Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám morgott a kutyám! Mit tegyek?

Rám morgott a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4hónapos labradorom amikor evett és simogattam rám morgott. Nem szoktam ütni soha a kutyámat de most elvettem tőle a tápját és kikapott (nem nagyon de érezte szerintem) Jól tettem? Vagy mit csináljak ha legközelebb is rám morog? mert ezt nem szeretném!
2011. dec. 26. 07:51
1 2 3
 11/24 Akiteki ***** válasza:
96%
Ja, nyámnyila kutyáim vannak, és nem fogják szétharapni a kezemet, ha rendre tanítom őket. Akinek az a vágya, hogy egy kezelhetetlen kutyája legyen, az hagyja nyugodtan morogni. De ne tanítson ilyenre másokat.
2011. dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Akik ennyire idióták, hogy szerintük ez normális, azok legyenk szívesek húzzák meg magukat és ne oszogassák a hülyeségüket! NEM NORMÁLIS! A kutya semmilyen körülmények között nem fenyítheti a gazdáját, nem moroghat rá! A kutyának nincs saját kajája! A gazdinak van kajája, amit esetleg meghagy a kutyának, és a kutya megeheti, ha engedélyt kap rá, de a gazdi bármikor bármit elvehet tőle! Az hogy most kikapott, hát talán belefér, bár felesleges. Elég lett volna egyszerűen elzavarni onnan. Egy erősebb, domináns felnőtt kutyát meg ilyen esetben főleg nem szabad testileg fenyítni, mert ha nem jön össze a dolog, akkor komoly sérüléseket okozhat. Vannak technikák, amivel a gazdi tudja erősíteni a pozicióját anélkül, hogy verné a kutyát. Olvasd el a Fennel könyveket, vagy keress egy kuyaiskolát, ha a probléma továbbra is fennáll!
2011. dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Egy kutya SEMMILYEN helyzetben nem moroghat a gazdájára.

A kutyáknál az evés ösztönös, az életüknek egy nagyon fontos és meghatározó pontja, és az etetéssel sok mindent el lehet érni, és a kutya tudtára adni.

Én bármikor el tudom venni a kutyámtól az ételt. Ha épp a legfinomabb falatokat tettem a tálkájába, és evés közben rászólok, hogy állj, akkor azonnal abba hagyja az evést és leül. Persze ezt soha nem szoktam csinálni, mert nincs értelme. De tök nyugodt vagyok akkor is, ha a 2 éves unokaöcsém lehasal a kutyám mellé, és 5 centiről nézi, ahogy eszik, esetleg kivesz egy szem tápot a tálkájából, hogy azt kézből adja neki oda.


Próbáld meg azt, -hogy a kutyád érezze, hogy a kaja felett Te rendelkezel- hogy a tálkájába teszel pár falat ételt, amit Te eszel majd meg. Etetésnél leülsz, és szép nyugodtan elkezdesz falatozni a tálkájából úgy, hogy lássa. Ha végeztél, akkor lerakod elé a földre, de ne engedd, hogy az engedélyed nélkül elkezdjen enni. Ha mondod neki, hogy ehet, és ő neki állt, akkor simogasd meg, hogy érezze azt is, hogy nem történik semmi, ha evés közben valaki a közelében van.

2011. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Bennem ez soha sem tudatosult, hogy hogy is kellene kutyát etetni. Egyszerűen megszokták, hogy az etetés nem valami különleges dolog, kimegyek, szép lassan kaját pakolok a táljukba, mindegyik a helyére megy és nyugodtan várja a kaját. Ha nem tetszik valami akkor elveszem előlük, stb de nem szoktam ok nélkül belenyúlni. Mondjuk a főtt húst már nehezen szedném ki a szájukból :D


Az hogy morog nem normális, ilyenkor látványosan haragudj meg rá, zavard a helyére! Nem hiszem, hogy meg kellene ütni, maximum a földre lehet nyomni. Még kölyök, sokat változtathatsz rajta. A helyedben elmennék segítséget kérni egy kutyasuliba. Mi csak tippelgetünk, de ők látják a viselkedését, és biztosan segítenek.

