Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kutyaovi és a...

Mire jó a kutyaovi és a kutyasuli?

Figyelt kérdés
Nekem is van kutyám, és mindenféle külső segítség nélkül lett szocializálva (utcán ismerkedés és játék más különböző koru, nemü és fajtáju kutyákkal) és magamtól neveltem meg. Valaki mondja meg hogy ezekhez minek kell óvodába és iskolába járatni a kutyát?
2011. dec. 13. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Képzeld el 12 éves koromban 60 kilós kutyát sétáltattam probléma nélkül laza pórázon, aztán az első saját kutyám is tökéletesre sikerült, pórázt csak azért tettem rá, hogy a villamoson ne büntessen meg az ellenőr, de amúgy mindent csodásan csinált első szóra.

A következő kutyám meg sokkal nehezebb eset volt. Nem bírtam vele egyáltalán, gyerekekre vadászott meg ilyen kis apróságok.

Elmentem vele kutyaiskolába, és segítettek eljutni odáig, hogy ma már gond nélkül elsétálunk lábnál követésben 30 szaladgáló kutya között, és simán probléma mentesen póráz nélkül tudunk közlekedni a belvárosban.

Erre jó a kutyaiskola.

2011. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaovi az egészen fiatalkori szocializálódáshoz kell. Három hónapos korig nem lehet kivinni a kutyát a házból a parvo miatt. Egy jobb kutyaoviba két hónaposan viheted a kutyád, mert olyan körülményeket teremtenek, hogy nem tudja elkapni ezt a betegséget.

A kutyasuli meg elsősorban azért jó, mert meg tudod tanulni értelmezni a kutyák kisebb, finomabb jeleit is, láthatod rajtuk, hogy a gazdák vagy épp te a saját kutyádon mit rontasz el, mit csinálsz igazán jól. Emellett ténylegesen tudnak az oktatók neked segíteni, ha valami problémád lenne, és nem csak virtuálisan mint itt. Persze nem minden suli ilyen.

2011. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én például vinni fogom kutyaoviba mivel 2 naposan találtam és csak egy kutyával van, és nem akarom hogy szocializációs problémái legyenek, és az utcán nem biztos hogy ez olyan könnyen menne.

Kutyasuliba meg azért viszem mert muszáj az engedelmességi az őrzővédőhöz.

2011. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyanok, akiknek pl. a környékükön nem sétáltatnak kutyát (kertes házas környékek például ilyenek, én is szenvedek, mert egyszerűen nem találunk kutyatársaságot, mióta ideköltöztünk), nekik mindenképpen jó dolog a kutyaóvoda, iskola.

Emellett valahol a kutyázást is meg kell tanulni, nem mindenki születik úgy, hogy reflexből ért az állatokhoz. Néha kell egy kis (vagy sok) segítség az induláshoz, hogy valaki megmutassa, milyen helyzetre hogy reagálj, hogy nyúlj a kutyához, adjon ötleteket neveléshez, tanításhoz. Nagyon örülök, hogy te az anyatejjel szoptad magadba a kutyázást, de ezzel nem mindenki van így. Ha meg azt hiszed, hogy aki nem tud rögtön kutyát nevelni, az rossz gazda, akkor tévedsz. Autót vezetni is meg kell tanulni, iskolába kell járni, aztán sokat gyakorolni, és majd akkor fog menni, nem lehet ovlasgatással megszerezni az ismereteket. A kutyázás pont ilyen.

És akkor még nem is említettem a sportkutyázást, ahol tényleg kell a profi segítség, irányítás, tér a készülődéshez.

Az utolsó kérdésre reagálva pedig egyáltalán nem KELL mindenkinek járatnia a kutyáját kutyaoviba meg iskolába. Aki akarja, viszi, aki nem akarja, nem. Én például szeretek is sulizni, házi képzés a kutyám, teljesen jól működik, mégis elmentünk kutyasuliba, mert jó a közösség, program a kutyának is, nekem is, meg hát máshol nem tudunk agilityzni.

Az meg, hogy van, akinek nem használt a kutyaiskola... A kiképző nem mindenható, ha a gazda nem hallgat rá, mert okosabbnak hiszi magát (rengeteg ilyen ember van, tényleg), akkor nem lesz képzett a kutya, hiába a világ legjobb kiképzője tartja az oktatást. Szóval a kutyaiskolás képzés is a gazdán múlik, valójában a gazda irányítására jó az egész, nem a kutyáéra, hiszen a kutyával mindig a saját gazdája dolgozik. A suliban lehetőséget kap a gazda arra, hogy profik tanácsait meghallgassa, aztán vagy megfogadja, vagy nem.

Szóval a kutyaiskola valójában gazdaképző, sok embernek pedig, akik még nem tudnak kutyázni, szüksége van a tanulásra, iránymutatásra. Erre jó a kutyaiskola is, meg az óvoda is.

2011. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!