Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napja tüzel a kutyám,...

4 napja tüzel a kutyám, fogamzásgátló gyógyszert lehet kapni valahol?

Figyelt kérdés
Hajnalban halottam egy sikítást,kinéztem az ablakon és azt láttam hogy összeragadt a kan kutyámmal,nem lehetne valamilyen gyógyszerrel megakadályozni hogy ne legyen kölyke? Azóta már elvannak különítve egymástól,nem szeretném hogy kölykei legyenek mert nem lenne időm foglalkozni a kicsikkel a munka miatt,most mit csináljak? Hány százalék az esélye annak hogy vemhes lett? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. dec. 21. 20:26
1 2
 11/15 Akiteki ***** válasza:
Nem kell sírni érte. Az ivartalanításnak manapság természetes dolognak kellene lenni. A kutyáim fele már ivartalanítva van, a régi kutyáim is és folyamatosan sor kerül mindenkire. Semmi szomorú nincs benne. Az volt a szomorú, mikor egyik kutyámnál nem csináltattuk meg időben és 9 évesen elpusztult. Többé ilyen nem lesz nálam.
2011. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel vemhesül.

Nézd, tudom, hogy nem pont ezt a választ vártad, de sajnos a legbiztosabb az ivartalanítás.


Az "esemény utáni tabletták" (injekciók) nagyon veszélyesek, ahogy Akiteki írta, és rémesen megviselik a szuka szervezetét.


A félidős vemhes vetéltetés... nos, az én kutyámat egyszer befedezte egy más fajtájú kan. Anyukámék nem akartak belemenni az ivartalanításba, mert később még kölyköket akartak tőle (aztán ledumáltam őket, de mindegy) és megkapta ezt a félidei vetéltető szurit. Hát azokat a napokat nem kívánom senkinek. Élő, félig kifejlett magzatokat szült, amiknek már kutya-formájuk volt és mozogtak meg minden, legalábbis 1-2 percig, mert ugye a tüdejük és szívük még nem volt elég fejlett. Utána pedig az "anya"kutya egyfelől napokig vérzett, sokkal tovább, mint egy normál ellés után, másrészt iszonyúan lefogyott, majdnem a felére, harmadrészt meg (ami a legrosszabb volt) kereste a kölykeit, szűkölt, összehordta az összes kis játékát egy kupacba és befeküdt föléjük... Nem vagyok egy antropomorfizáló érzelgős típus, de ez azért megviselt, még egyszer nem csinálnám végig.


Az ivartalanításnál ez nincs. Egy műtét, pár nap lábadozás, nem indítja be egy lórúgásnyi hormonmennyiség az anyai ösztönöket, és egy életre el van vetve a tüzelés, a véletlen vemhesülés és egy csomó betegség gondja. Na meg az a nyűg, hogy a kölyköknek felelősségteljes gazdát találj. Sajnos elég nagy összeg, de azt írtad, hogy nem tudnál foglalkozni a kölykökkel. A felelősségtudatod sokaknak díszére válna, hidd el.


Szerintem hívj fel egy állatorvost, és kérdezd meg, mikor lenne a legcélszerűbb elvégezni a műtétet. Mindenesetre akárhogy is döntesz, nem irigyellek.

2011. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Aki, ha nekem írtad, hogy nem kell sírni, azt nem az ivartalanításra értettem. 2 hete próbálok befogni egy fiatal kóbor kutyát, de annyira fél, hogy lehetetlen behívni a lépcsőházunkba. Miután tegnap felmentem fél órán át sírt az ablakunk alatt, azt hittem a szívem szakad meg miatta.

Elképesztően mérges vagyok, mert tudom, hogy szerencsétlen az emberek felelőtlensége miatt jutott erre a sorsra.

2011. dec. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Akiteki ***** válasza:
Ja, ok, félreolvastam:))
2011. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

valószínűleg már vemhes lett a kutyád. Vagy megszületnek a kicsik vagy elviszed őt ivartalaníttatni és kipakolják. Van inekciós megoldás is de az eredmény ugyan az.

Ilyenkor már a gyógyszer nem használ. Már egyszer tüzel azt nem fogja megállítani. De amúgy se minden esetben válik be. A szomszédom szuka Rotija is gyógyszert kapott de ugyan úgy lett kölyke és belátták hogy ivartalanítani kell.

Az én szukámnál se vállt be amúgy a gyógyszer.

2011. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!