Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen félreneveltük a...

Teljesen félreneveltük a kutyát, már meg is harapott. Mit tegyünk? Meg lehet még nevelni?

Figyelt kérdés
fél éves beagle kislány,első kutya.emeletes házban lakunk.teljesen zizi,idegbeteg,és az előbb elvitt valamit az asztal alá(mindig ellopkod dolgokat),és amikor utána nyúltam morgott,és harapott.Utána már meg is vertük,de szerintem ugyan úgy fogja tovább folytatni.Meg el van kényeztetve!azt hiszi,hogy ő a főnök,ha már rá szólunk,az nem ér semmit.mit tegyünk, nem akarjuk verni,de néha tényleg muszáj(bár most már az sem segít:S)?meg lehet még nevelni?hogyan?
2011. dec. 3. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Itt gondok vannak a falkavezérséggel ez segíthet ebben: [link]

De a kutyát minden képen jó alaposan le kéne mozgatna napi 2 óra intenzív mozgással és minden képen fel kéne keresni egy kutyaiskolát.

2011. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

hát már jól elrontottad,sosem szabad megütni

ma én is kiengedtem kutyát,ahogy mindennap(mert kennelben vannak de mindennap le vannak fárasztva)és nem jött egyszerűen egy idő után oda hozzám a kiskutyám,ezért egy félórát töltöttem azzal,míg odacsalogattam magamhoz és amikor raktam be egy kicsit rápaskoltam a seggére,de ennyi,sose verném el vagy meg,pedig néha nagyon makacs...

szerintem vidd el kutyasuliba és mutassátok meg ki a falkavezér és kié az a cucc,amit elvisz az a tiétek és nem az övé.

Mindig ő jöjjön oda hozzád,ne pedig fordítva,ne adj neki enni,amikor te is eszel,szidd le ha rosszat csinál és dícsérd ha jót,határozottabban .....

2011. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Naná hogy odakapott, hisz védett valami kincset.Okosan kell elvenni tőle bármit is. Ha rosszat tesz,én nem ütöm meg, leültetem elém, és megszidom. Többet ér, mintha rásóznék.

Hát erősen elrontjátok, de még fiatal,lehet nevelni. Azt gondolom rossz a rendszer amibe belevittétek. Ez a kutyafajta, nagyon sok mozgást, futást igényel. Ha igazán tisztességesen lefárasztjátok, nyugisabb lesz. A lakásan sem kell elzavarni, ozz is lehet vele játszani, okosítani,kicsit lefárasztani.

A fónökségét pedig kezelni kell, mert ránő a fejetekre.

2011. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem a kutyával van a gond, hanem veled, veletek, a gazdáival. Legyetek szivesek nézzetek utána, hogyan kell egy kutyát nevelni, édesanyád ne abból induljon ki, hogy ha neked használt a verés kiskorodban, akkor a kutyának is csak jót tesz. Ilyen nincs, hogy "muszáj" megverni, egyszerűen csak ti nem tudtok bánni vele.
2011. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Hovarju ***** válasza:

Még nem késő megnevelni, ez csak rajtatok múlik. Kölyök még és feszegeti a határokat. Határozott gazdira van szüksége és következetes nevelésre és egy kutyaiskolára, ahol mindezt megtanulhatjátok.

A beaglenak nagyon sok mozgásra van szüksége és feladatokra. Az agyát is le kell fárasztani. Használjatok klikkert, és ajánlanám Jan Fennel Kutya pszihológia könyvét is, és egy tükör módszeres kutyaiskolát.

Ne verjétek, ettől nem fogja megtanulni mi a baj, legfeljebb félni fog tőletek.

Ne adjátok fel még fiatal a kutya. Jó tanulást és sok sikert kívánok :-)

2011. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

a mozgással nincs gáz,olyan napi 2,5-3 órát kint vagyok vele.amúgy nagyon okos kutya,3 hónaposan megtanulta a pacsit,1 óra alatt,és azt adja mindig:D

4. kommeltelő:engem nem vertek,és mi sem úgy verjük a kutyát,hogy izomból ráhúzunk egyet .amúgy meg utána rendesen bűntudatunk van.

köszi a könyv ajánlást,most le is töltöm,szükségünk lesz rá,mert első kutya,és mi sík hülyék vagyunk.:S

ti hogy veszitek el a kutyáitoktól az ellopott cuccokat?

2011. dec. 3. 21:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Én úgy, h sehogy, mert az enyém nem lopkod. Ha esetleg elvenne valamit, akkor meg ereszd! parancs és kész is. Esetleg nem a pacsit kellett volna neki megtanítani, hanem az alapvető parancsokat...-.-
2011. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is így veszem el,- engedd, nem a tied!
2011. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Annyi mozgás elég neki, ha minden nap mehet, és azt se felejtsétek el, hogy agyban is le kell fárasztani, trükkökkel

Eléggé el lett rontva, de fiatal, megnevelhető! Még időben!

