Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, egy 10 éves...

Mit gondoltok, egy 10 éves kutyát ki lehet még szakítani régi környezetéből? Nem lenne neki nagyon nagy törés?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy ha minden jól megy,örökbe fogadnék egy 10 éves kutyust.Tartok viszont tőle,hogyan és mennyi idő alatt,vagy egyáltalán be tud-e majd illeszkedni a családba,nem sérül-e meg lelkileg,ne adj'Isten betegszik meg fizikailag is emiatt.Vagy lehetséges,hogy ha az új helyen nagyon jól érzi magát,mégis hamar belejön?Esetleg valakinek hasonló tapasztalat?A válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2011. dec. 11. 20:32
 1/7 Akiteki ***** válasza:

Attól függ, honnan hozod?

Ha jobb körülmények közé kerül, mint eddig volt, akkor hamar meg fogja szokni. Én is hoztam haza öreg kutyákat, néhány nap alatt úgy viselkedtek, mint akik ide születtek.

2011. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

1.Minden kutya más egyéniség, mint az ember

2.Ha foglalkoznak vele és nem bántjátok akkor nem lesz semmi baja

3.Mielőtt elviszitek kell neki valami ismerős tárgy(pl:takaró,gumicsont vagy valami olyan amin rajta van a szaga(az a lényeg, hogy megnyugtassa)esetleg alami rongy)

2011. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutya rettentő alkalmazkodó állat, semmi baja nem lesz. Egyedül akkor lehet baj, ha nagyon ragaszkodik az előző gazdájához, és te közvetlenül tőle hozod el, de az azért ritka eset. A kidobott öregek egyébként nagyon hálásak tudnak lenni egy új otthonért, szerető családért.
2011. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:

Mi egy kb 10 éves Cocker fogfadtunk be az utcáról. Tökéletes társ, a hűség mintaképe. Hamar, gond nélkül hozzászokott az új helyhez, és egy angyalka:)

Egyébként minden elismerésem, hogy befogadsz egy öreg kutyát. Több ilyen embert akarok megismerni, mint te vagy:)

2011. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)A kutyus ugyan régi gazdájánál van még,akinek mostanára terhére lett,így el akarta altattatni az egyébként egészséges kutyát.Állítólag nincs kifejezetten rossz sorsa,viszont etetni már alig tudják őt és másik társát(bár utóbbi már gazdis lett:))Állítólag nagyon kutyabarát(fajtájából adódóan is),ezért remélem,duplán is jól fogja érezni magát két másik kutyusom mellett.Remélhetőleg hétvégén már sikerül elhozni és rajta leszünk,hogy hamar belejöjjön az új életbe:)
2011. dec. 12. 08:04
 6/7 A kérdező kommentje:
A befogadott kutyák hűsége számomra is ismerős,két másik kutyusom is utcáról ill.menhelyről jött hozzánk.Bár ők nyilván könnyen alkalmazkodtak az új helyzethez,hiszen előtte nem volt gazdájuk.Menhelyi kutyusom öt év körüli volt,mikor alig egy éve elhoztam,és kapásból elfogadott gazdinak,még haza sem jöttünk,csak az állatorvosnál vártunk egy alap,,átnézésre"de már hallgatott rám,kedveskedett,sejtette,hogy mostmár valami jó történik :)
2011. dec. 12. 08:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam rendszeresen vannak ideiglenes kuttyok, idősek, kölykök, mikor mi jön. Java részt utcán találtak, így még azt sem tudom mi lehetett a nevük. Egy rettentő idős, beteg kutyust leszámítva egyik sem vágyódott még haza. Az említett kutyáért, meg szerencsére eljött a gazdája. Mikor meg örökbe adtam őket, akkor nem vágyódtak vissza hozzám. Az embernek nagyon hiányoznak, de ők ezt sokkal könnyebben veszik, nem méláznak a múlton. Ellen példát is tudok mondani, de az tényleg nagyon ritka. Az egyik kutyusom bántalmazott, kivert kutya volt. Én is nehezen férkőztem közel a szívéhez. Egy éve lehetett nálam, amikor nyaralni mentem, és húgom etette őket. Szegény alig akart enni, és egy csomót fogyott. Szerencsére minél idősebb lett, annál nyitottabb is. Most már bárkihez odamegy egy kis simire.
2011. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!