Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sétáltatják az emberek...

Miért sétáltatják az emberek póráz nélkül a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Azokat megértem akiket követ a kutyájuk,vagy ha rá szól akkor szót fogad, de miért csinálja ezt majdnem mindenki? Az én kutyám majdnem tökéletes, nem ugat, csak ha kell, nem rossz, ha kívánhatnék 1 dolgot, max az lenne, hogy tudjam én is póráz nélkül vinni, de nem merem, mert tudom ha macskát látna, vagy madarat, odafutna. De egyes emberek simán elengedik, mégha el is fut előlük. Múltkor történt, h sétáltunk, és meglátott egy kutya átrohant az úttesten és jött oda hozzánk, követett meg minden, a gazdája kétségbeesetten kiabált utána, de nem hallgatott rá, majd végül hozzávágta a kulcsát, akkor szegény feladta a követésünket. Ha valaki van itt aki simán elengedi, mondja már meg miért jó ez, vagy miért nem lehet elengedni mondjuk éjfélkor amikor nincsenek az utcán, mert én pl. akkor szoktam néha, hogy ne lehessen nagy baj.
2011. aug. 13. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Mert az olyan "menő" hogy elengedve sétáltatják a kutyájukat...

Addig tényleg menő, amíg el nem üti a kutyát egy teherautó, vagy szét nem tép egy másik kutyát.


És éjfélkor nem hiszem, hogy örűlnek a lakók, hogy valaki akkor sétálgat, és az összes kutya ugat az utcába.

Hát ennyi.

2011. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak lakott területen kívül, a réten engedem el, de nagyon figyelek, ha jön valaki egyből megkötöm, azért, mert olyan fajta, amit általában az emberek nem szívlelnek, és nem 100%-osan behívható, imádja az embereket/kutyákat, odarohanna mindenkihez.

Városban nagy felelőtlenség elengedni, még a teljesen behívható kutyát is. Bármikor megijedhet, megugrik, elüti az autó, kész a baj. :S

2011. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én csak olyan helyen szoktam, ahol nincsenek emberek, és mert tudom hogy visszajön ha hívom
2011. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

CSak egy dolog: mégis hogyan készüljek fel vizsgamunka szintű előreküldésre, szabadon követésre, helyben maradásra, ha nem engedem el a kutyám? Hogyan labdázzak vele?


Hogy a neveletlen kutyáikat miért sétáltatják póráz nélkül, azt speciel nem tudom, de nem értem mi a probléma, ha kutyám csak simán láb mellett jön és engem bámul. Mit számít, hogy fogom-e egy ujjal a pórázt?

2011. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 21:29

Ugye nem komoly, hogy utcán, forgalomban gyakorolod az előre küldést, meg labdázol a kutyáddal?

2011. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi Pest egyik külvárosi részén lakunk, nagyon jó hely kutyasétáltatás szempontjából. 100 kutyából 80 biztos póráz nélkül sétál (khm, enyémen idén még nem is volt rajta a nyakörv:) de nem is emlékszem olyan esetre, hogy egy kutya elrohant volna úgy, hogy a gazdi ne tudta volna visszahívni.
2011. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

21:29 Én nem ítélem el aki elengedi a kutyát, nyugodtan, engedd el, ha amint meglátja az én kutyám nem rohan egyből oda mindenen kersztül akkor semmi gáz, csak pont az a baj, hogy az olyan emberek is elengedik akiknek nem kéne... Olyan is volt, hogy a csávó kiengedte a lépcsőházból a vizsláját az meg ott rohangált a parkban, aztán meglátott és odajött és nekem kellett eléállni, hogy ugyan már ne legyen valami (az én kutyám kicsit antiszoc, nem visel el minden kutyát egyből), és mikor kb 2 perc múlva kijött érte még bocsánatot sem kért. (Nemrég olvastam, hogy közterületen törvénybe van iktatva a póráz..nem tudom igaz-e.)

Éjfélkor meg a paneles környezetben nem ugatnak nálunk, azért viszem le akkor, de pl. az én kutyám életében 1x ugatott meg egy másik kutyát az is egy német juhász volt, mert az úgy akarta megtámadni, hogy elhúzta a gazdáját is pórázon és a csávó nem tudta megállítani.

2011. aug. 14. 00:01
 8/11 anonim ***** válasza:

21:29 vagyok. Nem írta a kérdező, hogy utcán forgalomban miért engedik el. Parkban gyakorlok nyilván, de nem kutyafuttatón.


Utcán forgalomban lábnál követést szoktam gyakorolni, meg menetközben ültetést, fektetést helybenmaradással, de van amikor előreküldést is.

Nyilván ahol sok ember van, ott lábnál jön a kutya, de kevésbé forgalmas kisutcákon szoktam vele gyakorolni mindenfélét. Pontosan azért, mert magas ingerkörnyezetben is tudnia kell dolgozni, nem vonhatja el a figyelmét holmi dudálás, meg erkélyről ugató kutya.

2011. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, amúgy szerintem minden településen benne van az ebrendeletben, hogy közterületen csak pórázon lehet sétáltatni. Sokhelyen a szájkosár is kötelező. Nézd meg a te városod honlapján az ebrendeletet. A közterületesek és rendőrök eléggé büntetnek emiatt.
2011. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én másképp tenném fel a kérdést: Miért sétáltatják az emberek póráz nélkül a NEVELETLEN kutyájukat???


Én is 95%-ban póráz nélkül sétálok a roti-nj keverék kanommal, mert nagyon engedelmes, járdáról nem lép le, hívásra visszajön.


Ma este történt a Duna-parton, hogy egy piknikező pár két fehér pamacs kiskutyája rontott rá ugatva egy velünk szemben közeledő kocogó pasira, a gazdik csak röhögtek, de csak addig, amíg a futó ember rúgásra nem emelte a lábát :))))

Megnéztem volna a repülő kutyulikat :D A pasi jogosan követelt pórázt a neveletlen ebekre.

Én ekkor vettem pórázra a kutyámat azért, hogy be ne szóljon a futó, de meg sem nyikkant. A kis kutyulik sem jöttek hozzánk szerencsére, mert én tuti, hogy felrúgtam volna őket.

Szerencsére kutyám a kis kutyákkal támadás esetén sem foglalkozik.


Közvetlen ezután történt egy pozitív eset is.

Jött szemben a "kiképző" csávó a gyönyörű éjfekete nj kanjával, meglátott, pórázra vette a kutyáját, mert a nagy kiképzett kutya nekimegy másoknak, és láb mellett sem tud közlekedni kutya mellett :))) Argos elindult feléjük, egy pisszenésre jött be láb mellé...

És láss csodát, az eddig arrogánsnak megismert pacák megköszönte, hogy láb mellé vettem a kutyát :O Ez jó érzés volt.

2011. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!