Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács díszítésének mik...

Mézeskalács díszítésének mik az alapanyagai? Miből mennyi kell? és hogy kell? a folyamatot leírná valaki?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én így szoktam:


Cukormáz: Csak tiszta tojásfehérjét( feltörés után az első adag TISZTA fehérje ami lepottyan, amiben nincs benne az a sűrű, fehérebb nagyon nyúlós rész) folyamatosan keverünk átszitált, de mégjobb ha beleszitált porcukorral. Ha nagyon sűrű, tehetünk bele 1-2 csepp szűrt citrom levet, vagy ha nagyon híg még porcukrot. Akkor jó, ha jó sűrű, de még éppen folyik, csöppen:).

Simítózáras zacskóval a legkönnyebb díszíteni, mert annak nincs széle, ahol össze van hegesztve, illetve elég erős és nem szakad szét.


A Tészta teteje ne legyen lisztes, mert akkor nem nagyon marad meg rajta a máz.


De lehet sütés előtt lekenni tojásfehérjével, és napraforgómaggal, mandulaforgáccsal, mazsolával is díszíteni.


De olvastam már csokimázzal is díszített mézesekről is.


Tulajdonképpen csak a képzeleted szab határt...


A cukormázat ételfestékkel is színesítheted, de szerintem kár lenne...


Remélem tudtam segíteni!


Üdv: A

2011. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 dkg porcukor, 1 tojásfehérje, pár csepp citromlé.

Ezeket robotgéppel addig verem míg jó sűrű nem lesz. Annyira hogyha kiemelem a robotverőt akkor alig akarjon róla lecsöppenni. Ha ez megvan, nyomózsákba töltöm a masszát és szépen elkezdem diszíteni a mézeskalácsokat.

Mindig bevált!

Egy nagy mézeskalácsházat így diszítettem fel (na jó ahhoz dupla mennyiségű masszát csináltam :-) de a folyamat ugyanez.

2011. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
[link] itt több recept van.
2012. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!