Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért oltják le sokan azokat,...

Miért oltják le sokan azokat, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Elsősorban visítozó anyukák meg azok akiknek nincs kutyájuk,vagy félnek tőle?
2011. dec. 24. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

mert nem ismerik az állatot,vagy idegesíti őket.

nekem van egy 6 kilós törpe uszkár nőstényem,kimondottan félénk.

sétánál mindig ott van a lábam körül,nem is mer nagyon távolra elcsászkálni.

egyedül egy dologra ugat,de arra nagyon,annak a műanyag kisgyerek játékmotornak a hangjára,amit lábbal hajtanak a gyerekek és a kerekei hangosan súrlódnak.

de ha látom,hogy jön egy olyan,akkor megkötöm.

egyébként nem egyszer volt már verekedésig fajuló problémám abból,hogy a 6 kilós,félős fehér uszkáromtól,felnőtt férfiak megijedtek és,hogy nem fékezem meg a vad kutyámat:).

csak,hogy tiszta legyen a "támadás" abban kimerül,hogy megáll előttem a kutya és ugatni merészel.

mondjuk ettől nagyobb kutyákat én sem látok szívesen póráz nélkül,főleg nem 20-30 kilósakat.

olyan meg,hogy fel kellett rúgnom más kutyáját a miatt,mert odafutott harpdálni csak kétszer volt és elnézést is kértek utána.

ahol lakom ott a nagyobb kutyákat megkötik,meg szerencsére egyre ritkábbak is a nagy kutyát tartók erre.

2011. dec. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

személyes tapasztalat egyszer láttam egy olyan12éves srávot kezében a póráz ami nem volt a kutyán mellette ment egy roti kb 10percig követtem őket mert ösvényen voltam és a kutya egy másodpercig sem hagyta ott a gazdit pedig látott engem, szóval ha meg van nevelve az a kutya akkor felőlem szánkóval is sétáltathatják


ja és láttam már olyat is hogy kis törpe méretű kutyák akarna k rámugrani meg kergetni ilyen 10méteres damilos prórázon voltak na szerintem veszélyesebbek ezek

2011. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A német juhászom anno, láb mellett, póráz nélkül, vagy pórázon is mindig mellettem, lábnál jött. DE ! Ilyenkor szigorúan szájkosárban. Ha gyalogúton, vagy olyan helyen jártunk, ahol sok ember volt, sokat kellett kerülgetni, akkor rövid pórázon volt. Ha láttam, hogy gyerekek rohangáltak, vagy zsinatolás volt, akkor is inkább pórázra tettem, mert a kutyámban bíztam, de az emberek is válthatnak ki olyan reakciót egy kutyában, ami esetleg védekezésre készteti a kutyát maga, vagy a gazdája védelmében. A csévélős pórázon lévő kutyákról meg hagy ne mondjak semmit. Az nem póráz. Az nem közvetít a kutya felé semmit. Azok folyton belém kötnek, tisztelet a kivételnek, akár merre járok. Jobb esetben a gazdi ácsorog, beszélget valakivel, a kutya keresztűl a gyalogosok lábai közt, utána meg amikor rándul a póráz akkor kapkodnak, acsarkodnak. Szerintem ha kutyát láb mellett sétáltatsz póráz nélkül, akkor legyen rajta szájkosár, kezedben a kutya mellett lógjon a póráz. Ha szükséges akkor tedd rá! HA meg valamelyik kutya úgy gondolja, hogy meg akar küzdeni vele, akkor még mindig jobb, ha szájkosárral döngeti el, mintha úgy megtépi, hogy hetekig kell kezelésre vinni. De ha nem egyformák az erőviszonyok, akkor lekapod róla időben a szájkosarat de akkor is fogd azt a pórázt!Így legalább te tehetsz panaszt ellene, mert nem volt a kutyáján szájkosár és kárt tett a te kutyádba.
2011. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Sáros idő volt. A kutyámat szokás szerint a közeli erdőbe vittem ki, mikor egy pár jött felénk. Mivel az én kutyám kb. mindenkinek örül, odarohant hozzájuk, és összeugrálta őket. A nő sikongatva menekült, miközben azt mondta, hogy vidd innen.
2012. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló!

Pont a hozzád hasonló kutyások miatt sikongatnak pórázért nagyon sokan!!!

Nem mindenki szereti a kutyákat, még ha nem is félnek tőle. Bunkó viselkedés hagyni, hogy a kutya zavarja a járókelőket, de hogy sáros manccsal rájuk ugráljon, még durvább!!!

Szégyelld el magad, megérdemelné, hogy vki a kutya felrúgása helyett a te bajodat lássa el!


Mondom mindent úgy, hogy én is póráz nélkül sétáltatok...DE a kutyám nem inzultál idegeneket és főleg NEM UGRIK RÁJUK!!

2012. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Engem is megtámadott egy kutya amikor kisebb voltam. ugráltam mint egy nemnormális nehogy megharapjon. A gazdája csak ott állt és figyelt. Én sikítoztam, segítségért. A kutya nem bírt megharapni, mert vastag nadrágban voltam. Ráncigálta a lábam. Elestem. Aztán futottam, a kutya utánam. Ordibáltam torkom szakadtából, aztán végül mégis visszahívta a kutyát az a gazda. Azóta félek a kutyáktól. Fel is jelentettük őket. Remegve, kisírva értem haza. Még mindig látom a kutyát, ugyan úgy, póráz nélkül. Bár messziről elkerülöm. Inkább kerülök.
2016. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!