Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jo otlet? (elnezest, kerdes...

Jo otlet? (elnezest, kerdes tul rovid, amgyarazat tul hosszu)

Figyelt kérdés
Van egy Goldenem es a baratnomnek van egy uszkarja. Az en Goldim szuka, 8 honapos mar tuzel egy ideje.Az o Uszkarja kan ,3 es fel eves. Arra gondoltam ,hogy parositanam a ket kutyat es a kiskutyakat eladnam es azt mondanam ,hogy Goldendoodle-ok . Mer a Goldendoodlet a Goldibol es az Uszkarbol tenyesztettek ki. Az az uszkar tul idos a Goldimhoz ??? Es jo otlet Goldendoodleokat arulni ???
2011. dec. 5. 17:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Néha hajlamos vagyok elfelejteni, hogy a legnagyobb állat a földön az ember!

Hát most újra az eszembe véstem egy időre, hála neked, kedves kérdező!

Pff.

2011. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

18:39-es vagyok.

(Először is bocsánat az elírásokért, nagyon fáradt vagyok, nézzétek el nekem, hogy nem javítom ki az írásom.)



Kedves válaszolók!:)


Tulajdonképpen egyetértek Veletek, hiszen mindannyian ellenezzük a szaporítást.


De szerintem hatékonyabb az érvelésünk, ha példákkal, indoklásokkal is alá tudjuk támasztani az álláspontunkat, nem csak füstölgéssel.:)


A kérdést gyanítom, egy 10-16 év közötti lány tette fel, aki sajnos még nem tud arról, hogy miért jobb az ivartalaníttatás, mint az elletés.

Ez nem feltétlenül - sőt hiszem, hogy egyáltalán nem - az ő hibája.

Örüljünk neki, hogy egyáltalán vette a fáradtságot, és feltette itt ezt a kérdést ahelyett, hogy eszetlenül belevágott volna az alomgyártásba.



Szóval tök jó lenne, ha Ti is tudnátok érveket felsorakoztatni, esetleg konkrét tapasztalatokat leírni és kedvesen elmondani a kérdezőnek azt, amit Ti sem tudtatok valamikor.:)



Mert itt kezdődik a baj, hogy az ember ezt általában sem az iskolában, sem a szüleitől nem hallja...

Segítsünk a dolgon, ahogy tudunk, és vegyük a fáradtságot, hogy meg is indokoljuk, miért nem jó, amit tervez, ne csak lehurrogjuk.

2011. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
(Tisztelet a kivételnek!:))
2011. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek veled, részben nem.

Hetente nem egy ilyen kérdésre válaszolunk, elhiheted, hogy a hócipőnk tele van ezekkel a kérdésekkel, de ennek ellenére, ha nem lett volna olyan, aki leírja neki normálisan a dolgokat, akkor megteszem, de már leírták neki, köztük te is.


A kutyatartásról annyit, hogy az itt válaszoló emberek nekem is sokat segítettek, de a legalapabb dolgok a neten kb. egy 2 oldalas doksiban megtalálhatók, itt benne van a szobatisztaságtól elkezdve az egészségvédelmen át sok hasznos dolog. Ha veszi az ember a fáradtságot és annyit beír a google-ba, hogy a kutya tartása, máris sok mindent megtud róla és nem kéne nekünk is rongyosra tépni a szánkat.

2011. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez is igaz.:(

Tudom, én is rengeteget válaszolgatok itt.

Igazából nem is tudom, miért...

Ritkán van haszna. De azért talán van...


Néha én is elvesztem a türelmem, de azzal meg senki nincs előrébb...

Az is segítség lenne, ha belinkelnéd ezeket a dokumentumokat!:)

Időben is rövidebb...:)


Minden esetre sok kitartást nekünk!:D

2011. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jah, köszi :)

Neked is :D


Off.

Amúgy a linkelés kapcsán is van pár negatív tapasztalatom, úgyhogy nem is linkelek már szinte egyáltalán. Van egy nyuszim is és a kisemlősök topikban a kezdő nyulasoknak rendszeresen belinkeltem, hogy ezt olvassák el, ha kérdés van, nyugodtan írjank..

És akkor látom, hogy utána feltesznek egy olyan kérdést, amire tök egyértelmű választ adott az adott oldal. Visszakérdeztem az okát, hogy akkor ugyan miért? Hát a válasz az volt, hogy vagy nem olvasták el, vagy nem hitték el..

Azért mindenesetre keresek most egy rövid leírást és belinkelem :D

On.

2011. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hazudtam.. ez spec több, mint 2 oldal :D


[link]

2011. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne pároztass. A lényeget már leírták előttem is, csak megerősítem.

Egy jópofa keverék még nem lesz fajtatiszta kutya attól, hogy valahol az USA-ban fajtának ismerik el. Az amcsik fűt-fát kereszteznek, nem is rossz eredménnyel, de ezek a fajták Magyarországon csak keveréknek számítanak. És amilyen most a magyar emberek pénzügyi helyzete, még fajtatiszta, törzskönyves kutyáért sem nagyon tudnak pénzt adni, nem egy keverékért, amire nincs is garancia, hogy mi lesz inkább, uszkár vagy Golden. Csurig vannak a menhelyek, és hamarosan még jobban tele lesznek az ebadó miatt.

Én is az ivartalanítás mellett kampányolok. Sajnos egyben kifizetni elég nagy összeg tud lenni, de évekkel meghosszabbíthatja a szuka kutyád életét, nem beszélve a kényelmetlenségről, amit félévente a tüzeléssel járó hacacáré jelent.

2011. dec. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!