Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám morgott a kutyám! Mit tegyek?

Rám morgott a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4hónapos labradorom amikor evett és simogattam rám morgott. Nem szoktam ütni soha a kutyámat de most elvettem tőle a tápját és kikapott (nem nagyon de érezte szerintem) Jól tettem? Vagy mit csináljak ha legközelebb is rám morog? mert ezt nem szeretném!
2011. dec. 26. 07:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Normalis hogy felti a kajajat, meg nagyon fiatal. Nem utni kell, nevelni, tanitani.
2011. dec. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Az első butaságot írt, TILOS téged megmorognia.

Most jól reagáltál, szerintem csak próbálgatta a határait...

Én egész pontosan így csinálnám, ha legközelebb is morog:

visszavicsorítasz, elkapod a pofáját (a felső ajkait), rászorítasz, közben tovább vicsorítasz és morogsz.

Csak akkor engedd el, amikor látszik rajta, hogy már fáj, és ki akarja szabadítani a fejét.

Utána vedd el a kaját és tegyél úgy, mintha beleennél.

Aznap már ne kapjon enni.

Tudom, ez kicsit erősnek tűnik, de az anyja is így tenné helyre.

Kutyanyelven ez nem olyan durva...



Amúgy lehet, hogy más téren is problémák vannak, szóval ajánlom Jan Fennell és/vagy Cesar Millan könyveit...

(van, ami a neten is fent van.)



Jó kutyázást!:)

2011. dec. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
5%
Te hülye vagy teljesen normális hogy rád morog ha simogatod kajálás közben! Máskor inkább ne simogasd bolondka ha nem szeretnéd hogy rád morogjon
2011. dec. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
8%
A második írt rosszat! Az elsőnek és a harmadiknak van igaza!
2011. dec. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Oké, akkor magyarázd már el nekem, te lángész, hogy a 4 kutyám (ezek közül 2 KÁJ) miért hagyja szó nélkül, hogy én, a falkavezér szó nélkül odahajoljak a kajájukhoz, vagy kivegyem a szájukból a csontot?

Eszükbe sem jut rám morogni.

Ha a család többi tagja próbálkozik, akkor viszont simán morognak.


És azt is elmesélhetnéd, hogy honnan veszed, amit itt állítasz, mert eddig sosem hallottam szakembertől ilyet, pedig véletlenül elég sokkal van dolgom.

2011. dec. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Akiteki ***** válasza:
92%

Nehogy már normális legyen, hogy egy kutya morog a gazdájára!!! Semmilyen szituációban!!!

Csináld az etetést a következőképpen:

Leülteted és várod, hogy nyugodtan várja a kaját. Leteszed a tálat. Ha felugrik és odaszalad, felkapod a tálat. Addig nem kapja meg, míg nyugodtan ki nem várja, hogy engedélyt adj az evésre. Mikor elkezdett enni, néhány falat után elveszed tőle a tányért és kezded elölről. 3x vagy 4x eljátszod ezt egy etetés alatt. Én bele szoktam nyúlni a tálba, kiveszek belőle, aztán visszaadom. Meg kell tanulnia, hogy a kaja a gazdié, bármikor elveheti, visszaadhatja, ha neki úgy tetszik.

2011. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
1%
Biztosan a te kutyád ötödik és hatodik nagyon nyámnyila!!!! De megne sértődjön már hogy a kutyája rá morgott!!!!!!!!!!
2011. dec. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7%
... Ha a kutyát simogatod evés közben azthiszi hogy elakarod tőle venni....Ha értenétek a kutyákhoz akkor tudnátok hogy vagy nem simized kaja közben,vagy megtanítod rá hogy tilos morogni
2011. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2%
Minden kutya morog, ha mondjuk elveszik a kajáját.Gondolom éhes, és nem engedi, hogy zavarják.MINDEN ÁLLAT ilyen.Tengerimalac, hörcsög, macska..Stb.Felesleges volt odacsapni neki, mert ez normális.
2011. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
4%
9. vagyok.És igen még kölyök, neveld meg.:)
2011. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!