Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek rola?...

Mi a véleményetek rola? (Többilent)

Figyelt kérdés
Van egy 6 honapos foxim és jobban örzi a házat mint a német juhászunk! Ha bejön valaki nekimegy de ugy rendesen nem játékbol. De ha ott vagyunk mi is akkor nyugodtan bejjöhetnek de ha kinnvan és vki bejön a kapun egyből támad. Ez normális? Mondjuk ennek örülök mert sok a betörés erre felénk.. De majd veszek egy csengőt és akkor csenget ha jön vki. Mert a harapos kutya már kinn van.
2009. dec. 3. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Az én kutyám bárkit beenged, pedig mudi.
2009. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a kutyéd nem bárotságból támad. Figyeld meg hogy viselkedik közben. Lehet hogy fél, vagy ideges, túl agresszív stb. Ha teljesen biztos leszel benne hogy bátor és igazibúól a házat meg téged őriz akkor legyél rá büszke. Még az igazi házőrzőknél is ritka az aki tényleg éles helyzetben is ott van.

És még egy jó tanács. Akármekkora kutyát meg tudnak mérgezni, leszúrni, felrúgni, leütni, felkötni, lefújni, még akkor is ha kedves. A te kutyád nem is nagy és ráaádsul nem is kedves. Szóval vigyázz rá, aki be akar jönni, az be fog, akármilyen jó kutyusod van. Szerintem többet ér ő mint a házőrzés.

2009. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen az igaz hogy aki akar az bejön... Sajnos=( De az biztos h többet ér ez a kutya! Amugy nem féleletből támad hanem mert őriz ahogy mondtad. Csak az a baj hogy ha kinn van éljel hogy örizze a házat akkor meg tudjak mérgezni vagy ilyesmi.. de ha bevan zárva akkor meeg gond nélkül bejönnek... Mondjuk van pár kutyank igy ha vki elmegy elöttünk már ugatnak.. És akkor ottvagyunk mi meg a puskák! :) Jah és a puska törvényesen van nálunk. Vadászok vagyunk
2009. dec. 3. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem a boxer keverékem (4 hónaposan) jobban őrizte a házat mint a német juhászom :) szóval... nagyon becsüld meg a kutyust :D amikor ott vagytok akkor azért nem támad,mert látja hogy ti is tudtok a "behatalóról" :D
2009. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen az lehet... Sőt biztos.. Multkor mentem sétáltatni haverommal az szabadon volt és hülyeségből ellökött a kutya már egyből fogta.. Annyira csodálkoztam rajta !!
2009. dec. 4. 15:38
 6/7 anonim válasza:
Sztem ez természetes. Az enyém is ilyen. Tudja h ki a gazdája és megvédi. A saját testvéremet szét szedné ha meglökne engem. Pedig egy háztartásban élünk. Ja és nekem is foxim van.
2009. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
aa sztem is örül neki. Nekem goldenem van, aki mindenkit beenged. Amúgy a foxikban benne van egy picit az örző ösztön, nem olyan békés kutyák. van egy haverom, annak is van foxija, és ha a házához közel mész megharap. Nagyonhülye de amúgy édes.
2009. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!