Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám morgott a kutyám! Mit tegyek?

Rám morgott a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4hónapos labradorom amikor evett és simogattam rám morgott. Nem szoktam ütni soha a kutyámat de most elvettem tőle a tápját és kikapott (nem nagyon de érezte szerintem) Jól tettem? Vagy mit csináljak ha legközelebb is rám morog? mert ezt nem szeretném!
2011. dec. 26. 07:51
1 2 3
 21/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az előzőekhez tartozik, hogy kutyámat 2009 februárjából hoztam ki menhelyről. Első naptól kezdve mindig megsimogattam a hátát kaja közben, és aztán otthagytam. Kb. 1 hét elteltével vmiért a tarkóját simiztem és észrevettem, hogy a kutya megmerevedik. Rájátszottam, és a nyakát simogattam meg alulról, mikor halk morgást éreztem a torkából. Meglepettségemben ellöktem és elvettem a kaját.

Másnap este ismét kiraktam a kaját és evés közben megint a nyaka alsó részét simogattam meg, ismét morgott, most azonnal megfogtam, hanyatt vágtam a földön és ráültem, morogtam a pofájába, közben megrángattam pofabőrét-grabancát, vacsi ugrott.

Másnap már nem morgott. Azóta még tavaly volt ilyen szitu, hogy morgott kajánál, akkor még keményebben jártam el, azóta semmi morgás nincs részéről. Viszont evés közben ha odamegyek és megsimogatom, vagy belenyúlok a kajájába, látszik a fején, hogy nagyon nem tetszik neki, megfeszül, csúnyán néz. Viszont nem morog, nem kap oda, nem morog, ha a tál fölé állok és morgok, akkor átengedi a tálat és elmegy.

Ez valami kölyökkori trauma lehet nála, mert sehogy nem sikerült leszoktatni róla. Volt, hogy 4-5 tálban kapta a vacsiját, hogy megszokja, hogy nem veszem el, hanem még adok. Volt, hogy mindig egy-egy marékkal kapta a kezemből a tálba, volt, hogy keményen alkalmaztam a beleevést, de ettől még rosszabb lett.

A lényeg, hogy engedély nélkül nem kezd enni, nem morog, nem harap ha odanyúlok, átengedi morgásra. Arról, hogy közben konfliktusban van, rosszul érzi magát, csúnyán néz és megfeszül, nem tudom lebeszélni...tényleg mindent kipróbáltam, de nem használt. Ezt még eltűröm :)

2011. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
33%

Még valami. Rengeteg olyan gazdival találkoztam, aki TUDJA ÉS ELFOGADJA azt, hogy a kutya egyes szitukban morog. Pl. tegnap egy ismerős terrierkeveréke ellopott egy másik kutyától egy lasztit, és a gazdi csak úgy tudta elvenni a terriermixtől, hogy elkapta nyakánál fogva és kifeszegette a szájából, de a kutya végig morgott.

Másik ismerős kutyája morog, ha kaja közben elmennek mellette, vagy ha ki akarják tessékelni egy szobából.

És mindebbe BELETÖRŐDNEK az emberek :O :( Teljesen úgy alakítják kutyájukkal való kapcsolatukat, hogy elkerüljék ezeket a szitukat.

Szerintem ez felfoghatatlan...számomra nem létezik az, hogy a kutyám rám morog többször is következmények nélkül. Nekem addig "kutyám" az adott egyed, amíg nem morog több alkalommal és nem harap meg. Amint ez bekövetkezik, mehet a háztól, az tuti

2011. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én még a macskámat is nevelem, és működik. Kinti benti macska, fekhet néhány helyen, de például az ágyon nem. Nevelése kezdetén, ha rosszat csinált, hangosan rászóltam, és megütöttem. Ilyenkor duzzog egy kicsit, aztán megbékél. Manapság már megütnöm sem kell, csak erélyesen rászólni. Nem fekszik az ágyba, nem lop, nem játszik durván, azonnal abba hagyja az aktuális tevékenységet, ha rászólok, hordja nekem az egeret (az ajtó előtt tele van minden döglött egérrel :D ), Én sokat foglalkozom vele, szóval működik a kapcsolat. Még egy macskával is így lenne érdemes bánni mindenkinek, kölyök korától. Kutyákra ez hatványozottan igaz. Egy neveletlen labrador méretű kutya rengeteg bosszúságot tud okozni. A kaja tisztelete nagyon fontos, mert különben azon kapod magad, hogy nem tudod nyitva hagyni a konyha ajtót, mert félő, hogy a kutya lenyúl valamit. Jól tetted! Nevelni kell!
2012. jan. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Nekem addig "kutyám" az adott egyed, amíg nem morog több alkalommal és nem harap meg. Amint ez bekövetkezik, mehet a háztól, az tuti"

Ez sem egy egészséges hozzáállás ám. A kutya viselkedésén lehet és ilyen esetben kell is változtatni. Lehet, hogy ez neked életmódváltással jár, de annak is csak az az oka, hogy rossz kutyát választottál magad mellé. Szóval nyilván ne morogjon senkire a kutya, de ha már morog, arra nem az a megoldás, hogy elpasszolod, és morogjon másra.

2012. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!