Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dolgozzam fel, hogyan...

Hogyan dolgozzam fel, hogyan kezeljem ezentúl a szakmám, hogy tegnap kivégeztünk két kutyát?

Figyelt kérdés

Nem tudom még egyszer megfogalmazni, úgyhogy egy barátomnak írt levélből idézek...


"Ma nagyon szomorú napunk volt. Megöltünk két csodás kutyát... olyan lelkesek voltak, úgy örültek nekünk, amikor megérkeztünk, az egyik még csak kölyök volt... Ritkán találkoztunk ilyen kedves kutyákkal eddig. Azért kellett elaltatni őket, mert megöltek négy tyúkot... Ugye ti nem tesztek ilyet... Én voltam a tartó és véna-szorító, nekem kellett a szemükbe nézni, amíg ki nem múltak. Az orvos az injekciók után azonnal lelépett, mert nem bírta nézni a halálukat, engem ott hagyott...

Gondold el, azok a kutyák feküdtek előttem kiterítve, egymás mellett, élettelenül, akik tíz perccel korábban vidáman üdvözöltek, a kezemet nyalogatták, és játékra hívtak.

Nem tudom megérteni, hogy vállalhatta el az altatásukat, igazságtalan, aljas dolog, és még a törvény szerint sem indokolt.

Amikor megérkeztünk, akkor nézelődtem, hogy hol van a két bűnös, és alig akart eljutni a tudatomig, hogy az a kettő az, akik miatt jöttünk. Azt reméltem, legalább ránk támadnak, megpróbálnak széttépni, vagy valami, hogy ne kelljen sajnálni annyira őket.

Mindig nehéz, de így undorodtam magamtól és mindenkitől. Elképesztő. (...)"


Állatrovosi asszistensnek tanulok. Nem tudom elhinni, hogy segédkeztem benne... Van nálunk egy ideiglenes kutya, gyepiről mentett. Egészséges, fiatal, csodálatos személyiségű kutya. Nem tudom, hogy jutott olyan sorsa, hogy elhagyják a gazdái.

Pont az elaltatás miatt került hozzánk, ilyen injekció elől mentettük meg.

Ezeke után hogyan legyek képes a kutyáim, főleg az ideiglenes szemébe nézni?



2011. dec. 9. 16:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan! Borzalmas dolog és undorodom attól, ha valaki ok nélkül bánt bármilyen állatot, de téged nem terhel felelősség. Most azt fogom idézni, amit egyszer az állatorvos barátunk mondott erről a témáról. Volt már rá példa, hogy ő is altatott le egészséges, ártatlan állatot -és mielőtt névtelenül feljelentenétek olvassátok végig az indokot. A "gazda" közölte vele, hogy ő azért hozta ide a kutyát, hogy humánusan, fájdalommentesen halhasson meg. Ha ezt nem teszi meg az orvos, ő lesz kénytelen végezni a kutyával. Lelöveti, agyonveri. (Úgy tudom, volt valami gondja a kutyával a "gazdinak"). Sok ilyen ostoba ember van, aki inkább végez a kutyájával, mint menhelyre, utcára rakja. Ahogy olvastam, ezek is ilyenek voltak. Feljelenteni nem lehet senkit, mert ha véletlenül kiszivárog, hogy az orvos, vagy annak ismerőse jelentette fel a "gazdát", a következménye csak az lenne, hogy a beteg állatokhoz többet egyáltalán nem hívnak segítséget. A magyar kormány pedig amúgy sem az állatok védelméről híres. Így legalább van esély, hogy az orvos segíthet.

Neked pedig kitartás! Ez gyönyörű szakma, ezért ne add fel! Próbáld elkerülni ezeket. Igazán sajnálom, ami történt.

Csak még egy borzalmas dolog: Angliában -úgy tudom, még most is- ahhoz, hogy valaki állatorvos lehessen, elviszik a vágóhídra, ahol neki kell lelőni egy állatot. Ezt nekem is úgy mesélték. Aki mesélte, beleroppant ebbe, amikor az állat szemébe nézett, mielőtt megölte.

