Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jobb minőségű tápra...

Milyen jobb minőségű tápra váltsak?

Figyelt kérdés

Minap vettünk a tenyésztőtől egy kölyköt,és adott hozzá egy 4 kilós Select Gold Junior tápot,merthogy ő ezzel eteti a kutyáit és a kölykök is ezt kapták.De én itt ezen a fórumon,nem olvastam túl jókat erről a tápról.Annyit tudok,hogy Royal Canin,csak a Fressnapfnak gyártják.

Milyen prémium tápra váltsak,ha váltsak?


A másik kérdésem pedig,hogy hány százalék hústartalma van egy jó tápnak?Ennek 11% bárány és 11% lazac,de van benne rizs és burgonya..Szóval összesen 22%ra hírdeti.


Nem tudom miért,de nem szereti annyira,eszik-eszik,de egész nap kb.egy select goldos pohárnyival.Azon gondolkodtam,keverek hozzá konzervet,de milyet?Melyik a jó?


2011. dec. 7. 00:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jó táp pl. a Hill's, Acana, Orijen, Eukanuba, Happy Dog. Arra figyelj, hogy maradjon a régiből is, mert ha nem fokozatosan váltasz, tehát mindig kicsit többet keversz az újból a régibe, akkor hamsneése lehet tőle, és akkor a legjobb táp is tűnhet rossznak.

Konzervből tökmindegy, mit keversz bele, az 70-80% víz, a maradék meg nem számít. Szeresse a kutya és kész. Amúgy remélem nincs egész nap előtte a kaja, mert az nem csak egészségtelen, de viselkedési problémákhoz is vezethet. Naponta többször etesd, úgy, ahogy a tápra rá van írva, ne maradjon előtte kaja. Úgy nagyobb kedvvel is esznek, mintha egész nap megvan rá a lehetőségük.

2011. dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

amiket az első felsorolt, biztos jó tápok és egyben a legdrágábbak is (utolsót kivéve asszem)


olcsóbban is lehet venni jó tápot -- Josera, BritCare

én az utóbbit etetem, tökéletes

2011. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen kutya és mekkora, de napi egy mérőpohár kaja az egészséges mennyiségnek tűnik.
2011. dec. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

sok jó táp van sorolom:

josera,brit,arion ezek az olcsóbb prémium minőségű kutyatápok

acana,orijen,pro pac,pro plan,happy dog,hill's, ezek a drágább prémium tápok

de én egy ideig a kis pulimat Purina Dog Chowal etettem,hiába nem prémium,de nagyon szerette a kutya és jó is volt szerintem neki,most joserával etetem,meg mellette kap tésztát,húst,rizst.

2011. dec. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is végigjártam a tápok útját... Jó, de drága: Hill's, Royal Canin, Orijen...Ami megfizethető és nagyon jó: Happy Dog és Acana.

Ha jó minőségű tápot veszel neki, akkor nem kell semmilyen vitamin, vagy kiegészítő hozzá. A Happy Dog és Acana tartalmaz izületvédőt is.

Nem tudom milyen fajta a kutyád, de:


[link]

2011. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én Happy Dogot adnék a helyedben (én is ezzel etetek) és addig is amíg váltasz (ha váltasz), ne keverj neki hozzá konzervet, mert azt éred el, hogy válogatós lesz.


Nem olvastam végig a válaszokat, így lehet, hogy már kérdezték...

Hogy eteted? Kiméred neki az adagokat és lerakod elé napi 3x vagy előtte van a táp egész nap?

2011. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért,de nem szereti annyira,eszik-eszik,de egész nap kb.egy select goldos pohárnyival.Azon gondolkodtam,keverek hozzá konzervet,de milyet?Melyik a jó?



Csak ne csodálkozz ha már semmit nem fog megenni.... Ezzel a módszerrel gyönyörű iskolapéldája leszel a "hogyan rontsuk el a kutyánkat". Ráadásul egész nap előtte van a kaja??

2011. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát vasárnap óta van nálam a kutya,Labrador 10 hetes.

Eddig úgy csináltam,hogy adtam neki tápot szárazan,mert eddig csak azt evett,de nem akarta elfogadni vasárnap este.Így azt az utolsó lefekvés előtti szaladgálás után,mivel akkor sem evett,elraktam egy zacsiba,csak a vize maradt.

Hétfőn suliba mentem,előtte megetettem,nagyon keveset evett.Így mikor délután megjöttem csak 2-3 golyó volt a tálban,így igen hétfőn és kedden is előtte volt a kaja.

De reggel elolvastam az első válaszolót,hogy nem kell előtte lennie csak etetésekkor kaphat,így reggel etettem,evett és anyukámnak meghagytam melyik időpontban mennyit adjon neki,és amit nem eszik meg tegye egy zacsiba.De ma alig evett lemértema pohárban.

Akkor ne adjak neki táppal kevert konzervet?Csak attól félek elfogy itt szegényem,mert tényleg alig eszik.

Nagyon elrontottam,hogy két napig előtte hagytam a kaját?

Sajnálom,első kutya.Pedig annyira kis édes,anyu szerint egész nap alszik mig megjövök,csak a dolgára megy ki az udvarra és rohan is be,nagyon fázik.Amikor megjövök a suliból akkor megyünk ki és 20 percet játszunk,lefárad.

Helyre tudom hozni a hibámat valahogy? Este 8kor fog kapni kaját legközelebb.Mit tegyek ha most is csak pár falatkát eszik?

2011. dec. 7. 17:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy miután odaadtad neki a kaját 15-20 perc múlva vedd el előle, ami megmaradt. Meg kell tanulnia, hogy az étel ajándék, amit tőled kap és nem válogathat.

Ne aggódj, ha éhes lesz, enni fog. Ez 100%! Ha kínálgatnád mindenféle más kajával, az maradna meg benne, hogy "hű egyre finomabbakat kapok, ezt sem eszem meg, mert ezután is biztos finomabb jön!"

Féregtelenítéssel hogy álltok? Oltásokat kapja, doki látta már?

Egyébként az a Select Goldos pohárnyi hány dkg-nak felel meg?

2011. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Nem tudtam mennyi idő után kell elvenni tőle.

De ez most nagy segítség.


Az összes oltása megvan,megkérdeztem már csak jövőre kell vinni legközelebb,és 4 féregtelenítése volt.Azt 3 hónap múlva kell megismételni legközelebb.


Felírták egy papírra,hogy hogyan etessem.

110 gramm 3x egy nap. Tehát reggel-délben-este.

2011. dec. 7. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!