Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a fél éves...

Miért van az hogy a fél éves Beagle-öm (fiú), mindig megdugja a gyerekkori Plüss állataimat? Elégé kanos kutya

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem jól nevelted, és ő a falkavezér.

Kutyasuli, Cesar Millan vagy Jan Fennell könyvek...


És ha legközelebb ezt csinálja a kutyád, told le a plüssről.


Ez nem kanosság, hanem dominanciakifejezés.

2011. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Hat nalatok falkaversege problamak vannak. Meg akarja mutatni, hogy o az erosebb es a "jobb pasi", akar az embereknel a hulye tinedzserek osszevissza smarolnak csak, hogy felvagjanak (tiszteket a kivetlenek), kb. ilyensmi van a kutyadnal is, fel akar neked vagni, mert nem tanitottad meg neki, hogy ki a falkavezer !!!!!! Ugyanazokat a konyveket ajanlanam, akar az elso, de termeszetesen a kutyasuli is nagyon jo es hasznos.
2011. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
fenét,egyszerűen most lett ivarérett és nem tud mit kezdeni magával.Nem kell mindent a falkavezérséggel magyarázni. Ha a gazda lábán gyakorol az lehet ilyen probléma ,de élettelen tárgyakon nem ezt jelenti. Ivartalanítsd majd ,vagy vedd el a játékokat,esetleg nevezz ki egyet "gumibabának" amit nem sajnálsz.Nagyon felkapott divatos lett ez a falkavezér téma. Már lassan azt is ezzel magyarázzák ,ha sántít a kutya vagy hullatja a szőrét.
2011. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Van egy tökmag két éve ivartalanított kutyusunk, aki a cicákon szokott gyakorlatozni. Én nála bizony falkavezérségi gondok vannak. A párom igencsak elkényezteti, neki nem is fogad szót. Viszont ha már a falkavezérség a téma: biztos sok kutyadokit néztek a válaszolók (én is), és minden esetben, ha ilyen kanos kutya kerül a képben Cesar is rögön azt kérdezi, hogy ivartalanítva van-e már. Amikor ködös az agyuk a hormonoktól, nem biztos, hogy segít a falkavezér letiltása.
2011. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 14:11

Tény,hogy divatos manapság mindent a falkavezérséggel magyarázni,de sok probláma (ha nem is mindegyik) ebben gyökerezik.A falkában csak az alfának van joga szaporodni,tehát ha a kutya hágó mozdulatokat végez,az a gazdával szembeni tiszteletlenség,és semmi köze a kanossághoz.Érdekes módon az én 9 hónapos kanom is próbálkozott ilyennel az elején,és ahogy tiltottam,leszokott róla.Pedig még mindig ivaros.


Számomra az a zavaró,amit Te tanácsoltál: az ivartalanítással nem lenne baj,amíg a kutya egészsége érdekében történik.De nem szabad a nevelést helyettesítő erőnek lennie.Ha nem bírsz a kan kutyáddal,neveld meg,de nem kell ezért egyből a dokihoz rohanni herélésre.

2011. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Aha. Szóval egy falkavezér gazda jelenlétében egy kan kutya nem fogja megugrani a tüzelő szukát,mert majd arra vár hogy a gazdája hágja meg...ugyanmár
2011. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De igen, kedves utolsó!


Képzeld, vannak olyan tenyészkanok is, akik addig nem tesznek semmit, amíg a gazda a közelben van.

Olvass, tanulj, és ne a saját kút fejedből próbálj következtetni, mert attól még, hogy valamiről nem tudsz, nem biztos, hogy az nem is létezik...

2011. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Biztos van elenyésző kisebbségben ilyen kutya ,de attól még nem csak az ő gazdájuk a jó.Konkrétan az ilyen kutya ösztönhiányos,tényleg van ilyen,odaviszed a tüzelő szukához és nem tudja mit-hogy csak toporog meg szaglássza a földet. De ezt leszámítva még az agyondresszúrázott versenykutyák is megzavarodnak ha tüzelő kutyát éreznek.
2011. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak a nem megfelelően nevelt kutyák.


Nézd meg, mi történik egy farkasfalkában, ha a vezérhím vagy a vezérnőstény odaszagol egy másik farkasnak, vagy egy alattuk lévő farkaspár pározni próbál előttük...



A falkavezér előtt bármilyen szexuális cselekvés a legnagyobb tiszteletlenségnek számít.


Miért van az, hogy apám (aki soha nem hallgatott rám, hogyan bánjon a kutyával) nem bír a közép-ázsiainkkal, ha (nélkülem) vele van, és tüzelő szukát lát tényleg megőrül (amúgy is csak akkor hallgat rá, ha olyan kedvében van) ha meg velem (mellesleg 21 éves lánnyal), akkor eszébe nem jut ilyesmi.

Képzeld el, mi lenne, ha nem tudnám kordában tartani a 82 kilós kutyámat és séta közben kitépné magát a kezemből, mert szukaszagot érez...

Mi lenne, ha (bár kihalt helyen sétáltatok) nem tudnám BÁRMIKOR AZONNAL behívni, ha jön egy idegen?

Mi lenne, ha nem tudnám elérni, hogy 10 méternél ne távolodjon tőlem messzebb?


És pláne mi lenne, ha a kutya önkényesen támadna az én jelenlétemben is???



Ez az engedelmességi szint egyáltalán nem nehezen elérhető, csak sajnos ebben az országban még nem tart ott az állattartás, hogy elegen ismerjék a megfelelő módszereket.


Én klikkerrel nevelek és tanítok, testi fenyítést csak legvégső esetben alkalmazok, akkor is csak a pofáját szorítom össze. (Eddig 2x volt rá szükség összesen.)

2011. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, és nem emberként cseverészek a kutyámmal, inkább én igyekszem kutyásan viselkedni.

Falka vagyunk.

Aminek én vagyok a vezére.

Komoly feladat...:)


Így amikor hozzám került, 3 hónapos koráig egy ágyban aludt velem, 4 hónapos koráig pedig az ágyam mellett.

Utána kint aludt a többi kutyámmal.

Ha jó idő van, kint alszom a falkámmal.


Persze nyilván nem várható el, hogy minden ember kövesse ezt az életvitelt, de biztos vagyok benne, hogy ez is sokat segített a falkám összekovácsolásában.


(Természetesen mindenki az őt megillető helyen alszik...)



Bocsi az offért, de talán van pár "infó", ami a kérdezőnek is hasznos lehet a továbbiakra nézve...:)

2011. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!