Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Káj mennyire megbízható...

Egy Káj mennyire megbízható őrkutya? Mennyit eszik?

Figyelt kérdés

100%-osan meg lehet benne bízni hogy elvégzi a rá bízott feladatot?


Felnőtt korában mennyi tápot eszik meg egy etetésre (hány dkg-mot esetleg kilót...) Egy felnőtt szuka és egy felnőtt kan egyaránt.



2011. dec. 16. 18:54
1 2 3
 11/25 dizus ***** válasza:
51%
Ha jó volt a kau akkor a moszkvai is jó lesz nektek.Elég hasonlóak viselkedésben.Gondolkozz rajta,sokkal jobban jársz vele mint a káj-jal.Volt egy két keményfejű kutyám(köztük moszkvai is),de a káj-tól én is inkább távol tartom magam!
2011. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Tanya védelmére tökéletes a KÁJ. Azért ne higyj el mindent, amit itt írnak. Ha normális kennelből veszed, ahol pásztorkutyának, nem pedig viadalra tenyésztenek KÁJ-okat, akkor nem lesz vele gond. A KÁJ pásztoreb ugyanúgy nem öli meg a behatolót, ha az nem támad és békén marad, mint semelyik más pásztorkutya. Olyankor egyszerűen sakkban tartja. Sérülést persze okoz, de ölni nem fog.

A keleti típusú pásztorkutyák viselkedése között nincs nagy különbség, a méretük és a vérmérsékletük is nagyjából hasonló, úgyhogy teljesen mindegy, melyiket veszed: káj, kau, sarp, komondor, kuvasz, török pásztorkutyák. Amelyik kinézetre jobban tetszik.

2011. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
Ha pedig van pulid, ahhoz jobban illik a komondor. Ha pedig tetszik a KÁJ, vegyél mellé egyet. :-)
2011. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak nagyon köszönöm!
2011. dec. 16. 21:01
 15/25 anonim ***** válasza:
43%

Az utolsó még sosem látott élő KÁJ-t.


Ne is haragudj, de az összes kutyám elég jó tenyészetből való, és az alomtestvérek gazdáival is tartom a kapcsolatot.

Elképzelhető, hogy jobban ismerem a vérmérsékletüket. Nem?

Klikkerrel tanítom őket, soha nem veréssel, kiabálni sem kiabálok, kamaszkorukban 3x kellett rájuk mordulnom. Esélyét sem adtam, hogy agresszívvé váljanak, a szájukból veszem ki a csontot és úgy birkózok velük, ahogy akarok.

De ha egyszer beindulnak, és én nem vagyok ott, azt a találkozást nem éli túl, aki hívatlanul akar bejönni hozzánk.

Volt egy alomtestvér, aki átugrotta a 2 méter magas, szögesdrót tetejű kerítést hogy megkóstoljon egy futót.

Szerencsére még időben meghallották a kiabálást.

A pasi feljelenthette volna őket, tetanusz, több sebet be kellett varrni...

Szerencsére nagyon jófej volt, és hagyta magát kiengesztelni.


Szóval.

Mi lenne, ha nem vezetnéd félre ilyen életveszélyes hülyeségekkel a kérdezőt???


Van fogalmad róla, hogy Romániában próbálták alkalmazni a KÁJokat, mert jaj majd az jó lesz?...

Még a tejért érkező asszonyoknak is nekimentek!



Pont az ilyen felelőtlen marhák miatt életveszély ez a kutya annyira nehéz felfogni??????


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem hiszem el.

2011. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

De mesélhetek még erről a fajtáról...


Ismerd meg egy ivartalan TK-s szuka vérmérsékletét, aki elég nyugisnak mondható...:


- a műanyag etetőedényt kajával együtt felzabálja.

- az általában "legvastagabbnak" mondott láncot gond nélkül eltépi.

- lehet ütni, de felesleges, mert meg sem érzi. viszont megjegyzi...

