Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért oltják le sokan azokat,...

Miért oltják le sokan azokat, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Elsősorban visítozó anyukák meg azok akiknek nincs kutyájuk,vagy félnek tőle?
2011. dec. 24. 16:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És légyszíves írj személyes tapasztalatot,ha van ill. véleményt!
2011. dec. 24. 16:10
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Engem még soha nem oltottak le, pedig három (!) kutyát szoktam póráz nélkül vinni. Ha valami para van, megfogom őket.

A játszóterek környékét pedig kerülöm, szóval visítozó anyukák kilőve.

2011. dec. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális kutyásnak el kell fogadnia ,nem mindenki ismeri és szereti a kutyákat. Mindenkinek meg lehet találni azt a helyet, ahol el lehet engedni szabadjára a kutyáját. Attól pedig semmi baja nem lesz a kutyának, ha pórázon közlekedik ott, ahol több ember is jár.
2011. dec. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Tapasztalat: egy utcában sétáltam egy kutyával, amit póráz nélkül tartottak. Bár az úton volt, én pedig a gyalogúton, odaosont hozzám, és megharapott. Ha nem lett volna kétszer nagyobb a kutya és a gazdája is nálam, mindkettőt megr.gdostam volna. Persze azzal a lendülettel elment a gazda és a kutya is, még a pasi azt sem mondta, hogy elnézést, vagy elkísér orvoshoz, vagy valami. Ne ez az én tapasztalatom.
2011. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
57%

Én nem pedig épp azt nem értem, hogy akiknek van kutyájuk és így sétáltatják, azok hogyan nem értik meg, hogy bizony vannak akik félnek kutyáktól, és nekik ez ijesztő.

Én kicsi voltam amikor rámugrott egy kutya és amilyen gyors volt és magasabb volt, mint én nagyon ijesztő volt számomra. Utána pórázon is rettegtem tőlük.

A kisfiammal ugyanez történt, pedig szerette a kutyákat leguggolt hozzájuk simogatni stb. Egyszer kiengedtek egy házból egy nagyot, rohant ráugrott, és a gazda annyit mondott, hogy ne félj nem bánt. Tényleg ennyire érthetetlen, hogy mikor egy náladnál magasabb gyors kutya rádugrik nem ismered, az ijesztő lehet ? Utána sokáig ő is félt, de már újra próbálkozik szeretgetni őket. Hallottam épp a minap olyat is, hogy ismerte mégis megharapta. Egy állatban aki nem ismeri azt, az nem bízik, mégiscsak egy kiszámíthatatlan állatról van szó, aki nem ismer minket és mi sem őt. Vannak balesestek.

2011. dec. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Jobb esetben csak összeugrál/nyal, de volt már olyan is, hogy kapkodta a lábam/megharapott. Bele meg csak nem rughatok a hülye gazdája miatt, aki nem tudja féken/pórázon tartani. Én meg azt nem értem, hogy miért nem értik meg a gazdák, hogy kutyát tartani felelőséggel jár.
2011. dec. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Mert rohadt idegesitő,hogy sokan nem fogják fel h qvára nem kéne nagy testü kutyákat igy sétáltatni.Nekem 2 vadászgörényem van és unom hogy mindig fel kell vegyem ha egy nagy dög fut feléjük,azért legyünk már tekintettel másokkal szemben és ne hidjük azt h csak mi és a kutyánk van kint...

Nem tapasztalat,csak hallottam róluk:

Egy ismerősöm ismerőse a városligetben sétáltatta a görényét amikor egy kutya futott felé,a nő gyorsan felkapta a kutyát aki mellesleg vagy 180cm magas,de a kutya elkapta és megölte a kedves gazda pedig elfutott a kutyával-.-.

Vagy még egy :Egy nő sétáltatta a kutyát az utcán és egy kutya elment mellette,akkor még felvette a görényt majd miután elment letette a földre de a kutya visszafutott és megölte...

Saját:Nekem kutyások mondják mindig hogy ne féljek a kutyája nem bántja őket.Aha persze szerintem még sosem látott ilyen állatot,szerintem a gazda még azt sem tudja h mi az,a him görim meg neki megy a nagyobb kutyáknak is és akkor meg én vagyok a szr h miért harapta meg a kutyáját...-.-

2011. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Külvárosban, ahol lakunk, én mindig póráz nélkül sétálok a kutyámmal (belvárosban persze póráz, bár oda sem kéne, csak a törvény miatt). Sosem csinált semmit. Az a szabály, hogy házak között kötelezően a lábam mellett jön, más kutyákhoz csak engedélyjel mehet, a macskákat meg ismeri, nem érdeklik őt. Minden embertől, de főleg a férfiaktól tart, 2-3 méternél közelebb nem megy idegenekhez közel ha rá figyelnek. Ha nem, akkor simán elsétál mellettük. Biciklisek, futók, korisok meg nem érdeklik. Még nem találkoztunk vadászgörénnyel az utcán, de ha találkoznánk, úgy is megfognám a kutyám, pont azért, mert egy görény is kárt tud tenni benne, ő is bántani tudná a vadászgörényt, és mivel állatbarátnak tartom magam, ezt nagyon nem akarnám.

Ezek mellett is mindig megkapom a magamét, hogy mit képzelek, hogy így sétálok a kutyámmal. Nevetséges, mikor emberek úgy mennek el mellettünk, hogy felemelik a kezüket, mintha az ebem le akarná tépni.

2011. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert nagyon sok olyan ember van, aki neveletlen/agresszív kutyáját póráz, szájkosár nélkül sétáltatja, ezáltal a normálisak is meg lesznek bélyegezve.

Tapasztalatom is van ezen a téren: 3 hónapos német juhász szukámat 2szer marta meg ugyan az a felnőtt dobermann kan, aki nem mellesleg embert is harapott már meg. Szomszédunk kutyája már sportként űzte a sétálók harapdálását. Alsós voltam általánosban, amikor a játszótéren (ilyen mini kis kresz pálya gyerekeknek) megharapott egy öreg néni tacsi keveréke és még én voltam a hibás, hogy miért biciklizek ott. A minap megtámadott egy yorki, félelmetes volt:) Shap pei kanomat úgy kb 1 éve megharapta egy bolognese, vérzett is a kutyám. De a legrosszabb élményem az az volt, amikor mentem haza és csak azt láttam messziről, hogy egy kau cincál valamit, amikor közel értem akkor láttam, hogy egy foxi az, mire leszedték róla már mindegy volt. Egy ismerős néni szólt a gazdájának, hogy miért nem lehet pórázra kötni, annyi volt a gazda válasza, hogy fogd be nyanya, mert ráküldöm a pincsidre is. Ja és mindez 10 méterre a játszótér mellett.

És az ilyen gazdák miatt szerintem szinte mindenkinek van rossz élménye. Az ilyen élmények ritkábban, mint az, hogy elsétálsz egy kutya mellett és nem történik semmi baj. De a rossz élmény mélyebb nyomot hagy az emberekben.

Én mindig pórázban, szájkosárban sétáltatok és nincs senkinek semmi joga kiabálni.

2011. dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a kutya póráz nélkül pont úgy megy láb mellett, mintha póráz is lenne rajta, azért senki sem fog háborogni. A baj az, hogy sok póráz nélkül sétáltató nem foglalkozik vele, hogy a kutyája közben mit csinál, kihez megy oda, stb.
2011. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!