Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek képzelik magukat?...

Minek képzelik magukat? (többilent)

Figyelt kérdés

Délután kutyámat sétáltattam aki egy havanese . Természetesen hosszú szőrben tartom. Lementem a parkba , szép rotik , és német juhászok , boxerek , labradorok , és még egy pár nagytestű szépséges kutya. Elengedtem a kutyámat mondván , nagyon barátkozós nem lehet baj. A kutyusom oda szaladt mindegyikhez , örültek is neki. Oda mentem a gazdákhoz akik egy klikkben beszélgettek a csodás kutyáikról. Köszöntem. Meg kérdezték melyik az én kutyám. Mondtam hogy a kicsi fehér hosszú szőrű.

Erre elkezdett mindegyik nevetni. Az egyik gazdi azt mondta nekem :

" Hát jó , de a te kis patkányodat az enyém meg eszi reggelire. Nézd meg milyen veszélyes kutya. Jobb ha vigyázol. " Persze a kutyája egy lomha kis roti volt aki a légynek sem ártott nem is futott csak pihent.

Utána meg jött még kettő gazdi ők is hozták a nagyobb testű kutyájukat. Az amelyik nekem dicsekedett hogy az ő kutyája milyen erős meg ilyenek megszólal :

" Nézzétek azt a fehéret. Hát nem nevetséges ? Mint egy bolha a sok igazi kutya között. A gazdája nem fél hogy elkapják a menyétek a kutyáját mert egérnek nézik ? "

Nagyon pipa lettem a csajra. Magamhoz hívtam a kutyámat hogy na menjünk. Erre hangosan morogni kezdett a csaj aki beszólogatott nekem . Meg direkt ott ugrált , fel akarta szerintem hergelni a kutyámat. Nem tudom , mit vétettem ellen? Miért nagy szám ha neki egy rotija van?


2011. dec. 26. 23:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Cigányokhoz, meg eleve oda se kellett volna menned. Ez is a te hibád, mit vártál.
2011. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem is van havanesèm ès amikr sètáltunk beszólt egy cigány,hogy ha nem viszem innen akkor agyon üt ès visszaszóltam neki,b ha mègegyszer beszól kitèpem a belèt ès ott volt a nagy snaci keverèkem ès èszrevette megijedt ès elment.


Egyszer meg egy tacsi keverèkkel ès egy pekingi kevereèkkel sètáltunk ès odajött 3csaj az eygik kicsit fogyi volt. Meg simogatták ōket èn meg szóltam a tesómnak h mennyünk el erre a fogyi elkezdi "há nèzd már a hülye ribancok mindjárt agyonütöm ōket".


Mèg van egy cocker spánielem de azzal nincs törtènetem.


Egyèbkènt mind a kètszer cigányok voltak.


Miközben írtam a kis havanesèm itt nyújtózkodott az ölemben :)

2011. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy ilyen és hasonló esetek milyen gyakran történnek meg kis hazánkban...


A cigányokban általában rengeteg feszültség van... a neveltetésük sokszor még a jó szándékú szülők mellett is "hiányos", nem tudnak kitörni (csak nagyon kevesen, és nagyon nehezen) az őket körülvevő világból.

Legtöbbjük a gyerekkori csúfolódások miatt (is) sérült lelkű, tele van haraggal, indulattal. (Sokszor a tanárok büdösc.gányozzák le őket, a szülők olasznak hazudják magukat, de a gyerekek mégis kővel dobálják óvodában(!) a c.gány társaikat...)

Ráadásul elég sok romát ismerek, akik képzettek, és mégsem hajlandó őket senki sem alkalmazni az előítéletek miatt...


Hol máshol vezetnék ezt le, mint az olyan embereken, akiken látják, hogy lehet...

Most nem védeni akarom a romákat, csak hát ki tudja, én nem így viselkednék-e, ha az ő helyébe születek...