2011. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok.

Emellett azt is el tudom képzelni, hogy így jobb is a kutyáknak. Ha valaki így áll hozzá a kutyájához, az állattartáshoz, ott az állatnak nem lehet jó. A kutya az ember legjobb barátja! Ha őt nem szeretik, nem foglalkoznak vele, a kutya ott nem lehet boldog, nem élhet teljes életet. Itt pláne el akarták pusztítani a kölyköt is.

A menhelyek pedig borzalmasak. Tönkre teszik a kutyát. Én dolgoztam menhelyen és sokszor éreztem, hogy némely kutyának a halál is jobb lenne, mint évekig bezárva lenni egy ketrecbe. Nem szeretik őt úgy, ahogy megérdemelné, nem foglalkoznak vele eleget, nem mozoghat. Sok kutyának menhelyen sincs esélye.

2011. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz nekem ebben állást foglalni, mert csak a döbbenet és a gyász, amit érzek, valószínűleg a tulajdonosok helyett is.

Az állatorvossal jó lett volna megbeszélni ezt, de vele nem tudtam. Ugye amikor kiderült, hogy mi pontosan a helyzet, akkor ott voltunk a család nappalijában, és nem állhattam neki megvitatni az orvossal, hogy ez egy gonosz, lelketlen család, és szerintem ne vállaljunk ebben részt, ugyanígy neki sem volt alkalma velem beszélni arról, amibe kerültünk.

Szerintem nem az orvost lehetne elsősorban terhelni a felelősséggel, mert egyrészt félrevezették, másrészt tényleg úgy van, hogy ha nem az injekció, akkor még elárulva is érezné magát a család, hogy még az orvos is cserbenhagyta, és jogtalan felháborodásukban jogosnak érezték volna, hogy akkor kevésbé humánus módszert válasszanak. Én legalábbis ezt szűrtem le.

A nő erőltette annyira, a férjen látszott, hogy meg lehetne győzni, ha lenne merszünk szembeszállni a nővel, de legfőképpen, ha tudtunk volna előrukkolni valami más lehetőséggel, a kiképzőn kívül, ugyanis az látszott, hogy a szakembert nem vállalnák fel...

Ehhez képest a nő oda se tolta a képét... csak a végén bukkant fel újra.

2011. dec. 9. 18:48
 14/20 A kérdező kommentje:

Miután elmentünk, a kocsiban próbáltam erről beszélni az orvossal, de lezárta annyival, hogy hagyjuk ezt most, mert elsírja magát. Ma nem voltam gyakorlaton, de nem is tudom, hogyan kérdezzem meg, hogy lett volna-e alternatíva, végtére sok embert ismer, állatvédőket, kiképzőket, mert egyértelműen gondolni sem akar többet a tegnapra.

Viszont azt tudom, hogy az ő kiképző ismerőse is túl van telítve, legutóbb, amiről tudok, hogy közel 10 mentett kutyát rehabilitált a saját otthonában, a saját kutyái mellett (akik szintén örökbefogadottak), és biztos nem tudott volna még kettőt hazavinni.

Nagyon köszönöm, hogy írtatok, mert ezzel kicsit könnyebbnek érzem magam, beszélni nincs kedvem róla, főleg nem az ismerőseimmel, így végre valahogyan el tudtam rajta gondolkozni, reálisan is. Köszönöm szépen mindenkinek!

2011. dec. 9. 18:55
 15/20 anonim ***** válasza:
Én legalább annyit megpróbáltam volna, hogy alkudozok a gazdákkal, hogy elvigyem őket. Akár azt hazudom, hogy sintértelepre viszem őket, akár azt, hogy szükség lenne az állatorvosi rendelőben két kutyára megfigyelési vagy "gyakorlati" célokra. Szóval elszedném tőlük a két kutyát, és utána megpróbálnám beadni őket valami menhelyre, akár másik városban, másik megyében. Legalább megpróbálni esélyt adni...
2011. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

4 tyúkért el altatták a gazdája??! Akkor én mit szóljak 10 tyúk után a kutya a min napig is meg van. Csak beláttam hogy nem éri meg tyúkot tartani.

