Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az lenn a kérdésem hogy ki...

Az lenn a kérdésem hogy ki milyen kutyát ajánlana őrző védő célokra? Én 2 fajtára gondoltam. Cane Corso, Argentin dog. Nagy terület áll rendelkezésre.

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
német juhász
2011. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez a 2fajta tökeletes nagy terület örzesere,esetleg meg a rottweilert ajanlanam...
2011. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Németjuhász,dobi és roti.Ráadásul ez a három fajta szerepel a 10 legokosabb fajta kutya listáján.Nekem németjuhászom volt ,csak ajánlani tudom.Annyira okos volt,csak beszélni n tudott.Több dijjat nyertem vele.Már 15 éve nics közöttünk,de még mindig könnybe lábad a szemem ha rá gondolok.
2011. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Doruss ***** válasza:
A Cane Corso és az Argentin Dog megfelel. Ami nagyon jó még, az a Moszkvai Őrkutya. Viszonylag ritka fajta, de őrző-védőnek tökéletes.
2011. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bármelyiket veheted. A lényeg, olyan szülőktől kell venni, akik valóban képesek a fajta elvárt jellegzetességeit produkálni.

Nagyon sok olyan kutya van, amelyeknek a kiállítás az egyetlen "munka". Ezeknél a kölykök sem lennének valószínűleg éles munkára alkalmasak.

2011. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a következő 2 fajtát ajánlom:Fila Brasileiro és Dobermann.És ha tapasztalt gazdi vagy a keményebb kutyákkal és van egy veled született vezéri képességed is,akkor a kettő közül is inkább a Filát...
2011. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz ÖV célok alatt? Területet kell őriznie, személyvédelemre akarod használni, vagy az ÖV sportban szeretnél eredményeket elérni vele?
2011. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti kutya lenne? Mert ha kinti, akkor a dobit és a corsot ki lehet zárni... Egy dogo sem biztos, hogy rendben lesz kint.
2011. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8 vagyok.:)

Azért nem jók kintre, mert szétfagynak. Dobermannom van, sokat ismerek, corsot is, meg argentin dogot is. Egyik sem bírja kint. Az enyém csontsoványra fogyott le a kinti tartástól (akkor még nem nálam volt), jó 15 kiló hiányzik róla. Persze lakásban sem a legideálisabbak, kint-benti kutyának jók.

2011. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rottweiler! :) Úgy tudom, a 8. vagy 9. legokosabb fajta, nekem rotim volt, imádtam!
2011. dec. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!