rohadj meg, te állatkínzó". Csak leírtam a választ a kérdésre.

Ha ezen az agyi szinten vagytok, akkor gratulálok.


Egyébként meg a nyakörvről: mi van, ha örökbefogadok egy nagytestű felnőtt kan kutyát, aki szét akarja tépni a macskáimat? Nem fogok vele cicamicázni, mert azzal nem érek el semmit. Rászólok, nem elég. Megrántom, nem elég. Kell az elektromos legalább egy-két alkalommal. És természetesen előtte kipróbálom magamon, hogy mekkorát ráz.

Ha meg jól viselkedik, akkor nagyon megdícsérem, ahogyan azt a tükörmódszeres kutyasuliban tanultam és tanítom. Mivel ott töltöm el az összes szabadidőmet. Állatkínzó lennék?


Na, most lehet lepontozni. További szép napot.

2011. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!