Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxba szoktatás. Mi a következ...

Boxba szoktatás. Mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Mindkét kutyát megtanítottam formálással bebújni és befeküdni, mostmár néhány napja maguktól bent alszanak felváltva, úgyhogy fel is raktam a boxra az ajtót. Eddig egyszer próbáltam ki, hogy mi van ha beküldöm és rácsukom az ajtót, akkor viszont hiszti van. Persze kivártam egy nyugis pillanatot, és nem a hiszti közben engedtem ki. De nem tudom, hogy hogyan kéne tovább lépni. Én azt szeretném, ha imádnák a boxot, és nem szükséges rosszként tekintenének rá. Ha nem tekintélyből akarom megoldani, hanem tanítással, akkor mi legyen a következő?
2011. dec. 19. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne csukd be rögtön, először csak hajtsd be kicsit, aztán egyre jobban :)
2011. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nyitott ajtónál se engedjem kijönni? Tehát tanuljuk meg azt, hogy onnan ki csak hívásra szabad jönni?
2011. dec. 19. 15:54
 3/4 Akiteki ***** válasza:
Haladj így tovább. Jól csinálod. Ne várj azonnal eredményt. Legyen mindig ott a box, mehessenek be amikor csak jólesik. Esetleg egy pokrócot is tegyél be, hogy kényelmesebb legyen. Ha bezárod, adj egy műcsontot és azzal elrágódnak benn egy darabig. Összekötik, hogy az ajtó bezárása klassz dolog, mert kapnak valami finomat.
2011. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bent maradás is egy feladat, nem? Ha nem, tedd azzá, és akkor nem a nem kiengedés a lényeg, hanem a bent maradás, ajtó ide vagy oda. Végső soron ha a kutyát a helyére küldöd, akkor azért teszed, hogy ott maradjon, nem pedig azért, hogy bemenjen és kijöjjön.
2011. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!