Amúgy elhiszem hogy mennyire sajnálod a kutyákat. Legközelebb ne vegyél ilyenben részt. Bár ha állatorvosi asszistens leszel még egy jó pár altatást fog látni....

2011. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az én kutyám egyszerre ölte meg a 40 liliputinkat, amikor egész napra rokonlátogatóba utaztunk...

Meg sem fordult a fejünkben, hogy megváljunk tőle!!

Elsirattuk a tyúkokat, megtanultuk a leckét, és ennyi...



Nagy idióták lehetnek azok az emberek, akik megválnak a kutyáiktól...


A sors majd visszafizeti nekik...

2011. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem fogják visszakapni... A legtöbb pofont mindig a jók kapják...

Csak azt nem tudom, mit lehet tenni, ha még egyszer meglátok náluk kutyát.


Az állatorvossal, sem magammal nem jutottam dűlőre. Dühös voltam rá, hogy nem menti ki magát, sem engem.

Én nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, pont azért, mert meg sem próbáltam lebeszélni őket róla, csak sodródtam az orvossal, és azt vártam, hogy ha elég elkeseredetten nézek a férj szemébe, akkor nem bírja majd tovább csinálni, és visszamondja az egészet. Ennyi telt tőlem.

Volt néhány másodperc kettesben, akkor mondtam az állatorvosnak, hogy ne tegye, hagyjuk az egészet, de semmit sem tudott reagálni rá, mert jött is visszanézni ránk a tulaj.


Az elaltatáshoz hozzászoktam, tavaly ősszel az én 14 éves kutyámnál volt szükség eutanáziára, már nagyon szenvedett.

Gyakorlaton is el kellett altatni egy 17 éves kutyát, ő is a végét járta már.

Ilyenkor nagyon nyugodt vagyok, ha csak a kutyára figyelek, mert szinte érzem, ahogy megkönnyebbülnek a kíntól.

Nem viselem én rosszul az altatásokat, ha látom, hogy indokolt, főleg azért, mert egy elütött macskám másfél órás szenvedését kellett végignéznem a kimúlásáig, mert az orvos nem ért oda. A gerince egyik fele fél centivel lejjebb volt, mint a másik fele, és hátul folytak ki a belső szervei. Már puskáért könyörögtem egy szomszédnál, hogy vége legyen...

Ilyenkor csak a gazdi miatt nehéz. Annál a kutyánál nehéz volt felfogni, hogy ez volt az utolsó kutya az életében, egy hosszú és csodálatos korszak vége, mert a néni is idős volt, és ő felfogta, hogy nem etikus új kutyát vállalnia... Ezeket könnyűszerrel feldolgozom, tudom, hogy mi vagyunk a megváltás. De tegnap inkább mocskosnak, undorítónak éreztem magam...

2011. dec. 9. 20:20
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan munkahelyet, ahol ilyet nem csinálnak. De amúgy fel is jelentheted a gazdát meg az állatorvost, ugyanis amennyire tudom, egészséges kutyát tilos altatni csak azért, mert útban van. De nézz utána az állatvédelmi törvényben, pontosan le van írva, hogy mikor lehet egy állat életét kioltani.
2011. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
11%
egyáltalán mi a fészkes fenének tanulsz te akkor állatorvosi asszisztensnek? a munka meg nem kívánságműsor!és nehogy már te panpogj az orvosnak,már ne is haragudj!beosztott helyedbe én nem pofáznék az orvosnak,a helyébe már jól kib*sztalak volna!eszem megáll...én meg holnaptól nem fizetek adót és lelövöm Orbán Viktorkát!
2012. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!