Vigyétek el egy kutyaiskolába, ott kérjetek tanácsot, és ajánlok egy könyvet is, mert falkavzéri gondok is vannak

Cesar Millan: A csodálatos kutyadoki

2011. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Elenaaa ***** válasza:
85%

Szia!

Én egy 3 éves beagle tulaja vagyok, és már van egy kis tapasztalatom a nevelésben. Mivel Zsolika is eléggé rosszul nevelt, főnökkutya volt, tényleg át kellett nevelnem, és sikerült. Itt van a fő praktika, 3-5 hónapra levezetve. /Heti 1 óra esetén nekem 3 hónap alatt sikerült, 1-2 apró gyakorlat kivételével minden/ (villámnevelés nincsen, sajnos itt szükség van időre.

1.-4. hét hét: A kutyát pórázon vigyétek ki sétálni! Ha húz, álljatok meg, húzd magad mellé, ültesd le, és mondj annyit, határozottan: "Lábhoz!" Ezek után indulj el vele! Próbáld a pórázt rövidre fogni, hogy ne is tudjon elmenni, vagy nem a lábad mellett menni! Mazsola ezt kb. 1,5 óra alatt tanulta meg, ezzel a gyakorlattal együtt: a "Lábhoz!" parancs ismét a főszereplő, ellenben itt negyedfordulatokat kell tenni. A kutyát ültesd le magad mellé, és határozottan mondd, hogy "Lábhoz!" Ezek után fordulj oldalra, és húzd magaddal a kutyát! Nem durván, inkább csak hogy ismét melletted legyen! Ezt ismételd meg sokszor! Majd később ezt a gyakorlatot járás közben is vezesd be! Ugyanez a feladat, csak ne ültesd le a kutyát, pusztán fordulj! Ha helyben sikerült neki, és már nem kell hozzáérned (2 hónap alatt tanulta meg Zsoli), akkor jöhet a 180 fokos fordulat. A kutyát megkerülve kívülről óvatosan told beljebb, és indulj el vele! Ismét "Lábhoz!" a parancsszó. Eleinte a popsija lenyomásával leültetheted, de később a kutyus játszi könnyedséggel megcsinálja minden egyéb nélkül.

2. hónap: Most egy kis váltás jön, most megtanítjuk a kutyát bejönni ha szökik. Tanácsos venni egy hosszú (5-6 méteres) pórázt, mert másképpen szökhet! A póráz végét fogd, és indulj el vele ellentétes irányba! Ha követ (mégpedig ha ügyesen nevelted, akkor fog) indulj el másik irányba! Ha lemarad, bóklászik, akkor mondj neki annyit: "Hozzám!" Majd a póráz megrántásával húzd magadhoz. Ezt csak naponta 1-2 alkalommal gyakorold, és jutalmazd! 1 táp ha odajön, 2 ha le is ül. De a jutalom mindig fontos!

3. hónap: Most izgalmas feladat jön: ugratás és lassan póráz nélküli séta. Téglából (ha nincs, kartondobozból, stb., legyünk kreatívak) építs akardályt, botokkal középrészen, hogy meg ne sértse a kutyát, és egyre nagyobb akadályokon ugrasd át a kutyát! 6-7 téglánál (7 cm-es téglák esetében) ne emeld magasabbra, csak elveszed a kutyus kedvét az ugrástól! Gyakoroljátok a többi elemet is, menjetek hosszú sétákra a kutyával, labdázzatok, játszatok vele! Ezen a ponton a kutya már ragaszkodik hozzád.

4.hónaptól: Rendszeresen tréningezzetek, hetente minimum egyszer sétáljatok, kiképzést tartsatok, esetleg újszerű feladatokkal is színesebbé tehetitek a kutyus életét.

Amit viszont soha ne csináljatok:

NE verjétek meg! Demotiválja és ettől harap!

NE erőszakoskodjatok vele! Ettől is van a harapás, az "idegbetegség" és a "ziziség".

NE bántsátok méh ha úgy gondoljátok, hogy kell! Apa próbálta így nevelni, a kutya azóta alig mer odamenni hozzá, de nem engedelmeskedik neki. Nem célravezető.

NE engedjétek hogy főnökösködjön! Simán koppints az orra már nem nedves részére óvatosan (olyan kis fricska szintűen) és megérti!

És még egyszer: egy orrfricskánál több büntit ne kapjon!

Megnevelni pedig mindig lehet.

Remélem, segítettem. :)

2011. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!