Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom 7 hónapos múlt, de...

Kutyusom 7 hónapos múlt, de még mindig nem szobatiszta. (? )

Figyelt kérdés
Kaki már alig-alig sikerül idebent, ált. csak akkor ha nem vagyunk itthon.(néha már azt gondolom, hogy ezt bosszúból csinálja!). Viszont rengeteget iszik, és emiatt rengeteget is pisil. Van kutyapelenkája, de csak nem kéne azt használnia örökre. Mit tegyek, hogy végre szobatiszta legyen?
2011. febr. 4. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak nem valamilyen beregsége van, akkor valószínüleg te csinálsz valamit rosszul. Utána néztél hogyan kell szobatisztaságra nevelni? Mivel próbálkoztál már nála?
2011. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Pelenkát felejtsd el, amíg csak egyszer is rajta van nem lesz hajlandó máshová pisilni, mivel ez a kényelmesebb.Én első időben negyed és félóránként vittem ki és mindig ugyanoda, meg kell várni amíg nem pisil, ha meg besikerül a lakásba akkor meg kell szidni, kemény hangsúllyal mondani neki, hogy júúúj mit csináltál.Ha már meghallja, hogy júj, azonnal tudja, hogy baj van, bármi rosszat csinál. Aztán ha már megszokta, hogy kijárkál akkor lehet ritkábban is mert azért pár órát vissza tudja tartani.Olyankor be is fog állni az ajtóba és szól, hogy ki akar menni.

Amikor kint végzi a dolgát nagyon megdicsérni, mehet jutalomfalat is!

2011. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ő tisztában van azzal, hogy mit hova kell. Pl. ha kimegyünk, akkor rögtön a ház előtt a fűre pisil, akárhányszor leviszem, mindig oda, tudja, hogy hova kell. Reggelente kakilni is csak egy helyre viszem, tudja, hogy ott kell, teszi is a dolgát. Ha leszidom, akkor már a hangsúlyomból tudja, hogy baj van, mert bújik az asztal alá. Van, hogy bepisil, még nem vesszük észre, de már tudjuk, hogy valami történt, mert a kutya az asztal alatt van...nem értem:S
2011. febr. 4. 22:19
 4/9 anonim válasza:
Ha besikerül neki akkor az azért van mert nincs időtök levinni vagy akkor is csinálja ha vele vagytok, volt kint is és ezek után mégis megteszi?
2011. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kaki ált. úgy sikerül be, hogy levisszük mielőtt elmegyünk itthonról és míg nem vagyunk itthon, akkor bekakil. Nem történik meg mindig, de előfordul. A pisi az akkor is ha itthon vagyunk...
2011. febr. 4. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia.Én érdeklődnék tőled.Mi miután most már rendelkezik az oltásokkal,elkezdtünk sétálni a kutyusommal.Te hogyan csinálod a szobatisztaságra szoktatást?Ha nem vagy otthon akkor is van kint neki pelus?Azért kérdezem,mert mi délelőtt dolgozunk,igy csak meló előtt van sétáltatva,valamit miután hazaértünk,többször is.Mi panelban lakunk.
2011. febr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az enyém is csinálta ezt, bepróbálkozásnak hívom!Teszteli, hogy meddig mehet el.Amikor leviszitek akkor is kakil és ezek után ha nem vagytok otthon akkor is?

A pisilésnél azt kell figyelni, hogy mikor vonul el hozzá, olyankor keresi a helyet, hogy hova pisiljen a lakáson belül én akkor vettem észre az enyémnél és már rohantam is vele ki!

2011. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem volt kint neki mindig pelus, de már 1 hónapja nem jött az üzletbe, ahol venni szoktuk, szóval most nincs. Mi se voltunk itthon néha délelőttönként, de ritkán volt, hogy mondjuk reggeltől 1-ig egyedül legyen itthon. Ha más nem, akkor a nagymama átjött egy gyors pisiltetésre. Ha meg tényleg egyedül volt, akkor csatatérré változott a lakás, sajnos...pisi,kaki...Mi mindig sokszor vittük le, tényleg 2 óránként muszáj volt. Mostanra próbálom rászokatni a napi 3-ra, mert nekem is véget és a vizsgaidőszak és nem leszek itthon délelőttönként. De mint látszik, nem nagyon megy...:S Kutyapelenkára am rápisil, meg is szokta, csak mégse lehet azt használnia élete végéig:S am nem kóros, hogy egy kutya 4 tálka vizet is megigyon egy nap?
2011. febr. 5. 10:44
 9/9 anonim ***** válasza:
4 tálkával?Mekkora az a tálka?Én sokallom.Nekem 0,45 l-es a tálka,azt 1x issza ki teljesen egy nap.Mondjuk attól is függ mekkora kutyus.
2011. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!