Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne számomra...

Milyen kutya lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés

Én olyan kutyust szeretnék magam mellé akit így tudnék legkönnyebben leírni:


- Legyen termetes kutya, de ne egy bernáthegyi testméretével...

- Ha sétálni vinném, nem azt szeretném hallani, és elviselni, hogy: " jaj de édes kutya megsimogathatom?" nyilván jó házőrzőt szeretnék, aki nem barátkozna "úgy" idegenekkel. <- ez nyilván nevelés kérdése is, de például egy rottweilert biztos nem simogatnának meg csak úgy.

- A színe, természete mindegy, mert nagyon jó falkavezér voltam az eddigi kutyáimnál is.


Eddig volt nálunk 17 évig egy német juhász kutya, mellette egy tacskó, aki szintén 14 évet megélt. Nagyon jól neveltek voltak, szépen közlekedtek az utcán póráz nélkül a lábamnál.

Nem haverkodtak le mindenféle jött ment idegennel, inkább távolságtartóak voltak, és védtek engem. :))


Miután kutya nélkül maradtunk, örök befogadtunk egy rottweiler keverék ivartalanított kutyust. Mint kiderült, valaki meglőhette még a menhely előtti időkben, mert teljesen lebénult, így el kellett altatnunk. ( hozzá teszem, a menhelyen 1 napot töltött, mert éjjel-nappal keresgéltük a megfelelő kutyát).


Szerintetek milyen kutyus illene hozzám? Érdemes menhelyről hozni, vagy inkább tenyésztőt válasszunk?


2011. dec. 5. 19:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én az argentín dogot ajánlom vagy a dobermannt, viszont ők télen fázósak.
2011. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket.


Azért nem szeretném ha simogatná mindenféle jött ment, mert a szomszédunkban is vannak kölyök német juhászok. Elvileg házőrzésre vette őket. De már a fél utca őket simogatja kerítésen keresztül. Ha a kutyus megszokja ezt, mit tenne a betörővel? annak is hagyná, hogy megsimogassa?


Meg a barátok persze mások lennének. Én konkrétan az oktatása szempontjából nem szeretném, ha ilyen lenne. Megtanítanám neki a sétálást, anélkül, hogy ő is mindenkihez oda menne simogatást kérni.

Az eddigi tapasztalatom alapján, akihez utoljára betörtek a környékünkön, ott pont ez volt. Mindenki simogatta a kutyust az utcán mikor még kicsi volt, mert nagyon szép volt. S mikor jött a baj, a kutya simán beengedte a betörőket.


Igen, az argentin dog is nagyon szép, már találtam is pár ilyen kutyust menhelyen. De igen, fázós télen. A kuvaszok is nagyon szépek. Még keresgélek pár menhelyen oldalon, hátha valamelyik kutyusba beleszeretek.

2011. dec. 6. 12:17
 13/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok ismét.

Ja így már értelek. Ez igaz, ha házőrző ne simogassák kerítésen keresztül. Én azt hittem ha mondjuk pórázon vagy szabadon sétáltatod a parkban, mondjuk találkoznánk és megkérdezném meg szabad e simogatni, arra mit felelnél. Ezek szerint úgy igen, meg szabad simizni. :)

Múltkor a parkban egy fiatal srác vitt pórázon egy gyönyörű német juhászt. A mi kutyánk odafutott (szabadon volt) hogy ismerkedik mint más kutyákkal és szinte távolról odakiabált a fiú hogy jobb ha megfogjuk mert baj lesz.... uramisten milyen haramiát nevelt egy kutyából?

Szerintem ha barátságosan közeledik egy kutya a másikhoz, alapból nem szabadna bántania nem? Pláne hogy a mienk 6-7 kg kutyus egy német juhász meg... nemtom talán 30-40 kg lehet? Bocs ha tévedek. Ijesztő volt.

Milyen városban élsz?

Neten nézegettél a környéken menhelyeket, telepeket?

[link]

Ilyesmit gondolnék neked, mert kölyök, még tanul, nagytestű lesz (szerintem németjuhász nagyságú kb.) és szőrmók, tehát nem didereg ha kinti kutyusnak szánod. :)

[link]

Vagy őt ha kan kellene inkább, ő elég német juhászos jellegű.

2011. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Előző vok. ja bocs írtad hogy nézed a menhelyeket. :)

Majd muti meg ha rátaláltál. Kiváncsi vagyok. :D

Mi is neten találtuk és mentünk érte.

2011. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy értettem, hogy csak kerítésen keresztül ne simogassák, de ha találkoznánk egy parkban akkor minden akadály nélkül megengedném. :))


Biatorbágyon lakom, nagyon szép város.

Én általában az állatok.info nevű oldalon szoktam keresgélni, s találtam is pár kiszemelt kutyuskát.


Ő itt egy németjuhász, 4 hónapos és nagyon kis okos feje van. :))

[link]


Vagy itt egy másik kis németjuhász kölyök:

[link]


S aki még tetszik az ez a kis kutyus:

[link]

2011. dec. 7. 09:43
 16/16 anonim ***** válasza:

13 és 14 vagyok. Megnéztem őket, szépek. Egyik gyönyörű nagytestű németjuhász, az azért tetszik, másikat azért választanám a helyedben, mert utcán él, és veszélyben van hátha elüti az autó vagy valami baj éri, harmadik meg Lizi. Lizi a mi kutyunk is, csak ő kisebb kaliberű sokkal. :)

Ha az eszemre hallgatnék az utcait vinném, hogy ne kelebóláljon már szegény az utcán. :(

Majd írj megint ha lett kutyád, vagy ha már biztos kiért indulsz el. :)

2011. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!