Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezésgyanúból babaesia,...

Mérgezésgyanúból babaesia, mindkettő kezelése után újbóli rosszul lét, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Rágcsálóirtót ehetett a kutyánk, másnap vittük dokihoz, mert bágyadt, levert, étvágytalan volt, nem ivott, nem játszott... A kérdéses nap éjszakáján kétszer is hányt (este sajnos kapott csontot,sajnos nem tudtam erről) és napközben is hányt párszor. Alapból nagyon jó az étvágya, sportos, mindig játszós kiskutya, 2 éves. Pisit nem láttunk.

A doki babaesia-ra gyanakodott, kapott imizolt, meg persze K1 vitamint a mérgezésgyanú miatt, és a 2. szuri után ki kellett rohanni a kutyuval, mert elkezdett öklendezni. Hányt és híg barna folyadékot ürített, azaz hasmenése volt.

Azt mondta a doki, hogy a hányás+hasmenés egyértelműen utal babaesia-ra, és másnap is kapott imizolt. Rendben is volt a kutyi, de harmadnap megint kedvetlen, nem eszik és nem iszik. Játszani játszana, de hamar elmegy a kedve, pedig normál állapotában le sem lehetne vakarni magunkról...


Nagyon aggódom, hogy miért esett vissza. :(


Tapasztalata volt már valakinek hasonló? Volt vérvétel?

Vese, vagy autoimmun?


Holnap megyünk dokihoz vissza.

:(((


Help!!!


2011. dec. 15. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én elhiszem, hogy kétségbe vagy esve, de egy jó állatorvosnál mi sem mondhatunk többet, pláne így a távolból...
2011. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az rendben, dokihoz viszem. De evett már valaki kutyája rágcsálóirtót, és mindemellett babaesia-s is volt??? A kettő együtt mennyire terheli a veséket? Ha veseproblémája van, a milyen tünetekben nyilvánul meg?
2011. dec. 15. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a két dolognak hasonlóan a szemmel látható tünetei, mivel a patkányméreg is a vörösvértesteket támadja. Ennek okán a kutya besárgul, az ínye, a szeme fehérje, néha még a bőre is sárgássá válik, a vizelete sötétbarnává, ehhez jön a levertség meg a többi. De tudtommal a mérgezés nem jár lázzal, de ebben nem vagyok biztos. Egyértelműen csak vérvétellel lehet megállapítani, hogy tényleg Babesia-e. A vérvizsgálat viszont napokat vehet igénybe, mivel nem tudják akárhol elvégezni. Ezért sztem a doki jól tette, hogy mindkettőre kezelte.

A hányás a gyógyszerek mellékhatása is lehet.

A levertség remélhetőleg el fog múlni, gondold el, min megy keresztül a szervezete. Nem megy egyik napról a másikra. Az Imizol persze megterheli a máját, de a betegség meg két nap alatt elvinné.

Figyeld, van-e új tünet, és ha igen, mindenképp számolj be a dokinak róla. Lehet, hogy egy infúzió is befigyel, ha sok folyadékot vesztett és nem is iszik...

2011. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én - sajnos - csak a babéziáról tudok mondani saját tapasztalatot, bár sem kullancsot nem találtunk, sem vérvétel nem volt, a vizelet volt egy picit sötétebb sárga, de ez lehetett a láz miatt is. Hirtelen magas láz, bágyadtság, remegén ennyi. És mi azonnal rohantunk az orvoshoz.

Nem tudom én a mai napig kételkedem benne, ugyanis a kutyám már 19 hónapos és soha nem volt még benne kullancs.(?!)


Nálunk az első szurik - 4 db - után jól volt a kutty. Másnap este megint bágyadt, megint orvos.

Ez egész héten át tartott. Vagyis minden nap szuri után jobb, aztán visszaesés.

Egyébiránt általában így zajlik. Van olyan doki aki a szurik után infúzióra teszi a kuttyot. Nálunk hál' isten, "csak" 8-9 szuri kellett.

2011. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
másik doki!!!
2011. dec. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves doqd!


Köszönöm a segítséget!!!

A 19 hónapos kutyinak gratulálok, hogy legyőzte a kórt.


Voltunk dokinál, kapott másik szurit, ilyet kaptunk tabiba, és még bélflóra-regeneráló pasztát is... Egy napra rá úgy esett, hogy délidői pisinél hirtelen felugrott és elvágtázott csavarogni, majd hazarohant, volt nagy játék, és megjött az étvágya, ivott is. Hihetetlen. De ez van. :)))))))


A harmadik gyanú az lehet, hogy találhatott valami dögöt, ilyesmit az erdőben...

A lényeg, hogy már jól van. :)


Köszönöm még1x!

2011. dec. 18. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól van, örülök, hogy jobban van! :)
2011. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szuper!!!! A kuttyod ezek szerint rendeződött!

A yorkim egyébként 7 hónapos volt amikor babéziás lett, jelenleg 19!

Üdv.


Sokszor jó lenne, ha a kérdésfeltevő gazdik elmondanák a konklóziót mert akik válaszolnak, vagy csak olvasnak szívesen tudnának róla!

2011. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!