Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 havanese fiu kutyusunk....

Van 1 havanese fiu kutyusunk. Vettunk meg 2 kislanyt, hogy legyenek kolykok. A torzskonyv alapjan most vettuk eszre, hogy az apukajuk ugyanaz a kutya! Lehet oket igy parositani?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 10:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Es meg az is erdekelne,ha igen..kaphatnak e torzskonyvet.
2009. máj. 17. 10:58
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a fajtaklubot, de általában nem.

Külön engedélyt szoktak adni az alomhoz, ha olyan domináns tenyésztési célt tudsz prezentálni, amit engedélyeznek.

Ehhez azonban a tenyésszemlén "kiváló, tenyésztésre ajánlott" minősítést kell kapnia mindkét állatnak.

Ne feledd, hogy tenyésszemle, a kötelező szűrések megléte, alombejelentő, MEOE és fajtaklub tagság szükséges.

2009. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem szerencsés! Ez beltenyésztettséget okoz. Amúgy megkérdezhetem ki az apuka? Elég járatos vagyok havanesekben, lehet ismerném:) Ha az apuka közös akkor így rengeteg közös felmenőjük van. De szerintem kérdezz meg erről egy tenyésztőt, ő majd segít.

Ugye tudod hogy a tenyésztéshez kell egy tenyészszemle, és egészségügyi szűrések is (patella, szembetegségek).

Szóval szerintem ha komolyan tenyészetni akarsz akkor inkább vegyél egy másik kant, akivel nem rokon a szuka.

Törzskönyvet úgy kaphatnak a kicsit ha kiváltod a kennelnevet.

2009. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

én első

Hozzáfűzném, hogy a tenyésztés nem egyszerű dolog. Ha a kutyák megvásárlása előtt nem ellenőriztétek a vérvonalat, a tözskönyveket, a felmenők szűréseit, akkor úgy gondolom, hogy még nem sokat tudtok a tenyésztésről.

Úgyis kennelnevet kell kiváltanotok, a MEOEnél, fajtaklubnál bejelentkeznetek, azt ajánlom először menjetek el egy tanfolyamra, vagy tanuljatok egy tenyésztőtől. Mind a vérvonalban, mind orvosi szempontból elég sok ismeretet kéne összegyűjtenetek, hogy eredményes tenyésztők lehessetek.

2009. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már legalább odáig eljutottunk, hogy a legelismertebb tenyésztőnek is nagyon alapos indokot kell felmutatnia, hogy ezt engedélyezzék, és kerülik is az ilyen közeli rokonok párosítását. Ha tényleg komolyan akartok tenyészteni, akkor azért meg kellett volna nézni a törzskönyvet. Különben is egy szukával, és egy kannal nem lehet tenyészteni. Ugyanakkor ha tanulsz még a dologról, és a kutyáid valóban kiemelkedőek a fajtában akkor más tenyésztők úgyis megkeresnek majd fedeztetés céljából. A formai követelményeket pedig előttem leírták.
2009. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Itt nem arrol lenne szo,hogy tenyeszteni szeretnenk vagy barmi komolyabb!

Egyszeruen a fiuk kutyusnak szerettunk volna egy tarsat..es 2 kislany volt elado,ezert megvettuk mind a kettot,mert nagyon edesek voltak.Nagy lakasunk es kertunk van.Arra gondoltunk,ugye a kellemest a hasznossal..es ha szuletnenek babak,esetleg eladni oket.

Az apuka neve : GYÖNGYÖSI PELYHES HANNIBAL

2009. máj. 17. 12:32
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Kellemest a hasznossal?

Ugyan kinek kellemes egy reménybeli újabb szaporító feltűnése?

Vagy azt gondolod,a szukáknak(és mindjárt kettő...ugye így több pénzt lehet szerezni a kölykökből)kellemes a fedeztetés és ellés?

Tudod,mennyi egy alom felnevelése?Mit csinálsz az esetleg nyakadon maradó kölykökkel?Szaporodnak tovább,mert az kellemes nekik?

Most ne gyere azzal,hogy minden jövőbeli kölyökre van jelentkező,mert ez nem igaz!

És divatkutyát sem könnyű eladni,százával állítják elő őket a kutyagyárak,fillérekért adják.

2009. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem akartok tenyészteni tisztességesen, akkor ne szaporítsatok, csak azért, hogy legyen mit eladni. Ez minimum etikátlan, azon kívül egy törzskönyves kutya tenyésztője se repes az örömtől, ha azt látja, hogy a kutyájával valaki nekiáll pénzcsinálás céljából szaporítani, persze papírok nélkül, csak eladásra (én bele is írom a szerződésben, hogy ilyen esetben köteles a vevő visszaadni a kutyát a vételár feléért). Különben is annyi szerencsétlen havanese (vagy nagyon annak látszó keverék van kidobva menhelyen, hogy valószínűleg papírok nélkül nem tudnátok eladni őket normális helyre.
2009. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves (vagy nem) tenyesztok!

Nemetorszagban vagyunk ,ugyhogy senkinek nem kell tartania a "reménybeli újabb szaporító feltűnése"-tol.

Mint mondtam abszolut semmilyen tenyesztesi terveink nincsenek,csak a fiu kutyanknak szerettunk volna tarsat.Es amugy tajekoztatasul kozlom,hogy itt nemetben ellehet oket adni,csak tudni kell hol..es nem horror aron.De mint irtam,nem ez volt a cel es nem is lesz.Nem szandekozunk ebbol megelni.Ha lettek volna kiskuytak azt is olyan aron adtuk volna tovabb,amiben benne vannak.Nem haszon celjabol!!Csak jatszotarsat szerettunk volna a kutyusnak!!es tarsat akivel szaporodhat!!

2009. máj. 17. 13:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csak jatszotarsat szerettunk volna a kutyusnak!!es tarsat akivel szaporodhat!!"


A mondat első fele OK. Azonban egy kutyának semmi szüksége a szaporodásra ahhoz, hogy boldog élete legyen. Ez nekik nem örömszerzés, meg érzelmek sokasága, hanem ösztön. A természetben is, ahol a kutya ősei falkában éltek/élnek kizárólag a falka legerősebb tagja, az alfa hím kiváltsága a szaporodás. A többiek enélkül is jól elvannak. Szóval nem tudom felfogni miért gondolják azt az emberek, hogy a kutyának szaporodnia KELL. Nem kell, csak legyen egy kedves gazdája, megfelelő életkörülmények, és esetleg társak a "falkában".

2009. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!