Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek "mini" yorkijuk van....

Akiknek "mini" yorkijuk van. Mennyire beteges a kutyus?

Figyelt kérdés

Tuuuudooom....nincs mini yorki stb.stb.

De az érdekelne,hogy akinek mini yorkija van,az mennyire bánta meg,hogy ilyet vett.

Mennyibe került és mennyire beteges?


2011. dec. 17. 22:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
61%
De, van mini yorki. Az a törpehörcsög...
2011. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 maoamom ***** válasza:
35%

Nekem normál méretű van. Nem beteges egyáltalán. De nem tudom a "mini" mennyire beteges. Szerintem akinek mini van az azért vesz "minit", hogy minél kisebb kutyája legyen de egy a minimum standard szerinti 1,5kg alatti yorki nem tudom mennyire életképes. Találkoztam már ilyennel és hát eléggé idegbeteg volt. Olyan pici volt, hogy mindentől félt, ha kézben volt akkor is, ha földön volt akkor is... más kutyákkal pedig agresszív.

De, hogy ismételjek, nincs "mini" yorki, csak pároztatnak két méreten aluli kutyát és abból lesz a "mini" .

Neked amúgy mit jelent a mini?

2011. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 maoamom ***** válasza:
41%

Mennyibe kerül? Rendes tenyésztő nem árul "minit", mert figyel milyen méretű,idegrendszerű,természetű és egészségi állapotú kutyát pároztat. Tehát ha rendes tenyésztőtől veszed természetesen törzskönyvvel, akkor min 100 ezer Ft.

Persze lehet olcsóbban szaporítótól venni minit, így is hirdetik, meg,hogy extra mini stb. Ott biztos van olcsóbban is. De szerintem ha nem akarod direkt megkeseríteni a saját és a kutyád életét akkor spórolsz egy "rendes" kutyára.

2011. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Persze-persze,nem az lenne az első szempont,hogy olcsó legyen,hanem az egészsége. A 'minit' azért gondoltam,mert sok helyen olvastam,hogy elvileg normál yorkit vett törzskönyvvel és megnött 6-7 kilósra.Nekem pedig mindenképpen olyan kéne,ami max 3 kg.
2011. dec. 17. 23:09
 5/38 maoamom ***** válasza:
100%
Így már más! A standard yorki max 3.1 kg (FCI általi standard). Ha rendes tenyésztőtől veszed, akkor olyan veszély nem fenyeget, hogy megnő "nagyra" bár nem tudom mennyire fajtiszta a 6-7 kg-os yorki.
2011. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm 150.000-ért vette, gyönyörű, teljesen egészséges, szuper idegrendszerrel de 4kg-s. A másik barátnőmnek 1 kg-s yorkija van. Teljesen idegbeteg, támad mindenre és mindenkire. Mindentől fél, állandóan remeg és csak kézből eszik. Kutyának nem mondanám szerencsétlent. Ami a legszomorúbb, hogy ez neki is borzasztó, hogy még soha nem játszott egy kutyával sem:-( Én nagyon nem ajánlom az ilyen 1-1,5 kg-s kutyust.
2011. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%
Egy normál méretű yorkie 2,5-3 kilókörül van. Ha normál méretű szülőktől veszed, akkor várhatóan ő is az lesz. A Radvánszky Katalin fajtabemutatójában azt írja, hogy nagy általánosságban az mondható el, hogy a 8 hetes kori súlyt kb 2,5-3-mal kell szorozni,hogy a felnőtt méretet megkapd. A minit nagyon nem javaslom. Soha nem fogsz tudni úgy bánni vele, mint egy normális kutyával pont a mérete miatt. Például egész életében figyelhetsz rá, hogy ne ugráljon le az ágyról (vagy akárhonnan), mert ettől eltörhet akár a lába... Nekünk most múlt 4 hónapos a kicsink. Normál méretűek a szülei, várhatóan ő is az lesz, kb. 3 kiló körül. Most 2,6 kiló a súlya, de alig vártuk, hogy megnőjön. Egy normál méretű yorkie is nagyon pici, el nem tudom képzelni, hogy miért akar valaki belőlük mérethatár alattit.
2011. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Nekem 5 kg-os yorkim van, imádom.

Ha egyszer újra yorki vásárlásra kerül a sor, akkor azt hiszem növendéket fogok venni, egy 6-8 hónapos kutyánál már nagyjából sejteni lehet, hogy mekkora lesz felnőttként. Nekem nem maximum, hanem minimum 3 kilós kutya kell:)

Természetesen tenyésztőknél is előfordulnak nagyobb példányok, na én olyanra pályázok:)

2011. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
62%
nekem is mini yorkim van:) most 4 hónapos és 1 kg! iszonyű pici (az anyukája 1kg60dkg)nagyon szeretem, imádnivaló. Nem olcsó, azt tény, de megéri az árát. Ami baj van vele: tekintve,hogy túltenyésztett fajták, a légcsövük kicsit mutálódik ezért szuszogósak, de nem feltűnően, csak picikét. Akkor, nagyon gyorsan kiszárad a bőrük, ezért ritkán szabad őket fürdetni, csak gyorsan összecsomósodik a szőrük, tehát naponta/kétnaponta fésülni kell (ez nem teher egyáltalán, csak ha nem akarja..) rengeteg időt kell rá szánni, gyorsan lesznek rosszkedvűek.. ennyit tudnék,most hirtelen felsorolni. :)
2011. dec. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, nem akarlak elkeseríteni, de a a "mini yorkid" minden bizonnyal bőven standard méret lesz. Az én kutyám is 1,2 kg volt 3 hónaposan, és mint írtam egy jól megtermett 5 kilós állatka lett:)
2011. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!