Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan sokan a...

Miért vannak olyan sokan a kennel ellen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 18:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom én sem. Ha nem lennének kennelben a kutyáim akkor már rég leütötte volna őket valamelyik betörő azok közül akik már nálunk jártak, vagy egyszerűen csak nyitva hagyta volna a kaput valamelyik felelőtlen családtagom akit egyáltalán nem érdekel a kutya... Inkább a kennel mint ezek. Persze ha otthon vagyok akkor nincs kennel.
2011. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Redszeresen van velük foglalkozva. Minden nap 1 óra séta+ játék
2011. dec. 11. 19:01
 13/19 A kérdező kommentje:
Összesen 2 órát van velük foglalkozva hétvégén meg többet + kirándulni visszük őket.
2011. dec. 11. 19:02
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
Tudod, azzal, hogy napi 2 órát foglalkoztok velük, az nem egyenlő az együtt éléssel a kutyával. Aki dolgozik, tanul, ha nem kenneltartó, akkor a többi időt együtt élik meg a kutyáikkal. Akár ki-be járással, akár benti tartással ilyenkor.Ti csak kutyatartók vagytok. És ez nem a "kennel" miatt van.
2011. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel akkor az én kutyám is kennelben van, csak mi úgy hívjuk, hogy "udvar", és ez körbe veszi a házunkat. Tehát mi is a kutyakennelen belül élünk. Szerintem nem az a lényeg, hogy mekkora területen van a kutya, hanem az, hogy ne legyen elszeparálva a családtól és részt vehessen a családi életben. Amikor mi itthon vagyunk, akkor a kutya is velünk van, bejöhet ha akar még télen is (mondjuk télen jobban szeret odakint). Egyedül az alvás olyan, hogy ő kint, mi bent. Azt kevésnek tartom, ha egy kutya csak napi 1-2 órát találkozik a gazdájával!
2011. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Na igen, ilyen szempontból az akármilyen nagy kennel vagy kert sem elég. Még a pásztorkutyáknak sem, hiába ők tipikusan kertbe való kutyák, azért amikor kialakultak, meg amíg még aktívan "dolgoztak", akkor a család sem a tévé meg a számítógép előtt ült, hanem jöttek-mentek, kint voltak a kertben, többet voltak a kutyával. A mai kerti kutyáknak ezért nehezebb az életük, a családot általában csak addig látják, amíg elmennek reggel meg hazajönnek este, meg amíg enni kapnak, az meg édeskevés. És valójában igen, a napi 1-2 óra sem sok, bár azért dicséretes, hogy ennyi időt rájuk szánsz, sokan erre sem képesek.
2011. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a téli időszak necces, mert nyáron ugye a szabadidőnk nagy részét a ház körül töltjük (akár munkával akár pihenéssel) és így folyamatos kapcsolatban vagyunk a kutyával is. Télen viszont ha nem muszáj, akkor inkább nem fagyoskodunk odakint, nem is beszélve arról, hogy du. 4-kor már sötétedik. Ezért is tartom fontosnak (a sétán, tanításon és játékon felül), hogy a kerti kutya is bejöhessen a lakásba, hamár mi nem megyünk ki hozzá. Persze, takarítani kell utána, dehát senki sem kényszerített rá, hogy kutyát tartsunk.
2011. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes kennelben tartani egy kutyát. Akkor már felesleges a kutya. Iitthon van egy kennel a kutyáknak. Akkor használom, ha pl. jön valaki, aki sokáig az udvarban lesz pl. állatorvos kijön a lovamhoz vagy valamelyik állathoz, vagy az egyik szuka tüzel,vagy kisgyerekek is vannak, stb. Ilyenkor beszoktam csukni a kuvaszom. Utána, ha már elmentek, akkor kijöhet. De hogy azért tartsam benn, hogy ne kaparja össze a kertet, vagy hasonló, akkor nem is tartanák kutyát.
2011. dec. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%
Azt még hozzá tenném, hogy itthon 5-en lakunk. Mindig van valaki, aki kinn van, jobb időben pedig fél napot is kinn töltünk. A kutya és a macska is körülöttünk van. A macskák bejöhetnek a házba, de nagyjából olyanok, mint mi, ki be járkálnak. Ha valamit kinn csinálunk, akár a kertet, akár füvet nyírunk, vagy bármi, a kutyák, macskák körülöttünk vannak. Vagy lefekszenek, és figyelik mit csinálunk, vagy odajönnek hízelegni, esetleg játékra invitálnak. A kuvaszom a nagy termete miatt csak az előszobába jöhet be pl. újévezéskor, mert nagyon ugat, meg morog a petárdákra, és hogy ne féljen. Vagy nyáron, ha nagy kánikula van, és nincs sehol olyan hűvös. A nagy bundája miatt neki nagyon melege van, és nem fürdethetem minden nap. Szóval sokkal jobban érzik magukat a kutyák, ha velünk lóghatnak. A kuvaszomnak külön van egy kecskéje, ami állandóan kiszökik, ő meg bezavarhatja. Amikor megyünk ki a lovakhoz, ő is ugyanúgy jön, és már az is elég neki, ha velünk jöhet. Ha egy kennelben lenne egész áldott nap, biztos nem lenne ennyire kiegyensúlyozott.
2011. dec. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!