Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon barátságos,...

Audryenne kérdése:

A kutyám nagyon barátságos, minden kutyával meg akar ismerkedni séta közben. Hogy lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Alapvetően örülök, hogy ilyen barátságos, mindenkivel játszani akar, de szeretném póráz nélkül sétáltatni, ezért jobb lenne megtanítani, hogy ne érdekeljék mások.

Járok kutyasuliba, a falkavezérség rendben van. De ha másik kutyát lát, mindenképp oda akar menni. Ilyenkor általában leültetem és adogatom neki a jutalomfalatokat olyan fél percenként. De jó lenne, ha séta közben is inkább rám figyelne, mint a többi kutyára. (persze amikor kimegyünk parkba elengedem ilyen 5 méteres pórázon és játszhat másokkal)

Tehát valójában vissza tudom hívni, de szeretném, ha nem kéne állandóan arra figyelnem,hol jönnek más kutyák.


2010. jún. 3. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Sétáltasd póráz nélkül nyugodtan. Ha jön egy idegen kutya vagy ember amúgy is minden kutyát póárzra kell venni, akkor is ha ki van képezve! Vagy annyi kutya van felétek hogy félpercenként jön egy?

Azt meg nem várhatiod tőle hogy lábnál jöjjön séta közben. Ha kutyával sétálsz rá kell figyelni meg a környezetre és kész. Ez így van.

2010. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy nem várhatja azt hogy lábnál menjen a kutya.Hát sajnos nem tudok segíteni , nálam pont ellenkezője volt a baj , minden kutyáak neki akart menni a kutyám , de már szépen leszokott erről.Esetleg tanítsd meg nemki a "fúj" vagy "nem" szót tudja h erre a szóra abba kell hagynia amit csinál , és ha akkor akar kutyázni amikor te nem szeretnéd akkor mondom neki h nem és abbahagyja.
2010. jún. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy igen, nagyon sok kutya van felénk. Az a legrosszabb, hogy a legtöbb póráz nélkül, és rögtön odafutnak hozzánk, és a gazdák csak nehezen tudják visszahívni őket. Ez a legrosszabb, mert általában akkor történik, amikor gyakorolni szeretnénk. Szóval én nem szeretném, ha ilyen lenne. Nem azt szeretném, hogy láb mellett jöjjön, csak hogy ne vonja el annyira a figyelmét egy másik kutya.

2010. jún. 4. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Szia. Akkor ezek szerint a behivása még nem 100-as. Ezt tegyétek rendbe, aztán bátran sétáltathatod póráz nélkül, mert bármilyen kutyától, macskától vissza tudod hivni. De azért ha uttest, vasuti sin bármi ilyen közelében vagytok, akkor szerintem a póráz a biztonság.
2010. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második, nem azt mondtam hogy nem várhatja el, hanem azt hogy a kutyának nem séta a katonás lábnál menetelés. Ha szerinted az akkor sajnálom a robotkutyád. :)
2010. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 RastaMama ***** válasza:

"persze amikor kimegyünk parkba elengedem ilyen 5 méteres pórázon és játszhat másokkal"

Amikor én engedem el az én ebem játszani, akkor a póráz a zsebemben/kezemben van. Nem 5 méteres pórázon ugrabugrál...

:(

2010. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Igen, csak még a behívást gyakoroljuk. Ha odaengednek egy másik kutyát játszani (nem csak szaglászni) akkor leveszem róla. De amúgy nem merem, mert félek, hogy utánamegy. Szóval még azért gyakorolni akarom a behívást, mielőtt el merem engedni.:)
2010. jún. 4. 22:00
 8/8 A kérdező kommentje:
el is felejtettem: a kutya havanese kan, 1 éves
2010. jún. 6. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!