Az első barátom roma volt, romungro. Ez azt jelenti, hogy magyar romák, vagyis amikor a Ben és a Pen csoport Európába vándorolt, ők rögtön a balkáni térségben telepedtek le, nem mentek tovább Északnyugat felé.

Ebből kifolyólag valamivel jobban asszimilálódtak... Nem is szeretik az oláh cigányokat, akik általában sokkal balhésabbak.

A barátom nagyon jószívű, okos srác volt, sokat tanult, ösztöndíjjakat kapott, nagy tervei voltak.

Közben megismertem a családját is.

Műveletlen, tanulatlan emberek, akik iszonyatos szegénységből küzdötték fel magukat az alsó középosztályba.

(Az anyai nagypapa télen sem fűt a kis kunyhójában, hogy minden pénzét az elvált anyukának adhassa, aki sehol nem talál munkát... Emiatt elfagytak a lábujjai.)

Nagyon kedvesek voltak velem, szinte körberajongtak.

Mégis elő-elő bújt belőlük a gádzsózás... (nem rám mondták, csak úgy általában.)


Végül a srác észre sem vette, és elkezdett engem is úgy pattogtatni, mintha oláh cigány feleség lennék...

Nem tudott szakítani a múltjával...


Hidd el, nekik sem könnyű...

Elég kilátástalan élet az övék.


Szerintem tök jó lenne, ha az iskolákban legalább egy Lakatos Menyhért könyv kötelező olvasmány lenne (József Attila díjjas magyar roma író), és vizuális kultúrán a gyerekek Szentandrássy képeivel is megismerkednének.

Nem beszélve a roma zenészekről, akik jazztörténelmet írtak/írnak.

Szóval, ha kicsit több megbecsülést kapna az ő VALÓDI kultúrájuk, amit sokszor maguk a roma gyerekek sem ismernek, mert azt hiszik, a roma kultúra a bicska a zsebben, akkor lassú, de hosszútávon eredményes változás vehetné kezdetét...



Szerintem jól tetted, hogy elmentél.

Ha elkezdesz visszaszólni, ki tudja, milyen reakciót válasz ki belőlük?...

Több megértés kellene mindkét fél részéről...



Ez a kutyás balhé is csak egy kis revans volt részükről...

Nem volt igazuk, de valahol nagyon meg tudom érteni őket...:(

És persze Téged is, hogy itt kell kiadnod a dühödet.



Amúgy belém is kötöttek egyszer (nem romák)...

Az erdőben sétáltam.

Mellettem jött a 6 kilós kis keverék kutyám.

Elkezdett kötekedni két pasi. Erre behívtam a többi kutyámat...:D:D

Egy német juhász keverék, egy holland juhász, egy közép-ázsiai juhász, és ráadásnak egy kóbor masztiff keverék...:D Kicsit besz.rtak a férfiak.:D

2011. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
15 vagyok. Eléggé megijedtem.
2011. dec. 27. 10:53
 15/18 anonim ***** válasza:
Cigányoknál, jó hogy. Oda se kellett volna menned!
2011. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát az ilyen gazdák nagyon bunkók. Szerintem a jól nevelt kiskutyák ugyanolyan jó fejek és kedvesek, mint a nagyobb termetűek.

Az ilyeneknél ha hallanám hogy így beszélnek egy kiskutyáról, odavinném a komondoromat és én is hasonlóan poénkodnék a fele akkora rotival. Akkor talán észbe kapna.

2011. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem nagytestű kutyám van. De egyáltalán nem vagyok ilyen a kistermetű kutyák iránt. Ha jól el tudnak játszani a kutyáink, akkor nagyon örülök neki és ha szimpatikus a gazdi is, akkor el lehet beszélgetni egy jót.
2011. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Cigányokhoz ne menj oda máskor se kutyával se kutya nélkül.Primitívekkel nem kell beszélgetni, jobb is hogy otthagytad őket.Sajnos kutyája mindenkinek lehet...A bőlére eresztett 13-as cigányvédő dumát meg inkább hagyjuk.Ne cseréljük már fel az ok okozati viszonyt.
2011. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!