Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jo otlet? (elnezest, kerdes...

Jo otlet? (elnezest, kerdes tul rovid, amgyarazat tul hosszu)

Figyelt kérdés
Van egy Goldenem es a baratnomnek van egy uszkarja. Az en Goldim szuka, 8 honapos mar tuzel egy ideje.Az o Uszkarja kan ,3 es fel eves. Arra gondoltam ,hogy parositanam a ket kutyat es a kiskutyakat eladnam es azt mondanam ,hogy Goldendoodle-ok . Mer a Goldendoodlet a Goldibol es az Uszkarbol tenyesztettek ki. Az az uszkar tul idos a Goldimhoz ??? Es jo otlet Goldendoodleokat arulni ???
2011. dec. 5. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ez nem elismert fajta ,szóval keverék kutyákat ne adj pénzért és ne is párosísd őket.. elég keverék kutya van a menhelyeken..
2011. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az a jó ötlet, ha inkább ivartalanítod a szukát.
2011. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam ,igen arra ,hogy lehet ,hogy nem tudnam oket eladni ,de akkor van akinek ajandekozzam ,ezt kihagytam....


Miert kene ivartalanitsam ????

2011. dec. 5. 17:46
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez nem egy elismert fajta. A kiskutyák keverékek lennének! Olyan olyan keverékek. Csak adtak neki egy nevet. De nem elismert. Vagyis keverék. 2 fajtatiszta kutya párosításából minden esetben csak keverék kutyák születnének. És nem volna olyan hülye ember aki egy keverékért pénzd adjon mivel sajnos a menhelyeken is talál. Ennyi erővel az én Tacskó Csivava keverékemmel is dicsekedhetnék hogy az Csivini. De nem egy sima keverékem van. A legtöbbember nem is tudja mi az a Pugull, Csivini meg ehez hasonló izék. Meg amúgy is minek szaporítanál. Van épp elég kutya a menhelyen meg egyre több kóbor kutya van az út szélén. Nem régen szedtem össze az útról egy csont sovány Német juhászt. 3 hónap után találtam neki nagy nehezen egy gazdát. Szóval NE SZAPORÍTS!
2011. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok


Ja és azért kéne ivartalanítani mert 1 akkor nem tüzelne 2. nem lehet állvemhessége ami egy elég súlyos dolog 3. örög korában így nem alakulhat ki méhdagata a kutyának ami öreg korban már nem műthető és el kell amiatta altatatni. (elég sok szukát érint)

2011. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A goldendoodle goldiból és óriás uszkárból lesz. Kétlem, hogy a barátnődnek óriás uszkárja lenne, mert az elég ritka Magyarországon. Akinek meg van, az talán van olyan felelősségteljes, hogy nem csinál ilyen ostobaságot! Szerintem is inkább ivartalaníttasd a kutyádat, van épp elég gazdira váró keverék!
2011. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson egy 8 hónapos kutyát fedeztetni! Egy életre tönkre teszed a szukát.Ez olyan lenne,mintha egy 13 éves lány szülne...
2011. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


A kérdésedre válaszolva: nem.


okok:

- anyagilag az oltások, féregtelenítés, a táp és a kötelező chip miatt sokszorosát kellene a kölykökre költened, mint amennyiért megvennék őket.

- semmi sem garantálja, hogy a kölykök közül akár az összes, de legalább 1 ne menhelyen kössön ki és/vagy éljen szörnyű körülmények között.

- a tenyésztők nem véletlenül nem pároztatják a szukáikat 2 éves kora ellenére.

Egy 8 hónapos, elsőtüzelő szukát pároztatni olyan, mint egy 13 éves, először menstruáló lányt teherbe ejteni...

a szuka belehalhat az ellésbe, illetve jó eséllyel nem tudja még ellátni a kölyköket, általában az első almot agyonnyomják és megeszik a halott kölyköket, akik valószínűleg úgyis életképtelenek, hiszen az őket kihordó test sem érett még.



Számoljuk a költségeket:

Egy kölyköt maximum, de nagyon maximum 25.000-ért tudnál eladni, de a 10.000 reálisabb vételárnak.

Számoljunk 5 kölyökkel mondjuk...

Esetleg 60.000 forintot tudnál rajtuk keresni (ha valami majom több, mint 10.000 forintot kiad rájuk. - Én annyit sem adnék, a menhelyen van ingyen egy csomó.)