2011. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy nem normális... És itt csak egy labradorról van szó. Mi lenne ha komondorod vagy kaukázusid lenne. Meg kell nevelni, különben később a fejedre nő.
2011. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jól csináltad. Persze nagyon megverni nem kell, egy megfelelő erejű pofon is pont megfelel a célnak :) Vagy grabancrázás, elzárás, vagy a kettő együtt, vagy bármi, ami egyértelművé teszi a számára, hogy ezt rohadtul nem engedheti meg magának. És az egyértelmű alatt egyértelműt értek, tehát azzal nem segítesz a helyzeten, ha finomkodsz vele. A saját erejéhez és vérmérsékletéhez mérten erős büntetést kell kapjon mindenképpen, és pár alkalom után abba is fogja hagyni a próbálkozást. Persze az is segít, hogyha direkt belekevered ilyen helyzetekbe, amikor megmoroghat, belenyúkálsz a kajájába, végigfogdosod mindenhol (lábujja között, hónaljánál), és minden helyzetben "elmagyarázod" neki, hogy nincs morgás.
2011. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Akiteki ***** válasza:
91%

11:54

Sokszor az ember nem is tudatosan csinálja, csak egyszerűen érzi, hogy mit kell tenni. A gyerekeket sem a könyvből neveltem, mégis felnőttek:)))

Én kétszer csodálkoztam rá, hogy zsigerből alkalmazom a módszereket: Először, mikor az egyik kiskutyámat vittük a gazdihoz és láttam, hogy ő úgy eteti, hogy időnként felemeli a tálat. Nem értettem, hogy ez mire jó, ezért elmagyarázta, hogy neki dobermannjai voltak és kiskorukban így tudatosította bennük, hogy a gazdi bármit megcsinálhat. Én nem azért nyúlkáltam bele a tányérjukba, hogy befenyítsem őket, csak mondjuk úgy találtam, hogy többet adtam az egyiknek, a másiknak meg kevesebbet, akkor belemarkoltam a tápba és áttettem a másikéba. Másodszor akkor lepődtem meg, mikor a Fennel könyvet olvastam. Alapból alkalmaztam az összes módszerét, anélkül, hogy "tudományos" hátteret tulajdonítottam volna neki. Na jó, nem mindet, mert nekem nem volt szükségem az ablakon bemászni a lakásba.:))

De egy kutyám sem morog rám még akkor sem, ha a szájából veszem ki a kaját.

2011. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Utolso,

Leirtad amit sok ember tud. Nem kell Szsuper Jo, meg ilyen olyan konyvek. Az ember alapbol nem hulye, hanem termesztbol, termeszetesen tanul, vele szuletunk mar. Az ilyen igy csinald konyvek, nem masok mint etetes, na meg jo penz az ironak. Csak mar az az erdekes, hogy mindenki konyvet ir. Ha van tudomanya hozza, ha nincs.

2011. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Akiteki ***** válasza:
Egyetértünk. Aki nem ért semmihez, az ír egy könyvet a kutyákról.:))
2011. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon is jól tetted, amit tettél!

Olyan nincs, hogy a kutya több alkalommal következmények nélkül morgolódhat a saját gazdájára. Ez a legfőbenjáróbb bűnök egyike, amit egy kutya a gazdájával szemben véghez vihet.

Én úgy szoktam etetni, hogy kiviszem a tálat, szólok, hogy "vacsora", aztán lerakom. Van, hogy beleevést imitálok, van, hogy kézben tartott kis falatot eszek a tál felett, van, hogy nem csinálok semmit, de sokszor "morgolódok" is, ha közelebb van a kutya hozzám. Aztán otthagyom a tál kaját, teszek-veszek még a kertben, van, hogy be is jövök a lakásba pár percre. Aztán kimegyek és "tied" kíséretében otthagyom a kutyát, hadd egyen nyugodtan. Néha belenyúlkálok a kajába, elveszem a tálat, simogatom a kutyát itt-ott. Ezt mindig az alkalom szüli.

10 percnél tovább soha nem hagyom, hogy egyen! Ha már eleve nyalogatva, ímmel-ámmal kezd enni, akkor elveszem az egészet és másnap estig semmi kaját nem kap.

2011. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!