Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a Chow Chow jelleme?...

Milyen a Chow Chow jelleme? Egy 13 es egy 9 eves gyereknek jo tars? Nagyon meretre, mint egy Golden Retriver?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
hasonlóan brummancs egy maci,mint a shar-pei,csak a shar-pei dél-kínai,a chow-chow meg délkínai...a szomszédomban lakott egykor egy barna és egy fekete maci...nekem pedig shar-pei em van,mindkét fajt imádom.
2011. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem egy 8 éves csaum van, 10 éves múltam, amikor megvettük. Nem nagyon szereti a feladatokat, nem olyan lelkes, mint mondjuk egy golden retriver vagy egy németjuhász. Végtelenül türelmes, nagyon ragaszkodik a családhoz, és tisztel bennünket. Ezt értsd úgy, hogy elő nem fordul soha, hogy agresszívan lépett volna fel velünk szemben, és engedelmes. Ha hamar el kezditek tanítani és rendszeresen foglalkoztok vele, sok szeretettel, akkor jó választás (: Iszonyatosan sok szeretetet tud adni, és nagyon okos. Méretre... szerintem kisebb, mint egy Goldie... igazából nem is tudom megállapítani, annyira különböző a két fajta. Meg persze csau és csau között is vannak különbségek. Ha azzal segítek, az én kutyám 27 kg és nekem combom felénél van a feje búbja, úgy, hogy én 162 centi vagyok.

Kicsit szétszórt válasz, de remélem segítettem (:

2011. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyan azt tudom mondani mint a 2. válaszoló


Méretre kisebb mint egy Golden retriver

2011. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó társ lehet, de csak ha nem az ő kutyájuk. Ilyen korú gyerekeknél még a szülő kell hogy legyen a gazda, a család érdekében. Amúgy egy békés, jó fej, lustácska kutya, kisebb a goldennél valamivel, viszont sokkal szőrösebb. Ezt persze a google is megmondta volna, ha nem vagy lusta használni. Olvass utána, tenyésztők oldalait, fajtaleírásokat nézd meg, akkor fogsz igazán jó képet kapni a fajtáról, ne itt érdeklődj olyanoktól, akik láttak már életükben egy csaut, vagy van róla elképzelésük, hogy milyen, mert esetleg pofára esel :)
2011. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kölyökként veszed,a családhoz nö,talán még a macskát is megtüri.az én kutyáim fénysebességgel roppantják össze a macskákat.kissé makacs természetü,nem szereti,ha zargatják h 'hozd a labdát' meg ilyenek.nem fogja hozni.rendkivül tiszták,akkor ugatnak,amikor kell.nem kakálják össze az udvart és nem hemperegnek a sárban sem.a vizes füre nem nagyon lépnek és ha esik nem megy ki az esöre.rendkivül értelmesek.felnött korában ne próbáld más fajtával összeszoktatni,elöbb-utóbb halál lesz a vége.mozgó baromfi a kedvenc célpontja,a tyúkjaim nagy részét megeszegették.nem ök mentek be,a tyúk jött ki:)remélem segitettem
2011. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt csaum, de nem sok jó tapasztalatom van velük kapcsolatban, ahányat csak ismertem, mind elég fura volt, a mélabútól a gazdára támadásig terjedő skálán. Gyerek mellé én nem vennék, inkább Goldent, könnyebb esetek, egyszerűbben kezelhetőek és szórakoztatóbbak is. A csau látványos, macis szőrével ráadásul rengeteg baj lehet, pl. fürdetés után képtelenség rendesen átszárítani, ami azzal jár, hogy befülled, kipállik, és már be is köpik a legyek nyáron, ha nem figyelsz.
2011. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!