- egy alomtestvérről tudom, hogy egyszer a séta elején kitépte magát a gazdája kezéből és átfutott a szomszéd kutyájához, hogy megragadván az alkalmat lerendezzék a rangsort... téglakerítés volt, a tetejénél kidugta a másik kutya a mancsát úgy ugatott ki, a KÁJ gondolkodás nélkül letépte a mancsát.

- máskor egy néni sétáltatta a két kis ölebét póráz nélkül, akik beugattak a kerítésen (az ő fejük befért, a KÁJ-é nem fért ki. Ennyi elég volt ahhoz, hogy a kutya letépje a pofájukról a bőrt.

- egyszer elvitték ŐV-re, kíváncsiságból (hülyeség amúgy, sőt tilos.) a kutya le se tojta a csibészkart, hajszál híján elkapta a csibész lábát - az volt a legközelebb.

Érted, hogy ez a kutya nem játéknak tekinti az egészet (ahogy az ŐV kutyák), hanem csak azt nézi, hol tud azonnal sérülést okozni?

- Azt már meg se említsem, hányszor nyírt ki szerencsétlen kóbor kutyákat séta közben...

- 2 éves kis pelyhes szuka volt, amikor az utcában lévő 4 éves szuka komondort úgy helyben hagyta, hogy csak lestünk. (A gazda volt annyira agyas, hogy ráengedte a kutyára a komondort, hogy barátkozzanak...)



Azontúl nem tudom, láttál-e már KÁJ-t támadni.

Olyan, mint egy kígyó. Egészen egyedi a mozgása, teljesen kiszámíthatatlan, hogy hova fog kapni.

Annyira harcra van berendezkedve, hogy aki még nem látta támadás közben, el sem tudja képzelni, milyen ösztönök vannak ebben a kutyában.



NE KÁJ-T VÁLASSZ!!!!

Miért nem elég jó a Moszkvai, ami még nagyobbnak is tűnik?

És kevésbé életveszélyes.

2011. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
Az meg elképesztő, hogy hogy tudod egy kalap alá venni a pásztorkutyákat azt állítva, hogy úgyis olyan hasonlóak. Ebből is látszik, hogy f.ngod nincs az egészről, csak fontos volt egy ilyen "hasznos" választ megfogalmaznod.
2011. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát azzal vitatkoznék, hogy a KUVASZ nem nyújt tökéletes védelmet a betörők ellen. A kuvasz párban jó. Ha két kuvaszod van, akkor oda senki nem fogja betenni a lábát.


Úgy szintén állatokat tartunk, lovakat, meg egyebet, és most belekezdhetnék egy regénybe, hogy mennyi sok jót tapasztaltam a kuvaszokkal kapcsolatban, és fényezhetném őket, hogy mennyire jól ellássák a feladatukat.



Ami a kájt illeti, nagynéniméknek fajtiszta kájuk volt. Nem mintha annyira ismerném ezt a fajtát, de csak annyit mondhatok, hogy náluk nincs kerítés, és mégis bárki simán bemehetett az udvarba. Jómagam is rengetegszer voltam náluk, és egy-két ugatáson kívül nem sok mindent csinált az a káj. Azt nem mondom, hogy mind ilyen, csak leírtam, hogy az a káj, amit én ismertem milyen volt. Egy kutya még nem a többi.

2011. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

1. láttam már élő kájt, nem egyet. videón pedig nagyon is sokat, sima videón és munkatesztes videón is.


2. a vérmérsékletük ugyanolyan mint egy kaué. semmivel sem több, semmivel sem kevesebb. sőt, egy kissé a kau felé billen a vadság, köszönhetően az oroszok kissé balga tenyésztésének (börtönőr kutyák)


3. a 2 méteres kerítést nem csak a KÁJ tudja átugrani és ugyanígy vannak ilyen történetek kauról is.


4. igen, van fogalmam róla. volt olyan KÁJ, amelyik olyan vad volt, hogy fejbecsapták, mert nem bírt a falkával együtt dolgozni, állandóan verekedett. volt olyan, amelyik utána ment a farkasoknak, elhagyva a nyájat (ami tilos!). Másnap csak a fejét találták meg. Van egy olyan káj, amelyik az egyik legjobb az esztenán, ódákat zengenek róla. Nem ő a falkavezér, de kiváló munkát végez.


