Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legális az amstaff fülének...

Legális az amstaff fülének kupírozása?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha a fajta standard nem tiltja, akkor legális.
2011. dec. 14. 20:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem is baj. Amennyiben nem harcra szánod (nagyon remélem h így van) akkor semmiben sem akadályozza a kutyát.


A másik. Miért nem kértél rá TK-t? Jobban mondva miért nem kért az alomra a "tenyésztő"? Csak nem véletlenül azért, mert szaporító? Attól, h nem akarod tenyészteni, a TK fontos dolog, és 6000 Ft-ba kerül csak.

2011. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a kérdéskör szigorúan le van szabályozva, ezért teljesen jogos, hogy csak fajtatiszta kutyáknál szabad, amennyiben a standard ezt megengedi. Törzskönyv nélkül meg akár világkiállítás győztes szülőktől is származhat, akkor is keveréknek minősül, mert nem tudod igazolni a fajtatisztaságot. Nem elég, ha illedelmesen bemutatkozom a rendőrnek, azért a papírjaimat mégiscsak elkéri... Alap, hogy nem vásárolunk kutyát papírok nélkül! Már csak azért sem, hogy ne támogassuk az olyan szaporítókat, ahonnan te vetted a kölyköt!
2011. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Utólag is ki lehet állítani?
2011. dec. 15. 09:08
 14/30 compactegon ***** válasza:

már nem, vagy csak felülbélyegzett törzskönyvet, ha jól tudom. mennyi idős a kutya? meg tudja mutatni a "tenyésztő" a szülők törzskönyveit? elkezd vele futkozni szted ha megfizeted neki a + 20-30000as költséget?

kár volt tk nélküli kutyát venni, és nem a kiállítások miatt.

2011. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Az, hogy lehet-e, sokmindentől függ. Azt kellene megkérdezned, akitől vetted, mert rajta kívül más nem tudja megcsináltatni, de ő se biztos.
2011. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem kell törzskönyv ez butaság , és meg is csinálják mindennel együt nekem 30 volt
2011. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
A szüleinek van tk-e.
2011. dec. 15. 17:06
 18/30 A kérdező kommentje:
Nekem Nyíregyházán vagy közelében kellene egy orvost találnom.
2011. dec. 15. 17:06
 19/30 Tyler913 ***** válasza:
39%

ma 08:57

Nem értek egyet.Az enyémnek,ahogy írtam is,kupírozva van a füle,és elég nagy előnyt élvez,ugyanis a hosszó,lelógó fül kedvelt célpontja a harapásoknak.Pedig nem viadaloztatok,de amikor más hasonló kutyákkal játszik,mindig látom,hogy a meghagyott fülűeknek csupa seb a füle,nem egyszer vérzik is.Az enyémnek egyetlenegyszer sem volt sebes,pont azért,mert nem tudják neki elkapni.Ez a vágott fül funkciója.Amellet meg nagyon jól is néz ki.

2011. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Utolsóval értek egyet!
2011. dec. 15. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!