Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart a kutyák tüzelése?

Meddig tart a kutyák tüzelése?

Figyelt kérdés
Van 2 db kutyám, az egyik szuka a másik kan, mivel a szuka most került hozzám és éppen tüzelt (kb 1hónapja van nálam) nem tudom mikor engedhetem őket össze. Nem akarok kis kutyákat egyáltalán, de az ivartalanításukat meg nem szeretném. Tud valaki valami ötletet, hogy a kutyák szabadon lehessenek és ne legyen felesleges szaporulat?
2011. dec. 16. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem akarod ivartalanítani? Úgysem fogod tudni mindig megoldani, hogy ne "találjanak egymásra" tüzeléskor. Legfeljebb ha valamelyikőjüket azokban a hetekben elviszitek egész más helyre.

De ha a kan a szuka közelében van, akkor szenvedni fog, azt jó ha tudod.

2011. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az megoldás lenne ha csak a kant ivartalanítanám? az még se akkor műtét mint a szukánál
2011. dec. 17. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha a kan ivartalanított, úgy legalább már kölykeik nem lesznek.

De én javaslom, tényleg spórolj össze a szuka műtétjére is...hidd el, hosszú távon megtérül. Méhdaganat, gennyes méhgyulladás, álvemhesség, ezek sajnos nagyon gyakori problémák az ivaros szukáknál.

2011. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!