Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenhova oda kakil. Hogy...

Mindenhova oda kakil. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

5 hetes a kiskutyám.Le még nem vihetem ilyen fiatalon.Nem szeretném,hogy összeszedjen valami fertőzést,az első oltásig még van egy hónap.Tettem egy doboz tetejébe homokot,ám csak akkor kakil oda,ha én odaviszem.Ha éppen ürítenie kell,ott teszi,ahol éppen van.

Négy hónapos koráig nem ajánlott kivinni,ahogy olvastam.Addig is hogy szoktassam rá,hogy a homokra kakiljon,de a szőnyegre?

19L


2011. dec. 19. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mit keres nálad ilyen fiatalon a kutya?
2011. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

*ne

Pontosabban 5 és fél hetes.

Tegnap hoztam haza a vásárból.Egy öreglány árulta,azt mondta,ha senki nem veszi el a vásár végéig,ott hagyja vagy kiteszi valahol :(

Én amúgy is szerettem volna már egy kutyust,így elhoztam természetesen :)

2011. dec. 19. 13:43
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Mi az hogy mit keres nála? Több mint egy hónapos, ilyenkor már el lehet hozni.


Kérdező nem tudom milyen fajtájú a kutyád, de nekem a tacskómat annak idején nem sikerült szobatisztaságra nevelnem...Tavasszal az udvaron lett helye, és százszor jobban érzi magát ott.

2011. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Nem macska, ne homokra szoktasd. Vegyél kutyapelenkát, de egy 5 hetes kutyától ne várd el hogy szobatiszta legyen, mert egy jó darabig még nem is lesz.

Féreghajtva volt már egyáltalán?

2011. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

"Mi az hogy mit keres nála? Több mint egy hónapos, ilyenkor már el lehet hozni. "


És etz az őrjítő nagy baromságot ki mondta neked?

2011. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Még nem,úgy tudom,6 hetes korában kell beadatni az első oltást.A széklete normális,nem férges.

A kutyapelenkát megnézem,köszönöm a tippet!

2011. dec. 19. 13:52
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy. Kölyökkutya, nem tudja még kontrollálni az ürítését, képtelen visszatartani. Várd ki szépen, amíg alkalmas lesz a szobatisztaságra, addigra lesz elég oltása ahhoz, hogy öt percekre levidd a dolgát végezni. Egy kiskutya mocskos dolog, akkor is, ha marha ügyes vagy, ez van.

Ha pedig homokra, pelenkára, alomra vagy bármi másra szoktatod a lakásban, azzal esetleg azt éred el, hogy felnőttkorában is oda fog járni, hiszen ezt tanulta kiskorában. Amit ilyenkor megtanul, az nagyon sokáig benne marad.

Amíg elmész otthonról, bezárhatod esetleg egy szobába vagy egy nagy ketrecbe, hogy ne piszkítson össze mindent, egyébként meg takaríts utána. Üdv a kölyökkutyások világában :)

2011. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Akkor gyorsan irány a doki, és vegyél neki féreghajtót

Minden kölyökkutya férges. Attól hogy még nem látszik a székletében semmi, attól még az. Ezért szokták elkezdeni a kölyköket már egész korán pasztával féreghajtani.


Kicsit gyorsan nekifutottál ennek a kutyás témának nem gondolod?

2011. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
5-ös: enyémet is 5 hetesen hoztuk el.
2011. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt kezdésnek olvasd el mindenképp!


[link]

2011. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!