Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta két kutyával?

Séta két kutyával?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: van két kutyám: egy kicsi és egy nagy. Először elvittük őket sétálni és hasítottak előre.Egyszerűen nem voltak hajlandóak lassan menni. Most kiengedtük őket, hagytuk hogy szaladjanak, és a kicsit sikerült megtanítanom hogy 1 méteres pórázzal menjen. De sajnos a nagyot nem. Egy 1 méteres és egy 5 méteres pórázunk van (plexi). Meg lehetne oldani hogy a nagyot 5 méteressel vigyük, de ha egyszerre visszük őket (és én úgy szeretném), akkor a nagy menni fog előre, és akkor a kicsi is akar majd, és elszabadul a pokol. Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani? Vagy tudnátok valami olyat mutatni amitől a kutyák jól kifáradnak?
2011. dec. 23. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A sétálástól például remekül kifáradnak. Igazából a legpraktikusabb, ha megtanítod őket póráz nélkül sétálni, és akkor minden problémád megoldódott.
2011. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Marha nehéz két kutyával. Nálunk is az a helyzet, hogy külön-külön megvan a pórázfegyelem gyönyörűen, de ha hárman megyünk, mindkettő húz. Viszik bele egymást a hülyeségbe.

Én ha hárman megyünk akkor nem forgolódok, hanem szigorú vagyok, és tiltom, hogy megelőzzenek. Mögöttem kell jönniük, maximum mellettem. Ha előzne valamelyik, akkor kemény tiltás.


Vagy még úgy szoktunk menni, hogy az egyik (aki régóta van velem) póráz nélkül van, a másik pórázon, és akkor viszont forgunk, ha előzne.

Így másfél hónap után már egséz kultúráltan tudunk közlekedni, de az eleje szörnyű volt.

2011. dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
Tudsz görkorcsolyázni vagy bicikli?? Én görkorcsolyával fárasztom ki az én kutyáimat! Amit most le írtál azért hasítottak előre mert a kutya át vette a falkavezérséget!!! Ez nagyon nagy gond!!!!!!!!!!! NAH most leírom neked hogy hogy kének sétáltatni a kutyát egyszere: :))) Elöbb a gazdája a nyugodt magabiztos határozott legyen, utána a kutyának nyugodt engedelmes és csak akor ad rá a mindkét kutyára a pórázt és amikor elindultok te legyél az aki elsöbb kilép az ajtón evel is mutatod a kutyának hogy te vagy a dominánsabb vagy is te vagy a falkavezér és amikor sétáltok nyugodt, magabiztos határozott legyél és te menny elöl sétánál a kutya pedig mögötted!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ennyi lenne. És adig kell gyakorolni amedig nem megy!!! AJÁNLOM A NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNELEN VAN A CSODÁLATOS KUTYADOKI CESAR MILLANEL!!!! NAGYON HASZNOS NÉZNI!!!
2011. dec. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :) mindenkinek zöld pacsi :)
2011. dec. 27. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!