Csakhogy bekavar a képbe, hogy a kölyköknek legalább 8 hetes korukig az anyjuk mellett KELL maradniuk - aki tegyük fel, nem utasítja el őket, és egyet sem nyom agyon.

Ekkor már pépes kaját is kell kapniuk.


5 kölyökre 8 hetes korukig az baráti áron is minimum 5.000 forint.


és van egy kis bibi.

van egy olyan vírus, amit úgy hívnak, Parvo.

gyors, gyakran kezelés mellett is halálos.

ezekre a kis újszülöttekre nézve meg garantáltan halálos, 2 nap leforgása alatt is végezhet egy picivel.

(szörnyű szenvedések közepette fognak elpusztulni a picik oltás hiányában. ja, és a parvo a levegőben is jelen van, tehát gyakorlatilag csak idő kérdése, hogy elkapják.)

Az oltásokat ki kell fizetned, ha azt akarod, hogy a kicsit életben maradjanak.

Csakhogy a parvo ellen egy kölyöknek 3(!) oltást is kapnia kell, csak akkor alakul ki a megfelelő védettség.


1 oltás ára a legolcsóbb dokinál minimum 2.500 ft.

1 kölyöknek a 3 oltás 7.500

x 5, mert mondjuk 5-en vannak: 37.500

adjuk hozzá a kaját: 42.500


és kell még féreghajtás, ez mondjuk az 5 kutyának 2.500


idáig költöttél rájuk 48.000 forintot!!!!


és mindez csak az életben tartásukhoz kell!!!


és akkor még itt van a chip.

ha normálisan akarod őket eladni, ilyet is kell tetetned a kutyákba.

darabja 5.000 forint, minimum.


5x5= 25.000 forint.



DURVÁN 70.000 FORINT A KÖLYKÖK KÖLTSÉGE!



Akkor? Megéri?...


És ebben még nincs benne, hogy cserébe tönkretetted a szukád csontozatát, innentől megáll a fejlődésben, sosem lesz olyan szép, egészséges kutya, amilyen lehetne.

Költened kell kalciumpótlásra, drágább, minőségi kutyatápra, ha nem akarod, hogy teljesen legyengüljön és ellökje magától a kicsiket...


És mi van, ha ellés közben komplikáció lép fel, orvost kell hívni, mert egy kölyök mondjuk beragad a szülőcsatornába?...

Az is egy rakás pénz.



Tehát:

ha elképesztően nagy mázlis van, 5.000 forint nyereségért kockára teszed a szukád egészségét, életét, a kölyköknek bizonytalan (bár előre láthatóan nem túl fényes) jövőt tudsz csak biztosítani, és 8 hónaposan rottyra vágod a kutyádat.



Csak azért írtam le ilyen hosszan, hogy lásd, miért is nem jó ötlet a pároztatás.


Jól gondold át.



Tudod, mi lesz akkor a kölykökkel, ha nem sikerül mindenkinek időben gazdát találni, mert mondjuk 12 született? (jó esély van rá, hogy ennyi lesz.)

Elviszi a sintér.

Innentől 3 lehetőség marad a piciknek:

- 2 hét múlva altatás

- eladják őket külföldre telepet őrizni - ilyen kaliberű kutyusokat aligha

- csoda történik, és egy menhely kimenti. vagy befogadja valaki, vagy ott tengődik éveket...



Ráadásul a kicsit lehetséges betegségeiről sem beszéltünk, ami többek között már csak azért is esélyes, mert az anyuka 9 hónaposan hozná őket a világra...



Na? Jól gondold meg, megéri-e ez a sok rizikó és iszonyatos meló azt az esetleges nyereséget, amire úgy sincs sok esély...



Remélem, érted már a lényeget, és nem csinálsz butaságot!:)

2011. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A terv már ott megbukik, hogy ha 8 nónaposan pároztatod a szukád, kb. 80% az esélye hogy belepusztul, mert túl fiatal!!!!
2011. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

És az előttem lévők mindent jól leírtak, ez olyan mint egy 12 éves lányt az első menstruációja alkalmából teherbeejteni.

Az szinte 0% hogy minden kölyök épségben egyáltalán megszületik!!!!, és ha valami csoda folytán mégis, akkor a szuka agyonnyomja őket, nem gondozza stb..

MERT TÚL FIATAL!!!!!

2011. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!