Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet gyorsan szobatiszta...

Hogy lehet gyorsan szobatiszta a kutyusom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
van egy 8-9 hetes kis szarosunk! nem részletezném, hogy hogy került hozzánk, mert hosszú és bonyolult! a lényeg, h próbáltam szobatisztává nevelni, azaz.. első lépésként kutyapelust próbáltuk ki! mivel picike és nem kapta még meg az oltásokat, ezért nem akartam levinni! leterítettem. amikor pisilt vagy kakilt, gyorsan megfogtam és a pelusra tettem, de akkor már késő volt! olyan is történt, h lement róla és utána pisilt. már volt, h a pisijét feltöröltem a pelussal, de úgy sem sikerült rászoktatnom! úgy vettem észre, h fél a pelustól, azt hiszi, h arra nem szabad pisilni, csak a kőre. tiszteletben tartottam, h fél, ezért úgy gondoltam, h megpróbálkozunk a lemenetellel. nem engedem neki, h bármit megnyaljon, ha feljövünk a lábikóját is letörlöm, h véletlenül se kapjon el semmit. ha leviszem sétálni (óránként, kétóránként), akkor majdnem mindig pisil. bár nem mondhatni sétáltatásnak, mert leviszem lép kettőt, pisil és fordul vissza, mert sír. ha lent pisil vagy kakil mindig megdicsérem, ha fent legtöbbször leszidom, de valamikor már annyira megsajnálom amikor bepisil, h én vonulok el bőgni. jó lehet, sőt biztos vagyok benne, h ez így nem normális dolog, erősnek kell lennem, csak néha már nagyon nehéz. amíg tart a téli szünet addig szobatisztává szeretném nevelni, mert utána nehéz lesz, ha anyum is dolgozik, mi suliba.. anyu is mondta nekem, h jobb lenne neki olyan helyen, ahol teljes mértékben tudnának rá figyelni, mert ez így nem jó, h hajnalok hajnalán felkelek, későn fekszek, és nem tudom megfelelően kipihenni magam! csak tudjátok, már nagyon megszerettem ezt a kis szarost, szóval a lehetetlent is megszeretném tenni és megmutatni anyunak, h igenis szobatiszta lesz még a téli szünet végéig. sokan azt fogjátok mondani, h lehetetlen, a kutyától függ. de hiszek a karácsonyi csodákban!! csak azt szeretném, h felneveljem egészségesen a kiskutyust és egy boldog, vidám, játékokkal teli életet tudjon leélni velünk! tehát olyan javaslatokat kérnék tőletek, amikkel gyorsan szobatisztává tudjam nevelni a kiskutyust. " nincs lehetetlen, csak tehetetlen! "
2011. dec. 25. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, amit csinálsz, főleg, hogy ilyen gyakran és lelkiismeretesen lehordod, és hogy akkor dicséred, ha jó helyre sikerül pisilnie. A szidás akár hanyagolható is, úgyis csak akkor ér valamit, ha fél másodpercen belül történik a bepisiléstől számítva.


Viszont a rossz hír: ilyen csöpp kutya fizikailag nem képes visszatartani a vizeletét túl sokáig. Tehát ugyan tudja szerencsétlen, hogy nem a lakásban kéne végeznie a dolgát (az alapján, hogy lent rögtön pisil, úgy gondolom, hogy már felfogta a lényeget), nem tud mit tenni, nem tudja visszatartani, még legalább 1-2 hónapig. Felnőtt korában már simán ki fogja bírni, míg ti suliban vagytok, de addig esélytelen.


A pelenkára kéne rágyúrni. Terítsd le (egy fix helyre, lehetőleg ne a polírozott tölgyfa parkettára, és maradjon is ott végleg, amíg használjátok) és ha játék közben rámegy a kiskutya, nagyon dicsérd meg, hadd jöjjön rá, hogy ez egy király hely.

Aztán, ha látod, hogy forgolódik, szimatol, keresi a helyet a pisiléshez, akkor gyorsan ráteszed a pelusra, és aztán jöhet a nagy-nagy dicséret. Eleinte nem baj, ha mellé céloz, a lényeg, hogy jó tapasztalatai maradjanak az esetről. Néhány alkalom után már ne tedd rá, hanem csak csalogasd oda, amikor látod, hogy pisilni fog. Ha rájött a dolog lényegére, hamarosan már maga fog odamenni. Persze a lemenést ez nem váltja ki, de a kölyökkori átmeneti időszakot segít átvészelni.


Az oltásairól meg mielőtt gondoskodj, mert egyszerűbb az élet, ha nem kell a parvótól rettegni.


Jó kiskutyázást! :)

2011. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények a pelenkáról, de az én kutyámnál kölyökkorban remekül bevált. Miután teljesen szobatiszta lett, magától elhagyta, és nem ment rá többet.

Tegyél le többet, 2-3 darabot a lakás különböző pontjain. Ahol pisilt, ott ecettel töröld fel, hogy ne akarjon ismét arra a helyre menni pisilni.


De azt tudnod kell, hogy egy ilyen fiatal kutyától szinte lehetetlen elvárni, hogy szobatiszta legyen. Ez egy folyamat, nem fog varázsütésre menni. Legyél türelmes, és következetes, próbáld minél sűrűbben levinni. Tényleg csak annyi időre, amíg pisil-kakil.

Látni fogod, hogy egyre több ideig fogja visszatartani a pisilést, később simán kibír akár 6-8 órát is, ha muszáj.

De ne haragudj rá ezért, mert balesetek még biztosan lesznek egy ideig.

2011. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én is ugyanígy vagyok, mint a kérdező.

2 hete van nálam a kis havanese-m most lesz 9 hetes szerdán.

Annyival más a dolog nálam, hogy ismeri a pelust és alkalmanként rámegy, bár már ahonnan vettem, ott is pelusra próbálták szoktatni. Van amikor megtalálja a pelust, akkor nagyon megdicsérem, meg ő leginkább ébredés után pisil, és amikor megébred futok vele a pelushoz. De vannak olyan napjai, amikor csak ahova van kedve, oda végzi a dolgát..A kimenetellel én is próbálkozom, de mivel kistestű kutyus közel van a földhöz, és nagyon fázik.

De próbálkozok óránként kivinni 5 percre.

Az a baj, hogy anyu a félresikerült dolgai miatt nagyon neheztel rá....:S És hamar elveszíti a türelmét, velem ellentétben...

2011. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!