5. az, hogy felzabálja a műanyag etetőedényt, inkább azt mutatja, hogy nem teljesen normális. :-)


6. tudom, hogy eltépi, ha pedig a Lánchídhoz kötőd, azt meg elhúzza a Szabadság-híd helyére... Ha eltépné a láncot, akkor az Ópusztaszeri pásztorkutyás teszteken, amit már 6 éve csinálnak, jó párszor el kellett volna tépniük, ez még egy kutyának sem sikerült...


7. az, hogy ilyen agresszívek, a gazda hibája. Semleges területen a gazda jelenlétében a kutyának semlegesnek kell lennie. Ezért van mindig közömbösségi teszt a pásztorkutyás találkozókon. Az, ha agresszív a gazda jelenlétében ok nélkül, azt jelenti, hogy idegrendszeri problémái vannak annak az egyednek.


8. inkább az az elképesztő, hogy ostobaságokat beszélsz és irreális dolgokat mondasz. A te véleményed az, hogy a KÁJ a legerősebb, legvadabb, legkeményebb kutya a földön. Ez egy hatalmas ostobaság. Nincs ilyen. Vannak kemény egyedek, vannak kemény fajták, de nincs olyan, hogy legkeményebb fajta.


9. A KÁJ ugyanazt tudja, mint egy kangal, kau, komondor, bankhar, sarplaninac vagy egyéb más keleti típusú pásztorkutya. Se többet, se kevesebbet. Ez tény! A pásztorkutyás tesztek is ezt igazolják. Javasolom, hogy menj el egy ilyenre, vagy nézz meg néhány videót.


10. Úgyhogy fogd vissza magad, mert baromságokat beszélsz.


Tessék, néhány videó a KÁJ-ról, ahol nem mutattak valami fényes eredményt:


02:45-nél láthatod, ahogy a kangal igencsak elpáholja az alabait, a végén szegény már csak menekül.


[link]


Itt vannak a bizonytalan KÁJ-ok. Ezek alapján ne mond azt, hogy olyan tökéletesek. Természetesen voltak jók is.


http://www.youtube.com/watch?v=Du_ZT44tJcE

http://www.youtube.com/watch?v=Uw5SLWJPXLU

http://www.youtube.com/watch?v=toXsgaLCqlM

http://www.youtube.com/watch?v=QMBCKMIwHqY

http://www.youtube.com/watch?v=Ui6F5cyMVXc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=U8vykgHk7YU&feature=related


Egyelőre ennyi. Van olyan videó, ahol gyakorlatilag elszalad a kutya.


A lényeg: ezek a pásztorkutyák, legyen az kau, káj, komondor, kuvasz, kangal, akbash, karabash, dél-orosz, sarplaninac, ugyanarra lettek kitenyésztve több száz/ezer év alatt. Mindegyik ugyanazt tudja, ugyanaz a méret, habitus, táplálékfelhasználási képesség, stb...

Aki ettől eltérőt mond és hazudik össze-vissza, hogy bezzeg X fajta ezerszer jobb mint a többi, az egy ostoba buta ember. Mint ugye ez a fenti KÁJ tulajdonos. Egyszerűen elvakult és iszonyatosan elfogult. Lehet, hogy a KÁJ-ról vannak ismeretei, de pont a többi fajtáról nem és míg azokat ledegradálja, ezt dicsőíti. Komoly pásztorkutyás fórumon az ilyet kinevetik és kitíltják. Ez a kedves KÁJ-os fórumozó is miért nem a KÁJ netboard fórumon osztja az észt? Azért mert oda be se meri tenni a lábát, mert két perc alatt megmondanák, hogy ostoba.

2011. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Tessék, ezt is megtaláltam. Itt szalad el a KÁJ.


http://www.youtube.com/watch?v=HnOAgdrU7nI&feature=related

2011. dec. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!